Προς το περιεχόμενο

Κάθετη πτώση για το bitcoin και την αγορά των κρυπτονομισμάτων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, tsakfot είπε

άσχετο το σχόλιο σου ξανά .. είσαι μπερδεμένος μάλλον αλλά βαριέμαι να σε ξεμπερδέψω κιόλας

δυστυχώς το είδος σου, το συναντάμε παντού .. στον δρόμο , σε πλατείες , στις παραλίες 

ο κλασσικός ο-τσουβαλιάζω-τα-πάντα - χωρίς-να-έχω-ιδέα Ελληνάρας (συγχαρητήρια ξανα)

ξέρω ότι πονάει να μην έχεις ασχοληθεί και όλοι γύρω σου να τσέπωσαν καλά μεροκάματα, αλλά δεν χρειάζεται να είσαι τόσο κακομοίρης ;)

μαλλον σε πειραξε η πτωση... και το σχολιο δεν πιστευω να ειναι ασχετο. αντιθετως μαλιστα

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ts0ts0s είπε

Eιχαμε τα καρκινιαρικα σχολια σε θεματα Apple,

Τωρα παμε λιγο δυνατα σε θεματα btc,με τους επιστημονες εδω να δινουν πονο.

Κλασσικοι σκατοψυχοι Ελληναρες...

Δεν είναι θέμα σκατοψυχων ή όχι 

Όταν κάποιοι σας λέγανε ότι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να πλουτίσεις από την καρέκλα του σπιτιού σου κάνοντας trading (ή μάλλον δεν γίνεται από το 99.999% του πληθυσμού) τους λέγατε απαρχαιωμένους, άσχετους, δεινόσαυρους και διαφορά άλλα όμορφα 

Ε λογικό δεν είναι τώρα αυτοί να σας κουνήσουν το δάχτυλο και να σας πουν “εγώ σας τα λεγα” ;

  • Like 11
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gus8511q είπε

μαλλον σε πειραξε η πτωση... και το σχολιο δεν πιστευω να ειναι ασχετο. αντιθετως μαλιστα

Ασχολούμαι απο το 14', έχω βγάλει τα λεφτά μου - σε ευρώ εδώ και 2 μήνες (και έχουν γίνει ήδη αυτοκίνητο καινούριο):)

δεν είμαι νιούφης - αλλά σέβομαι και τον άλλον που τώρα ξεκίνησε και μπορεί να έχασε λεφτά ή να έχει πανικοβληθεί με την κατάσταση. χαλαρώστε όλοι οι πονεμένοι με τις GPU και τα PS5 .. 

2 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Δεν είναι θέμα σκατοψυχων ή όχι 

Όταν κάποιοι σας λέγανε ότι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να πλουτίσεις από την καρέκλα του σπιτιού σου κάνοντας trading (ή μάλλον δεν γίνεται από το 99.999% του πληθυσμού) τους λέγατε απαρχαιωμένους, άσχετους, δεινόσαυρους και διαφορά άλλα όμορφα 

Ε λογικό δεν είναι τώρα αυτοί να σας κουνήσουν το δάχτυλο και να σας πουν “εγώ σας τα λεγα” ;

δεν είπε αυτό βασικά .. τσουβάλιασε όσους ασχολούνται, ότι είναι scalpers - υπεύθυνοι για το global warming - για την άλωση της Κων/πολης.. δεν θέλει πολύ iq

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsakfot είπε

Ασχολούμαι απο το 14', έχω βγάλει τα λεφτά μου - σε ευρώ εδώ και 2 μήνες (και έχουν γίνει ήδη αυτοκίνητο καινούριο):)

δεν είμαι νιούφης - αλλά σέβομαι και τον άλλον που τώρα ξεκίνησε και μπορεί να έχασε λεφτά ή να έχει πανικοβληθεί με την κατάσταση. χαλαρώστε όλοι οι πονεμένοι με τις GPU και τα PS5 .. 

φιλε μου και PS5 εχω και 3080. δεν ειμαι πονεμενος και οικονομικα ειμαι ανετος. Απλα το 99% των τσογαδορων κλαινε τα λεφτα τους και ειναι κριμα να συμβαινουν τετοιες καταστασεις ειδικα σε οικογενειες. Ειναι απλα αισχροκερδια. Τωρα αν εισαι ανηκεις στο 1% χαιρομαι για σενα αλλα λυπαμαι για το υπολοιπο 99%

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Α, γι' αυτό τώρα τελευταία έβλεπα αγγελίες για πωλήσεις mining rigs; Φαντάζομαι τα έβγαλαν τα λεφτά τους και ψάχνουν για νέα κορόιδα τώρα. Νομίζω πάντως ότι κάπως ανέκαμψε και τώρα είναι γύρω στις $36000;

Στα 36.000 έπεσε,  τουλάχιστον οι πηγές μου τόσο μου έδειχναν το πρωί. Τα 30.000$ που γράφει το ινσομνια δεν ξέρω αν ισχύουν ή αν έχασα εγώ επεισόδια.

Δεν νομίζω ότι έχουν σχέση οι πωλήσεις mining rigs με την συγκεκριμένη πτώση του bitcoin και δεν νομίζω να υπάρχει κανείς στην Ελλάδα που να σκάβει για bitcoin με κάρτες γραφικών,  δεν συμφέρει. 

Επίσης πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι η έλλειψη στις κάρτες γραφικών δεν οφείλεται στο mining,  αν γίνει ένα κραχ στο mining σαν επακόλουθο θα έχει μια μείωση στις τιμές των μεταχειρισμένων για μια μικρή περίοδο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gus8511q είπε

φιλε μου και PS5 εχω και 3080. δεν ειμαι πονεμενος και οικονομικα ειμαι ανετος. Απλα το 99% των τσογαδορων κλαινε τα λεφτα τους και ειναι κριμα να συμβαινουν τετοιες καταστασεις ειδικα σε οικογενειες. Ειναι απλα αισχροκερδια. Τωρα αν εισαι ανηκεις στο 1% χαιρομαι για σενα αλλα λυπαμαι για το υπολοιπο 99%

στείλε μας και το Ε9 σου εδώ για απόδειξη.. χαλαρώστε ρε με την επιδειξιομανία εδώ μέσα . να τις βγάλουμε να τις μετρήσουμε ένα πράγμα.

όταν δεν ξέρεις για κάτι, απλά μην σχολιάζεις - so simple .

πετάχτηκε ο άλλος τώρα που είχε άχτι, γιατί δεν ασχολήθηκε - δεν βρίσκει GPU etc. να βγάλει την χολή του.. να τσουβαλιάσει - αυτό κατακρίνω προσωπικά.

χαλαρώστε .. αυτός που τώρα μπορεί να χάνει χρήματα , μπορεί να είναι ο αδερφός σου , ο κολλητός σου οποιοσδήποτε τέλος πάντων (μπορεί βέβαια να ζηλεύεις τον αδερφό σου - αλλά αυτό δεν θα στο λύσει το insomnia - αλλά κάποιος ειδικός γιατρός )

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το   χειροτερο   ειναι   να  ακολουθησουν   και  αλλοι   αυριο   που   να  δηλωνουν   κρυπτογιοκ.

Εκει  θα   γινει  το   "ελα  να  δεις"......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χαμένοι είναι όσοι μπήκαν τον τελευταίο μήνα.

Κάποιος που είχε μπει αρχές του χρόνου στα 28, θα πουλήσει και θα βγει και κερδισμένος.

Αν τώρα κάποιος αγόραζε αέρα την πάτησε.. Τέλος, αυτός που ήξερε και έπαιξε short θα έβγαλε και για τα δισέγγονά του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, tsakfot είπε

άσχετο το σχόλιο σου ξανά .. είσαι μπερδεμένος μάλλον αλλά βαριέμαι να σε ξεμπερδέψω κιόλας

δυστυχώς το είδος σου, το συναντάμε παντού .. στον δρόμο , σε πλατείες , στις παραλίες 

ο κλασσικός ο-τσουβαλιάζω-τα-πάντα - χωρίς-να-έχω-ιδέα Ελληνάρας (συγχαρητήρια ξανα)

ξέρω ότι πονάει να μην έχεις ασχοληθεί και όλοι γύρω σου να τσέπωσαν καλά μεροκάματα, αλλά δεν χρειάζεται να είσαι τόσο κακομοίρης ;)

Για να βλέπουμε τα πράγματα απ' τη σωστή τους διάσταση:

 

Μεροκάματο:  το ημερομίσθιο, το να έχει εργαστεί κάποιος για μια ημέρα / το ημερομίσθιο, η αμοιβή για μια ημέρα εργασίας

Προφανώς λοιπόν και δεν είναι μεροκάματο, αλλά κάποιας μορφής επένδυση, και η επένδυση εμπεριέχει ρίσκο

 

Μεροκάματο έκανε ίσως η κάρτα γραφικών, ο επεξεργαστής, ο σκληρός δίσκος και η RAM όπου και δεν πληρώθηκαν για την εργασία που έκαναν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Στα 36.000 έπεσε,  τουλάχιστον οι πηγές μου τόσο μου έδειχναν το πρωί. Τα 30.000$ που γράφει το ινσομνια δεν ξέρω αν ισχύουν ή αν έχασα εγώ επεισόδια.

Δεν νομίζω ότι έχουν σχέση οι πωλήσεις mining rigs με την συγκεκριμένη πτώση του bitcoin και δεν νομίζω να υπάρχει κανείς στην Ελλάδα που να σκάβει για bitcoin με κάρτες γραφικών,  δεν συμφέρει. 

Επίσης πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι η έλλειψη στις κάρτες γραφικών δεν οφείλεται στο mining,  αν γίνει ένα κραχ στο mining σαν επακόλουθο θα έχει μια μείωση στις τιμές των μεταχειρισμένων για μια μικρή περίοδο. 

έπεσε για μια στιγμή στα 30Κ , αλλά έχουν κρασάρει όλα τα exchanges οπότε έχει χαθεί η μπάλα.

Στο προκείμενο τώρα για να χαλαρώσει λίγο το κλίμα . Η διόρθωση θα είναι της τάξης του 80% από τα 64Κ . Το έχει κάνει άλλες 3 φορές. Θα το "θάψουν" το BTC καμιά 10αριά φορές ακόμα - θα το "ξεγράψουν" και σε μια 2ετία-3ετία εδώ θα είμαστε πάλι να λέμε τα ίδια ;) 

  • Like 1
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimtsef είπε

που είσασταν κρυμμένοι όλοι εσείς  βρε ψυχούλες εκκατομυριούχοι των bitcoins του insomia...

έλα ξεκίνα με το Ε9 σου :)

μπορείς να ανατρέξεις στα μηνύματα μου από το 2016, να δεις αν έβγαλα χιλιάδες - εκατομμύρια etc . θα σου πάρω και γλυφειτζούρι να ηρεμήσεις

  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...