Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια πολυ ωραια τεχνικη ειναι αυτη που αναφερει ο παλαβος αστραλος στα βιντεακια του. Το οριο που θετει το προσωπο που δεν ειναι εκει και αρα δεν μπορει να "επιτεθει" ο πωλητης.

Φιλε, μπορω να ξοδεψω 20.000 ουτε ευρω παραπανω γιατι θα με σκοτωσει η γυναικα μου/η μανα μου/ ο πατερας μου

Ετσι βαζεις ενα σκληρο οριο, οποτε ολη το αλισβερισι γινεται γυρω απο αυτο. Φυσικα πρεπει να εχεις κανει μια ερευνα αγορας και να ειναι λογικο το οριο σου. Δεν μπορεις πχ σε αμαξι 20.000 ευρω να ζητας να στο δωσουν με 15.000

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προσωπικά θεώρησα πολύ προσβλητική την όλη συμπεριφορά απέναντι στο προσώπου μου. Παρολο που είχαμε αρκετά Toyota στην οικογένεια, το όλο σκηνικό με ξενέρωσε τόσο πολύ που ήδη έκανα test drive σε άλλες μάρκες.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι καμία σχεδόν μάρκα δεν ξέρει να σου πει με σιγουριά,για το χρόνο παράδοσης.

Και για το θέμα μας εδώ: Σήμερα είδα ένα cross παρκαρισμένο στο δρόμο. Οποτε άρχισαν να κυκλοφορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Δεν ειναι κακο παντως να πας και να πεις θελω το κ το πες μου την καλυτερη τιμη σου για να το κλεισουμε (εχοντας ήδη παρει εστω μια τιμή)...

δεν ειπα οτι ειναι κακο. είπα ότι καμια επιχείρηση που σέβεται τον εαυτό της δεν θα κατσει να συνομιλήσει σοβαρα με εναν τέτοιο πελάτη, ο οποίος επί της ουσίας ζητάει να αγοράσει κάτι σχεδόν τσάμπα. δεν εχει κανενα νόημα. 

και σαν προσέγγιση από την πλευρά του πελάτη είναι εντελώ λάθος. το να φας 200 ευρώ σε βενζίνες γυρίζοντας όλη την αθήνα για να κερδίσεις 50 ευρώ ή να πάρεις δώρο ένα συναγερμό στην καλύτερη έχει νόημα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, zanskou είπε

δεν ειπα οτι ειναι κακο. είπα ότι καμια επιχείρηση που σέβεται τον εαυτό της δεν θα κατσει να συνομιλήσει σοβαρα με εναν τέτοιο πελάτη, ο οποίος επί της ουσίας ζητάει να αγοράσει κάτι σχεδόν τσάμπα. δεν εχει κανενα νόημα. 

και σαν προσέγγιση από την πλευρά του πελάτη είναι εντελώ λάθος. το να φας 200 ευρώ σε βενζίνες γυρίζοντας όλη την αθήνα για να κερδίσεις 50 ευρώ ή να πάρεις δώρο ένα συναγερμό στην καλύτερη έχει νόημα ; 

Καλά αν μιλάμε για 50-100€ δεν έχει νόημα… ούτε να μπαίνεις σα το καουμπόη μέσα κ να ζητάς παράλογα πράγματα… σαφώς κ δε θα τα πάρεις!

Απλα κάποιοι δουλεύουν με υπερκέρδος και δίνουν τεράστιες προσφορές κ εάν τσιμπήσεις τσίμπησες (ποιος θα περίμενε πχ στη δίκη μου περίπτωση ότι η καρεντα που είναι ο επίσημος εισαγωγέας πρακτικά, θα είχε τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με κάποιον 7 χλμ παραπέρα; )

προσωπικα και 250€ κέρδος επιπλέον που κατάφερα από τον 2ο στον 3ο αντιπρόσωπο (στον οποίο δε πήγα καν εξαρχης γιατί ήταν μακρυά όποτε πηρα απλά ένα τηλέφωνο και μίλησα με το διευθυντή πωλήσεων) το θεωρω οριακα αποδεκτό ώστε να αξίζει η ενασχόληση… αλλά εάν μιλάμε για 50-100€ ή πατακια ή συναγερμο Ε όχι δεν έχει νόημα…

 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα εχει να κανει και το τι ειναι διατεθημενος να υποστει ο καθενας για το κερδος του

σε αντιπροσωπεια Opel, ειμασταν δυο ταυτοχρονα που ενδιαφερομασταν για το ιδιο αυτοκινητο και μας εκανε την ιδια προσφορα πανω κατω. Ομολουγουμενως ηταν πολυ καλη απο οικονομικη αποψη αλλα επρεπε να εξοφλησεις ολο το ποσο μπροστα.

Εγω δεν το δεχτηκα, το θεωρησα μεγαλο ρισκο να δωσω ενα μεγαλο ποσο κασερι χωρις αντικρυσμα, με μονο μια υποσχεση ενω ο αλλος προχωρησε.

 

σε καθε περιπτωση, θεωρω οτι η αγορα του αυτοκινητου ειναι και κυνηγι, ωραιο κυνηγι, που αξιζει να το ζησεις - ετσι κι αλλιως οι περισσοτεροι δεν θα αλλαξουμε παραπανω απο 4-5 αυτοκινητα στην ζωη μας

για αυτο διαφωνω καθετα με την λογικη των προπωλησεων

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

 

Απλα κάποιοι δουλεύουν με υπερκέρδος και δίνουν τεράστιες προσφορές κ εάν τσιμπήσεις τσίμπησες (ποιος θα περίμενε πχ στη δίκη μου περίπτωση ότι η καρεντα που είναι ο επίσημος εισαγωγέας πρακτικά, θα είχε τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με κάποιον 7 χλμ παραπέρα; )

 

 

Το υπερκερδος είναι σχετικό... μπορει σε εμας να φαίνεται μεγάλο το ποσό αλλά για καποιον που έχει επενδυσει ποσά μέχρι και επταψήφια νούμερα είναι μικρό έως αμελητέο. Μη ξεχνας ότι στη περίπτωση σου μπορει να ήθελε να πιάσει καποιο στόχο για να έχει καποιες άλλες παροχες/προμηθειε/εκπτωσεις από την εταιρεία. Ή μπορει να του ειχε ξεμείνει από καποια ακυρωμένη παραγγελία και να ήθελε να το διώξει γρήγορα για να γυρίσει τούμπα γρήγορα τα χρηματά του...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2021 στις 3:46 ΜΜ, paylidis είπε

Nai Audi.

Δε παιζει τετοια εκπτωση ποτε απο τουοτα με εξαιρεση ισως κανενα land

 

Δεν ειναι κακο παντως να πας και να πεις θελω το κ το πες μου την καλυτερη τιμη σου για να το κλεισουμε (εχοντας ήδη παρει εστω μια τιμή)...

ειναι premium οι γερμανικοι κουβάδες ;

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, theodi είπε

ειναι premium οι γερμανικοι κουβάδες ;

Στα μάτια του περισσότερου κόσμου (στην Ελλάδα σίγουρα) ναι είναι.

Αντικειμενικά, έχουν μία ποιότητα κατασκευής (χωρίς να υπονοώ αξιοπιστία).

Φυσικά όλα (όχι μόνο τα premium) είναι πιο ασφαλή (κ πιο "φορτωμένα"), αλλά "δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα πλέον εμφανισιακά είναι πολύ ωραία αμαξια, με πολλά «καλούδια» επάνω. Αλλά από ποιότητα είναι πάνω κάτω όλα τα ίδια. 

(Άσχετο, πριν μια εβδομάδα που είχε πολύ βροχή και είχαν πλημμυρίσει όλοι οι δρόμοι, είδα ένα τεσλα να περιμένει με αλάρμ στη άκρη του δρόμου να περιμένει να σταματήσει όλος ο χαμός.....λογικό όμως δεν είναι ? Να έχεις δώσει τόσα λεφτά και να μπουν νερά από το δρόμο και να στο χαλάσουν ?)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mobile_32 είπε

Όλα πλέον εμφανισιακά είναι πολύ ωραία αμαξια, με πολλά «καλούδια» επάνω. Αλλά από ποιότητα είναι πάνω κάτω όλα τα ίδια. 

(Άσχετο, πριν μια εβδομάδα που είχε πολύ βροχή και είχαν πλημμυρίσει όλοι οι δρόμοι, είδα ένα τεσλα να περιμένει με αλάρμ στη άκρη του δρόμου να περιμένει να σταματήσει όλος ο χαμός.....λογικό όμως δεν είναι ? Να έχεις δώσει τόσα λεφτά και να μπουν νερά από το δρόμο και να στο χαλάσουν ?)

Μήπως φοβοταν τιποτα αλλο. Γιατι στα αυτοκίνητα εσωτερικης καυσης αν δεν πάρει νερα η εισαγωγή αερα και βουτια μεσα να κάνεις τίποτα δεν παθαινουν. Αλλα αν έχεις μπαταρίες και πλημμυρίσει μπορεί να κανει κανενα καλο τσαφ ή να αρχισει η οξειδωση. Οπως μια ηλεκτρική συσκευή μπορεί να χει κάποια αδιάβροχο ποίηση αλλα βουτια σε νερο αν το βαλεις μπορει να το κλαις.

Μια υποθεση κανω, μπορει να μην ισχυει στο 100%.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2021 στις 7:22 ΜΜ, Riddel είπε

αυτο ομως δεν σημαινει οτι το αυτοκινητο δεν ειναι καλο, πιστευω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη στα δεδομενα μας

και υπαρχουν  περιοχες που δεν εχουν πολλες αντιπροσωπεις αυτο για μενα δεν θα ηταν ο λογος να μην διαλεξω το ταδε αυτοκινητο

μετα ομως απο την επισκεψη στο καθε πολις θα αφηνα το feedback μου για την αντιπροσωπεια και τον πωλητη ονομαστικα στο ιντερνετ, κατι που θα επρεπε να κανει ο καθε καταναλωτης! και θα ειχαμε επιθυμητο αποτελεσμα

Το αν είναι η καλύτερη επιλογή ή όχι το κρίνει ο καθένας, εγώ άλλο αυτοκίνητο αγόρασα ούτως ή άλλως (Τογιότα βέβαια). Ειδικά όπου δεν υπάρχουν πολλές αντιπροσωπείες, θεωρώ πως είναι σημαντικό να έχεις καλή συνεργασία με την τοπική. Ωστόσο μιας που στις επαρχίες είναι ιδιώτες αντιπρόσωποι και έχουν και ανταγωνισμό μεταξύ τους, τείνουν να έχουν καλύτερη συμπεριφορά. Αυτό είδα εγώ απο την επαφή μου με αντιπροσωπείες Αθήνας και επαρχίας σε διάφορες μάρκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα στην απαντηση μου οτι ειναι το πιστευω μου αν και τα στατιστικα καθε μηνα αποδεικνύουν καποια πραγματα

δεν μπορω να καταλαβω την λογικη αυτη, μου αρεσε ενα αμαξι, το ειδα ενδιαφερον και μετα απο την ομιλια μου ενα αγενεστατο ανθρωπο να στραφω σε αλλες μαρκες λες και τιμωρείς την toyota η την καθε toyota

στην ελλαδα του 500 ευρο και ανεργιας τισ αποφασεις τισ καθοριζει πολλες φορες η οικονομικη δυνατοτητα του καθενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα αυτοκίνητο ονομάζεται premium απο τους καταναλωτές - αρθρογράφους λόγω της αίσθησης που σου αφήνει η συναρμολόγηση - ποιότητας υλικών και φινιρίσματος σε σχέση με τον ανταγωνισμό....
Απο κεί και πέρα ΟΛΑ είναι υποκειμενικά....αλλά ναι δεν γίνεται να συγκρίνεις τα υλικά του a class με της corolla στο εσωτερικό...άλλη ποιότητα το ένα άλλη το άλλο...και άλλη τιμή φυσικά...
Πρέπει ΟΛΟΙ να καταλάβουν οτι δεν είναι θέμα το τι μπορεί η κάθε εταιρία αλλά που αποσκοπεί...πιο απλά...ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ Η TOYOTA να κάνει πιο premium εσωτερικό απο την mercedes αλλά δεν θέλει γιατί έχει στόχο άλλο αγοραστικό κοινό...ομοίως όμως ισχύει και για την mercedes...μπορεί και αυτή να ρίξει τα στάνταρ της...αλλά και αυτοί αποσκοπούν αλλού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...