Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 Έκανα μια δοκιμή μέτρησης της κατανάλωσης στην αντλία για να δώ πόσο πραγματικά καίει το όχημα! Ηταν το πρώτο φουλάρισμα που έκανα και δεν είδα να έχει απόκλιση από αυτό που λέει ο μετρητής στο αυτοκίνητο.....Εβγαλα 4.2 μέση δείτε λεπτομέρειες στο βίντεο..... https://www.youtube.com/watch?v=spwHVIy8QY4

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Με το άνοιγμα των παραγγελιών για το νέο Yaris Cross 2024, πιστεύω ότι στο παρόν μοντέλο του 2021 θα υπάρξουν κάποιες ακυρώσεις και ενδέχεται το τελευταίο στοκ να είναι σε καλύτερες τιμές από το νέο μοντέλο και με γρηγορότερες παραδόσεις, μέχρι να αρχίσει να κινείται η ροή παράδοσης του νέου μοντέλου (πιθανόν από το επόμενο Καλοκαίρι που λένε ότι θα πατήσουν τα πρώτα σε ελληνικό έδαφος).

Συζητήσεις για το 2024 μοντέλο, στο παρακάτω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να κανεις ακυρωση πρεπει να εισαι διατεθειμένος να πληρωσεις και παραπάνω για το νεο μοντέλο και να περιμένεις αλλο ενα χρόνο δηλαδή δυο χρόνια συνολο αν η αρχική σου παραγγελία είναι προς το τέλος της

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Για να κανεις ακυρωση πρεπει να εισαι διατεθειμένος να πληρωσεις και παραπάνω για το νεο μοντέλο και να περιμένεις αλλο ενα χρόνο δηλαδή δυο χρόνια συνολο αν η αρχική σου παραγγελία είναι προς το τέλος της

Συνηθως στα νεα μοντελα εχουν μικρους χρονους αναμονης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Συνηθως στα νεα μοντελα εχουν μικρους χρονους αναμονης. 

Γιατι το προηγούμενο μοντέλο δεν ηταν κάποτε νέο, γιατι τότε περιμέναμε ενα χρόνο 

Πατε πρώτα να ρωτήσετε και μετα μας ενημερώνετε και εμάς του παλιούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Γιατι το προηγούμενο μοντέλο δεν ηταν κάποτε νέο, γιατι τότε περιμέναμε ενα χρόνο 

Πατε πρώτα να ρωτήσετε και μετα μας ενημερώνετε και εμάς του παλιούς 

τι να ρωτησουμε παλιε? Ρωτησαμε και μαθαμε. CHR νεο μοντελο σε 2 μηνες. Μολις κυκλοφορησει το Cross θα φροντισουμε να σε ενημερωσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βλέπω αρκετούς να είναι έτοιμοι να ακυρώσουν την παραλαβή του παλιού μοντέλου και να μπουν στη ροή αναμονής για το καινούριο που είναι για Καλοκαίρι 2024.

Ίσως εμφανιστούν ευκαιρίες για ενδιαφερόμενους για σύντομη παραλαβή - και σε καλύτερη τιμή από το καινούριο - για το παλιό μοντέλο, από τα ακυρωμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2023 στις 12:03 ΜΜ, gogolanos είπε

Δεν έχω βάλει, αλλά έχω διαβάσει καλά σχόλια για τις  novisight.

Screenshot_20231208_115819_Facebook.jpg

https://www.skroutz.gr/s/29832443/NovSight-Lampes-Aytokinitou-H7-LED-6500K-PSychro-Leyko-12-24V-120W-2tmch-A500-N37.html

 

για δες φιλε μου, αυτες ειναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2024 στις 1:08 ΠΜ, kostasgr78 είπε

Βλέπω αρκετούς να είναι έτοιμοι να ακυρώσουν την παραλαβή του παλιού μοντέλου και να μπουν στη ροή αναμονής για το καινούριο που είναι για Καλοκαίρι 2024.

Ίσως εμφανιστούν ευκαιρίες για ενδιαφερόμενους για σύντομη παραλαβή - και σε καλύτερη τιμή από το καινούριο - για το παλιό μοντέλο, από τα ακυρωμένα.

Ρώτησα, τα τελευταία που θα μοιραστούν μέχρι την Άνοιξη, πριν φτάσει το νέο μοντέλο του 2024, θα είναι στις προηγούμενες τιμές, δηλαδή π.χ. για το Active περίπου 23500 ευρώ.

Ήδη έχουν ακυρώσει κάποιοι, για να παραλάβουν το επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημερα στην παρεα,

μου ετυχε προχθες να μεινει φιλος απο μπαταρια. Με ρωταει, καλωδια εχεις; Βεβαιως του λεω. 

Βγαζω καλωδια, ανοιγω καπο.......... λεω δεν μπορει, κατι δεν βλεπω καλα. 

Μετα απο πεντε λεπτα, σκεφτομαι οτι εχω υβριδικό και οτι λογικα ειναι κατω στο πατωμα η μπαταρια. 

Οντως ετσι ειναι. 

 

Το θεμα ειναι, δινουμε αφοβα ρευμα σε οποιον χρειαστει; 

Εγω δεν του εδωσα γιατι φοβηθηκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι έχεις κανένα θέμα. 

Αυτό που μπορώ σίγουρα να σου πω είναι ότι η μπαταρία σου δεν είναι στο πάτωμα του αυτοκινήτου αλλά κάτω από το πίσω κάθισμα. Και για να δώσεις ή να πάρεις ρεύμα, σε περίπτωση που μείνει το δικό σου, έχει πολο στην ασφαλειοθήκη μέσα στο καπό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βάλει κανένας άλλος την dashcamera απο τα extra ? Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ με την κάμερα στο κινητό αν είμαι συνδεδεμένος στο apple car play. 

1 hour ago, sakis697 said:

Ναι ναι στο καθισμα. 

Α ειναι μεσα στις ασφάλειες; Το ειδα το κουτι αλλα δεν σκεφτηκα να το ανοιξω. 

Ενδιαφέρον αυτό, απλά ανοίγεις το κουτί και συνδέεις τα καλώδια σαν να είχε τους πόλους της μπαταρίας ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι "σαν". Έχει κανονικά θετικό πόλο με συγκεκριμένη σήμανση κάτω από ένα κόκκινο καπάκι μέσα στην ασφαλειοθηκη. Και τον αρνητικό τον βάζεις είτε σε κάποια βίδα είτε στον γαντζο του καπό 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...