Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Φανταζομαι οτι το συστημα αυτο το βλεπουν ολοι οι πωλητες στην ελλαδα.

Πως γινεται να μην ενημερωνεται καποιος αλλος;;;;

Από ότι μου είπε το σύστημά Αυτό το βλέπουν όλοι. Το σύστημά Είναι της Toyota Hellas, τώρα πως ακριβώς λειτουργεί και γιατί ήταν διαθέσιμο για παραγγελία ένα σκούρο μπλε που έρχεται τον Ιούλιο δεν γνωρίζω να σου απαντήσω. Να επισημάνω ότι δεν έχω καμία απολύτως σχέση με τον πωλητή η το μαγαζί, τυχαία πέρναγα και είπα να ρωτήσω γιατί στην Toyota polis Κηφισίας δεν ασχολήθηκαν καθόλου μαζί μας όταν είχαμε πάει να ζητήσουμε πληροφορίες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, pikaros είπε

Από ότι μου είπε το σύστημά Αυτό το βλέπουν όλοι. Το σύστημά Είναι της Toyota Hellas, τώρα πως ακριβώς λειτουργεί και γιατί ήταν διαθέσιμο για παραγγελία ένα σκούρο μπλε που έρχεται τον Ιούλιο δεν γνωρίζω να σου απαντήσω. Να επισημάνω ότι δεν έχω καμία απολύτως σχέση με τον πωλητή η το μαγαζί, τυχαία πέρναγα και είπα να ρωτήσω γιατί στην Toyota polis Κηφισίας δεν ασχολήθηκαν καθόλου μαζί μας όταν είχαμε πάει να ζητήσουμε πληροφορίες 

Και πολύ καλά έκανες!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
10 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Έχει ακούσει κανένας αν τυχόν έχουν ανοίξει οι παραγγελίες για το facelift;

Χαχα , πολυ καλο τρολάρισμα!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2021 στις 3:36 ΜΜ, tsofras είπε

Εγω πιστεύω ότι θα γίνει.

Έχει πολύ καλή τιμή σε σχέση με αντίστοιχα SUV και αρκετός κόσμος χωρίς να κοιτάξει κινητήρα , ποιότητα εσωτερικού θα το αγοράσει λόγω Toyota

συγνωμη για τους κινητηρες δεν φημιζονται στη toyota;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Σε παραγγελίες αυτή την εποχή, η αναμονή έχει κατέβει στους 8-10 μήνες, βάσει τωρινής εκτίμησης.

Φαίνεται να υπάρχει πτωτική τάση και να αποκαθίσταται πιο ομαλή ροή, από τα παλιότερους 18-20 μήνες αναμονής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Διαβάζω και αναφορές για μεμονωμένες περιπτώσεις που παρέλαβαν και σε ένα 2μηνο από ακύρωση παραγγελίας (φαντάζομαι της ίδιας ακριβώς έκδοσης και χρώματος και σίγουρα όχι υψηλής ζήτησης όπως οι 2 πρώτες εκδόσεις).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παραγγελια Αυγουστο του 2021 και μου ηρθε Μαιο του 2022. Περιπου στις 20.000€

Ο πεθερος το εβαλε παραγγελια Αυγουστο του 2022 περιπου στις 22.000€ και ενω το περιμεναμε τον Μαιο του 2023 τωρα μας λενε για καλο Οκτωβρη. Τιμη τελικη, κανεις δεν ξερει!

Και μιλαμε για την βασικη εκδοση active χωρις τιποτα αλλο εξτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγα και εγώ με την σειρά μου για παραγγελία. Έκανα test drive Και με χαλαρή οδήγηση από Toyota Χαλάνδρι μέχρι Τατοΐου στη γέφυρα Βαρυμπομπης και πίσω , μου εβγαλε 5.0l/100km. Δεν μου φάνηκε ασχημο αν σκεφτείς ότι ήταν και άδεια η Κηφισιας. Με την Ε90 320i που εχω, για την ίδια διαδρομή μου έβγαλε 7.9l/100km. Γενικά on average τα τελευταία 30.000χλμ με την BMW έχω 9.15l/100km, μετρώντας πάντα δεξαμενή και όχι trip computer. 

Σαν γκαζι μου φάνηκε αξιοπρεπεστατο. Ψοφιο δεν το λες πάντως. 

Πήρα την εκδοση style μόνο και μόνο για την μεγαλύτερη οθόνη και το ασύρματο car play.

Μου ειπανε από 06/24 και βλέπουμε. 26.370€ τιμή τώρα. Έδωσα 500€ προκαταβολή και αν θέλω να ακυρώσω την επιστρέφουν όλη. 

 

Εσείς που το έχετε πιο πολύ καιρό, τι κατανάλωση σας παίζει μεσα στην πόλη και με πόσο % σε ev mode?

Για ταξίδια δεν με νοιάζει και τόσο πόσο καίει. Εξ άλλου να πάω 2 με 3 φορές το χρόνο εκτός Αθηνών. Λογω παιδιού πάω με 100 στην εθνική και με Cruise control σγαθερα σε ταξίδια. Η 320i εκεί παίζει γύρω στα 6.5l/100km.

Επεξ/σία από Shadowjump
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...