Προς το περιεχόμενο

Η Amazon οφείλει να φέρεται καλύτερα στους εργαζομένους της, δηλώνει ο Τζεφ Μπέζος


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, Dmspolys είπε

Κοιμάσαι όρθιος !!! Λέω εγώ !!! Ο κολλητός μου για το καθημερινό μεροκάματο τον έστειλαν 200 χιλιόμετρα μακριά για να πάει 30 πακέτα !!! Έχασε όλη την ημέρα φτάνοντας στα σύνορα Γαλλίας !!! Είναι πραγματικά πολύ ωραίες οι συνθήκες έχεις  δίκιο χαχαχχα δεν έχουν χρόνο να φάνε να πιούνε νερό δίνουν πακέτα σαν τρελοί 200 με 250 την μέρα ο κάθε υπάλληλος !!!! Στην Ελλάδα όμως Παραπονιόσασταν όταν ο πακέτα σας αφήνει χαρτάκι στην πόρτα για να πάτε να το πάρετε απ’ το μαγαζί να το κάνουν αυτό το πράγμα στη Γερμανία θα την κλείνω την εταιρεία μαζευτείτε με αυτά που λέτε σας διαβάζει κόσμος και νομίζω ότι γράφετε και πραγματικά γεγονότα κοιμισμένοι

Φίλε δεν χρειαζόμαστε τα "Κοιμάσαι όρθιος" , "έχεις δίκιο χαχαχχα" και τα "μαζευτείτε". Δεν είμαστε κολλητοί που βγήκαμε για καφέ, αλλά λογικοί άνθρωποι που σχολιάζουμε  δημοκρατικά σε δημόσιο forum.

Αν διαφωνείς σε κάτι απλά πες το, εκτός και αν νιώθεις καλύτερα όταν προσβάλλεις τους άλλους.

Τι θα πει έχασε την ημέρα του για 30 παραδώσεις στα 200 χιλιόμετρα; Δεν είναι αυτή ακριβώς η δουλειά του; Πως κάποιος χάνει την μέρα του αν στο ωράριο του κάνει την δουλειά του; Μόνο αν είχε υπογράψει πως κάνει διανομές μέσα σε μια μικρή περιοχή ή αν του ζητούσαν να κάνει τις παραδώσεις στον δικό του ελεύθερο χρόνο θα ήταν θέμα. Αν ο παραλήπτης είναι μακριά από το σπίτι του διανομέα και ζει σε αραιοκατοικημένη απομακρυσμένη περιοχή δεν δικαιούται υπηρεσίες;

Η δουλειά του ντιλιβερά και του courier είναι εξαιρετικά απαιτητική, αγχωτική, εκτεθειμένοι στις καιρικές συνθήκες, κίνηση στους δρόμους, το πρόβλημα της τουαλέτας, αγενείς πελάτες κτλ. Όσοι την έχουμε κάνει (ναι και εγώ ως φοιτητής) καταλαβαίναμε ακριβώς που μπλέκαμε και ξέραμε πως ήταν προσωρινό μέχρι να βρούμε κάτι καλύτερο. Ειδικά στην Γερμανία με ανεργία ακόμα και την εποχή του κορονοϊού στο 6%, κυριολεκτικά αν δεν σου κάνει η δουλειά βρίσκεις άλλη. Και δεν λέω να πας ως CEO κάπου, αλλά ξανά ως courier. Αν δεν σε αρέσει ως αφεντικό η Amazon, πήγαινε ως courier σε άλλο καλύτερο αφεντικό. Ειδικά μέσα στον κορονοϊό η ζήτηση για courier είναι συνεχής. Όλα τα άλλα είναι γκρίνια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, merphi είπε

Φίλε δεν χρειαζόμαστε τα "Κοιμάσαι όρθιος" , "έχεις δίκιο χαχαχχα" και τα "μαζευτείτε". Δεν είμαστε κολλητοί που βγήκαμε για καφέ, αλλά λογικοί άνθρωποι που σχολιάζουμε  δημοκρατικά σε δημόσιο forum.

Αν διαφωνείς σε κάτι απλά πες το, εκτός και αν νιώθεις καλύτερα όταν προσβάλλεις τους άλλους.

Τι θα πει έχασε την ημέρα του για 30 παραδώσεις στα 200 χιλιόμετρα; Δεν είναι αυτή ακριβώς η δουλειά του; Πως κάποιος χάνει την μέρα του αν στο ωράριο του κάνει την δουλειά του; Μόνο αν είχε υπογράψει πως κάνει διανομές μέσα σε μια μικρή περιοχή ή αν του ζητούσαν να κάνει τις παραδώσεις στον δικό του ελεύθερο χρόνο θα ήταν θέμα. Αν ο παραλήπτης είναι μακριά από το σπίτι του διανομέα και ζει σε αραιοκατοικημένη απομακρυσμένη περιοχή δεν δικαιούται υπηρεσίες;

Η δουλειά του ντιλιβερά και του courier είναι εξαιρετικά απαιτητική, αγχωτική, εκτεθειμένοι στις καιρικές συνθήκες, κίνηση στους δρόμους, το πρόβλημα της τουαλέτας, αγενείς πελάτες κτλ. Όσοι την έχουμε κάνει (ναι και εγώ ως φοιτητής) καταλαβαίναμε ακριβώς που μπλέκαμε και ξέραμε πως ήταν προσωρινό μέχρι να βρούμε κάτι καλύτερο. Ειδικά στην Γερμανία με ανεργία ακόμα και την εποχή του κορονοϊού στο 6%, κυριολεκτικά αν δεν σου κάνει η δουλειά βρίσκεις άλλη. Και δεν λέω να πας ως CEO κάπου, αλλά ξανά ως courier. Αν δεν σε αρέσει ως αφεντικό η Amazon, πήγαινε ως courier σε άλλο καλύτερο αφεντικό. Ειδικά μέσα στον κορονοϊό η ζήτηση για courier είναι συνεχής. Όλα τα άλλα είναι γκρίνια.

 

 

Χαχαχαχ δεν θα ασχοληθώ πραγματικά χαχαχαχα 

Οδηγός στην Αθήνα πακετας 

παραδοση στην Πάτρα !!! Ναι φυσικά ποσό λογικό είναι   δίκιο έχεις

 χαχαχαχχαα

έλα αγόρι μου πάνε μέχρι το περίπτερο να βγάλεις του μπαμπά το αυτοκίνητο και έλα μετά να εκφράσεις άποψη και γνώμη . Όσο για το απαιτητική του πέταξαν γλάστρα διότι δεν πήγε το πακέτο στην πόρτα αλλα ναι ξέχασα ο πελάτης έχει δίκιο χαχαχαχ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2021 στις 10:07 ΜΜ, Dmspolys είπε

Χαχαχαχ δεν θα ασχοληθώ πραγματικά χαχαχαχα 

Οδηγός στην Αθήνα πακετας 

παραδοση στην Πάτρα !!! Ναι φυσικά ποσό λογικό είναι   δίκιο έχεις

 χαχαχαχχαα

έλα αγόρι μου πάνε μέχρι το περίπτερο να βγάλεις του μπαμπά το αυτοκίνητο και έλα μετά να εκφράσεις άποψη και γνώμη . Όσο για το απαιτητική του πέταξαν γλάστρα διότι δεν πήγε το πακέτο στην πόρτα αλλα ναι ξέχασα ο πελάτης έχει δίκιο χαχαχαχ 

Really?

-----------------------

Κάποιος έγραψε για το κορυφαίο after sales κλπ  Τι σχέση έχει αυτό με τις συνθήκες δουλειάς;

Οι εταιρείες δηλαδή με καλή υποστήριξη πρέπει να είναι κάτεργα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...