Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Μα το έγραψα παραπάνω γιατί. Χώροι-τιμή-εξοπλισμός. Καλημέρα.

μου υποδεικνύεις ένα αυτοκίνητο με αυτές τις διαστάσεις (4,17μ μήκος) που να έχει περισσότερους χώρους και ένα ακόμη που σε αυτά τα λεφτά να προσφέρει το εξοπλισμό που έχει το Yaris Cross απο τη βασικη έκδοση σε συνδυασμό με πλήρως υβριδικό σύστημα και αυτόματο κιβώτιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω πάλι απο τότε που το παράγγειλα σκέφτομαι μηπως έκανα μλκ και μήπως έπρεπε να παραγγείλω ενα συμβατικό βενζίνης.

Μην ειναι άχρηστο δηλαδη στα 8-10 χρονια λόγω μπαταριών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Μην ειναι άχρηστο δηλαδη στα 8-10 χρονια λόγω μπαταριών

δεν σου είπε κανείς ότι έχουν 11 χρόνια εγγύηση οι μπαταρίες ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τη στιγμή που έχεις 11 χρόνια εγγύηση τι σε ανησυχεί ; λες και θα έβρισκες κάτι με μεγαλύτερη εγγύηση από αυτή στην αγορά (σε οποιοδήποτε είδος) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, zanskou said:

από τη στιγμή που έχεις 11 χρόνια εγγύηση τι σε ανησυχεί ; λες και θα έβρισκες κάτι με μεγαλύτερη εγγύηση από αυτή στην αγορά (σε οποιοδήποτε είδος) 

RAM με εγγύηση lifetime. :P

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Εγω πάλι απο τότε που το παράγγειλα σκέφτομαι μηπως έκανα μλκ και μήπως έπρεπε να παραγγείλω ενα συμβατικό βενζίνης.

Μην ειναι άχρηστο δηλαδη στα 8-10 χρονια λόγω μπαταριών

Είναι πιθανότερο να μείνεις πρώτα από μοτέρ παρά από μπαταρία. 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω οτι το αμαξι ειναι γούστο του καθενός, ωστοσο οι 14 μηνες αναμονή, τα πλαστικα του και ο χώρος των επιβατών με απέτρεψαν απο την αγορά του οταν κοστιζε κανα χιλιαρικο λιγότερο. Τώρα η τιμη έχει πάρει την ανηφόρα 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

είμαι και εγώ ένας από εσάς που περιμένει το πολυπόθητο. Η παραγγελία έγινε 7/1/22 και η παράδοση (αν όλα πάνε καλά) 10/10/22 στο τσακ πρόλαβα...... Έκδοση STYLE HYBRID. Όλα τα προηγούμενα αυτοκίνητά μου ήταν χειροκίνητα και τώρα με το αυτόματο πιστεύω θα χρειαστώ κάποιο χρόνο εξοικείωσης!!! Θα ήθελα να ρωτήσω πόσοι από εσάς οδηγούσαν πριν αυτόματο ;;; Το συγκεκριμένο αυτόματο κιβώτιο είναι αξιόπιστο;;; Έχει ακούσει -μάθει κάποιος για τυχόν προβλήματα ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, JimXenou είπε

Γεια σας.

είμαι και εγώ ένας από εσάς που περιμένει το πολυπόθητο. Η παραγγελία έγινε 7/1/22 και η παράδοση (αν όλα πάνε καλά) 10/10/22 στο τσακ πρόλαβα...... Έκδοση STYLE HYBRID. Όλα τα προηγούμενα αυτοκίνητά μου ήταν χειροκίνητα και τώρα με το αυτόματο πιστεύω θα χρειαστώ κάποιο χρόνο εξοικείωσης!!! Θα ήθελα να ρωτήσω πόσοι από εσάς οδηγούσαν πριν αυτόματο ;;; Το συγκεκριμένο αυτόματο κιβώτιο είναι αξιόπιστο;;; Έχει ακούσει -μάθει κάποιος για τυχόν προβλήματα ;;; 

σε μια ώρα το πολύ θα το έχεις συνηθισει. παιχνιδι ειναι. 

οσο για την αξιοπιστία, γενικά τα cvt ειναι πολύ πιο αξιόπιστα από τα άλλα και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο σε πολύ μεγαλύτερο βαθμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, JimXenou είπε

Γεια σας.

είμαι και εγώ ένας από εσάς που περιμένει το πολυπόθητο. Η παραγγελία έγινε 7/1/22 και η παράδοση (αν όλα πάνε καλά) 10/10/22 στο τσακ πρόλαβα...... Έκδοση STYLE HYBRID. Όλα τα προηγούμενα αυτοκίνητά μου ήταν χειροκίνητα και τώρα με το αυτόματο πιστεύω θα χρειαστώ κάποιο χρόνο εξοικείωσης!!! Θα ήθελα να ρωτήσω πόσοι από εσάς οδηγούσαν πριν αυτόματο ;;; Το συγκεκριμένο αυτόματο κιβώτιο είναι αξιόπιστο;;; Έχει ακούσει -μάθει κάποιος για τυχόν προβλήματα ;;; 

Καλησπέρα φίλε μου. Το 10/10/2022 το είδε ο πωλητής στο σύστημα? Εσύ το είδες? Εγώ έδωσα παραγγελία 5/1 και παράδοση έχω 8/2/2023. Και άλλους που ξέρω τότε πήρανε παράδοση όσοι δώσανε παραγγελίες αρχές Ιανουαρίου. Μήπως σου έδωσε καμία ακυρωμένη παραγγελία και το παραλαμβάνεις νωρίτερα? Ή έκανε ο αντιπρόσωπός σου καμία προπαραγγελία ξέροντας ότι θα πουλήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν είχα πάει για τεστ ντραιβ την κορολα ο γιος του αφεντικού είχε την 2λιτρη ....

την πήρα βόλτα εθνική με 120-130 ανέβαζε 5-6000 στροφές..... 

ρε μεγάλε λέω τη κάνω λάθος και σου γαμάω έτσι το αμάξι???

η απάντηση ηταν έτσι δουλεύει το αυτόματο.....

φανταστικό αμάξι με πολύ ωραίο πάτημα, αλλά χάλια κιβώτιο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι δεν εχει και την απαράμιλλη αξιοπιστία των DSG αλλά κάποια στιγμή θα φτάσουν κι εκει οι Ιάπωνες :P

 

51 λεπτά πριν, procostas1 είπε

όταν είχα πάει για τεστ ντραιβ την κορολα ο γιος του αφεντικού είχε την 2λιτρη ....

την πήρα βόλτα εθνική με 120-130 ανέβαζε 5-6000 στροφές..... 

ρε μεγάλε λέω τη κάνω λάθος και σου γαμάω έτσι το αμάξι???

η απάντηση ηταν έτσι δουλεύει το αυτόματο.....

φανταστικό αμάξι με πολύ ωραίο πάτημα, αλλά χάλια κιβώτιο.  

Kαλό ειναι να ειμαστε ακριβείς. Να οδηγούσες στα 120-130 σταθερα και να είχες 5-6000 στροφές δεν υπάρχει ούτε 1 στο εκατομμύριο. 

Αυτό το έβλεπες όταν έκανες απότομα βυθίσματα στο γκάζι το οποίο ειναι απόλυτα λογικό γιατι έτσι δουλεύει το cvt 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...