Προς το περιεχόμενο

Parkside® Πλυστικό μηχάνημα υψηλής πίεσης PHD 170 B2.


Evaggelos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, georkouk είπε

Μπορείς να στείλεις ποιον αφροποιητή και σαμπουάν πήρες;

Αφροποιητής και σαμπουάν. Δεν βγάζει τόσο παχύ αφρό όσο στις φωτογραφίες του σαμπουάν, αλλά η δουλειά γίνεται. Μάλλον το Σ/Κ θα πλύνω μαύρο αυτοκίνητο, θα ανεβάσω μια φωτογραφία.

7 ώρες πριν, georkouk είπε

Επίσης το υγρό που είχε μέσα για τι δουλειά είναι και πως το χρησιμοποιούμε;

Αν ρωτάς εμένα, δεν πήρα το πλυστικό του λιντλ και δεν ξέρω τι είχε μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, apostolispd είπε

Αφροποιητής και σαμπουάν. Δεν βγάζει τόσο παχύ αφρό όσο στις φωτογραφίες του σαμπουάν, αλλά η δουλειά γίνεται.

Αν το πιεστικό σου είναι 100-120 bar πρέπει να βάλεις το στενο nozzle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω αλλάξει. Σίγουρα βελτιώθηκε αλλά όχι με τόσο καλό αποτέλεσμα όσο δείχνει στις φωτογραφίες. Το πλύσιμο πάντως γίνεται άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, apostolispd είπε

Αφροποιητής και σαμπουάν. Δεν βγάζει τόσο παχύ αφρό όσο στις φωτογραφίες του σαμπουάν, αλλά η δουλειά γίνεται. Μάλλον το Σ/Κ θα πλύνω μαύρο αυτοκίνητο, θα ανεβάσω μια φωτογραφία.

Αν ρωτάς εμένα, δεν πήρα το πλυστικό του λιντλ και δεν ξέρω τι είχε μέσα.

Γενικά αν ξέρει κάποιος τι είναι το υγρό που είχε μεσα και πως το χρησιμοποιουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2021 στις 2:41 ΜΜ, georkouk είπε

Γενικά αν ξέρει κάποιος τι είναι το υγρό που είχε μεσα και πως το χρησιμοποιουμε.

το υγρό που έχει μέσα είναι για να δημιουργείς αφρό μπορείς να το βάλεις στο πίσω μέρος του πιεστικού στην ενδεδειγμένη δοσολογία που αναφέρει πάνω 1/4 αν θυμάμαι καλά, ξέπλυμα με νερό μετά αφρό και μετά πάλι ξέπλυμα εγώ αυτήν την διαδικασία ακολουθώ στα οχήματα μου ...επίσης να αναφέρω ότι ήρθαν σε επικοινωνία απ το επίσημο σερβις και έχω κάνει παραγγελία τον αφροποιητη που φαίνεται και στις φωτογραφίες αλλά δεν συμπεριλαμβανόταν με κοστο 7 ευρω + 5 ευρω τα έξοδα αποστολης και αντικαταβολής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος ποιον αντάπτορα πρέπει να πάρω για αφροποιητη για το PHD 170 B2 που συζητάμε?

https://www.aliexpress.com/item/32755996856.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.62f88967X26sWX&algo_pvid=8a02b14a-ba53-4f4a-9cb3-f38c446537f2&algo_expid=8a02b14a-ba53-4f4a-9cb3-f38c446537f2-0&btsid=0bb0624716187710584791986e4209&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Αξίζει ο μανίσιος που έχουν αυτοί? Τι γνώμη έχετε?

Που να καλέσω για να παραγγείλω τον αφροποιητή που δεν ειχε η συσκευασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, dr_giwrgos είπε

Γνωρίζει κάποιος ποιον αντάπτορα πρέπει να πάρω για αφροποιητη για το PHD 170 B2 που συζητάμε?

https://www.aliexpress.com/item/32755996856.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.62f88967X26sWX&algo_pvid=8a02b14a-ba53-4f4a-9cb3-f38c446537f2&algo_expid=8a02b14a-ba53-4f4a-9cb3-f38c446537f2-0&btsid=0bb0624716187710584791986e4209&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Αξίζει ο μανίσιος που έχουν αυτοί? Τι γνώμη έχετε?

Που να καλέσω για να παραγγείλω τον αφροποιητή που δεν ειχε η συσκευασία?

 Εγώ έκανα παραγγελία αυτό επειδή στα σχόλια είδα ότι είναι συμβατό με το parkside.

€ 8,82  20%OFF | High Pressure Washer Snow foam lance foam gun Foam Nozzle Car Soap Foam Wash for Crosser Sterwins Deko Parkside Argos Qualcast
https://a.aliexpress.com/_mtzzRUR

Επεξ/σία από metalergr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, alextoka είπε

Το πήρα κιεγώ. Πως Ακριβώς χρησιμοποιώ το δοχείο αυτο;

Βάζεις μέσα το σαμπουάν και νερό ( αναλογίες γράφει στο μπουκάλι ) ή οποίο καθαριστικό θέλεις και γυρίζεις το ακροφύσιο δε χαμηλή πίεση . Έτσι τραβάει από το δοχείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια το δοκίμασα με την υψηλή πίεση και δεν ρούφηξε από το δοχείο. Και στο μανουαλ δεν λέει πολλά.

 

3 ώρες πριν, metalergr είπε

Βάζεις μέσα το σαμπουάν και νερό ( αναλογίες γράφει στο μπουκάλι ) ή οποίο καθαριστικό θέλεις και γυρίζεις το ακροφύσιο δε χαμηλή πίεση . Έτσι τραβάει από το δοχείο.

Τέλεια το δοκίμασα με την υψηλή πίεση και δεν ρούφηξε από το δοχείο. Και στο μανουαλ δεν λέει πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, alextoka είπε

Τέλεια το δοκίμασα με την υψηλή πίεση και δεν ρούφηξε από το δοχείο. Και στο μανουαλ δεν λέει πολλά.

 

Τέλεια το δοκίμασα με την υψηλή πίεση και δεν ρούφηξε από το δοχείο. Και στο μανουαλ δεν λέει πολλά.

Μην περιμένεις κανένα πλούσια αφρό. Σαπουνάδα κάνει.

Δεν ξέρω αν στο δοχείο μπει ενεργός αφρός , πως θα είναι το αποτέλεσμα. 

IMG_20210420_013534.jpg

Επεξ/σία από metalergr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...