Προς το περιεχόμενο

Horizon Forbidden West [PS4][PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, johnnyf95 είπε

Καλορίζικη ! Που την βρήκες τελικά ;

 

Μόλις τώρα, Grim Ripper είπε

Νεφρό στο ebay. 😛

Κάτι τέτοιο. Αν και μου έστειλε και εδώ ένα μέλος για μια διαθέσιμη λίγο πιο φθηνά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Η regalla ότι καλύτερο. Μου πήρε κάνα 10λεπτο να καταλάβω που είναι το κουμπί. Το μόνο που δεν μου αρέσει, η εξωτερική συσκευασία η οποία προφανώς είναι όπως και του ps5. Δηλαδή η γλώσσα με τα αυτάκια του κουτιού όλα ενωμένα και το κάνει λίγο δύσκολο το βγάλε βάλε. Πχ του Elden Ring που είναι slide από πάνω, είναι πανεύκολο. 

Δεν το εστησα επειδη δεν εχω χωρο γενικα :P Εβλεπα μηπως επαιρνα τιποτα απο το συστημα eket του ικεα. Για πειτε και εσεις καμια ιδεα για επιτοιχιο display σε γωνια δωματιου (περιθωριο λογω παραθυρων, περιπου 80εκ απο την μια μερια και 110 απο την αλλη

20220717_211329.jpg.707c236b5a07f917b2b4b5b160675efe.jpg

 

20220717_204716.jpg

20220717_204725.jpg

20220717_204735.jpg

Καλορίζικη.

Και το πρώτο horizon το ίδιο είδος κουτιού έχει στην Collector's και μου σπάει τα νεύρα εάν την βγάλω από το κουτί. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Και το πρώτο horizon το ίδιο είδος κουτιού έχει στην Collector's και μου σπάει τα νεύρα εάν την βγάλω από το κουτί. 😛

Α ναι? Νόμιζα αυτήν την αλλαγή την έκαναν με την αρχή του ps5. Εν τω μεταξύ τα 2 πλαϊνά που πρέπει να ανοίξεις για να βγάλεις το εσωτερικό, μετά δεν κλείνουν καλά με αποτέλεσμα να πετάνε λίγο. Έβαλα ταινία πάνω στις δικές του ταινίες. 

Το Elden Ring μέσα στο κουτί που έρχονται τα CD, Steel book κτλ, ειναι μαγνητικό. Έστω να είχε χριτς χρατς. Έχω τέτοια ταινία εν τω μεταξύ και ίσως βάλω εσωτερικά. Why not. 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Α ναι? Νόμιζα αυτήν την αλλαγή την έκαναν με την αρχή του ps5. Εν τω μεταξύ τα 2 πλαϊνά που πρέπει να ανοίξεις για να βγάλεις το εσωτερικό, μετά δεν κλείνουν καλά με αποτέλεσμα να πετάνε λίγο. Έβαλα ταινία πάνω στις δικές του ταινίες. 

Το Elden Ring μέσα στο κουτί που έρχονται τα CD, Steel book κτλ, ειναι μαγνητικό. Έστω να είχε χριτς χρατς. Έχω τέτοια ταινία εν τω μεταξύ και ίσως βάλω εσωτερικά. Why not. 

Δες και εδώ μετά τα 9 λεπτά, το ίδιο είδος εξωτερικού κουτιού έχει και εδώ. Τουλάχιστον το εσωτερικό είναι καλύτερο και το νιώθεις πιο premium.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

έχω το PS5 εδώ και μια εβδομάδα και το έχω συνδέσει με μια απλή τηλεόραση 1080p που δεν υποστηρίζει HDR. Το πρόβλημα μου είναι ότι σε όλα τα games που δοκίμασα Miles Morales, Demon's Souls κτλ.  τα γραφικά είναι εκπληκτικά ακόμα και αν δεν παίρνω το 100% που θα μπορούσα με την TV που έχω, όμως στο Horizon τα γραφικά είναι πολύ άσχημα και μου κάνει εντύπωση γιατί διαβάζω ότι έχει τα καλύτερα γραφικά από όλα τα games. Έχω παίξει μόνο το πρώτο 20´ και το πιο βασικό είναι η έντονη φωτεινότητα πάνω στην βλάστηση. Σαν την φωτογραφία που παραθέτω και ακόμα πιο έντονα. Επίσης εξαιτίας της έντονης βλάστησης δεν είναι πολύ καθαρά τα γραφικά αλλά αυτό φαντάζομαι δεν θα είμαι θέμα σε μια καλύτερη TV. Έχετε παρόμοια εμπειρία; 

0CD3825F-6104-4C68-B15E-E3794A017BFF.jpeg

Επεξ/σία από rouxlas86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2022 στις 1:16 ΜΜ, rouxlas86 είπε

Καλησπέρα,

έχω το PS5 εδώ και μια εβδομάδα και το έχω συνδέσει με μια απλή τηλεόραση 1080p που δεν υποστηρίζει HDR. Το πρόβλημα μου είναι ότι σε όλα τα games που δοκίμασα Miles Morales, Demon's Souls κτλ.  τα γραφικά είναι εκπληκτικά ακόμα και αν δεν παίρνω το 100% που θα μπορούσα με την TV που έχω, όμως στο Horizon τα γραφικά είναι πολύ άσχημα και μου κάνει εντύπωση γιατί διαβάζω ότι έχει τα καλύτερα γραφικά από όλα τα games. Έχω παίξει μόνο το πρώτο 20´ και το πιο βασικό είναι η έντονη φωτεινότητα πάνω στην βλάστηση. Σαν την φωτογραφία που παραθέτω και ακόμα πιο έντονα. Επίσης εξαιτίας της έντονης βλάστησης δεν είναι πολύ καθαρά τα γραφικά αλλά αυτό φαντάζομαι δεν θα είμαι θέμα σε μια καλύτερη TV. Έχετε παρόμοια εμπειρία; 

0CD3825F-6104-4C68-B15E-E3794A017BFF.jpeg

Μια χαρά φαίνονται όλα στην εικόνα που έβαλες και έχει να κάνει με το lighting system του παιχνιδιού, όχι με την TV. Σκέψου ότι με HDR θα ήταν ακόμα πιο έντονο αυτό που λες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, iSpO_fAcTo είπε

IMG_6423.jpg

d4bf640a-077b-4fe3-8f45-f6e282dac5f5.jpg

IMG_6438.jpg

Ωραίο. Αν κ το πρόσωπο της φαίνεται κάπως άγνωστο. Ίσως φταίει η φωτο.

Πόσο κ από που? Διάσταση?

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilias78 είπε

Ωραίο. Αν κ το πρόσωπο της φαίνεται κάπως άγνωστο. Ίσως φταίει η φωτο.

Πόσο κ από που? Διάσταση?

https://www.darkhorsedirect.com/products/horizon-forbidden-west-aloy-statue

Με το τελωνείο και τα ταχυδρομικά βγήκε αρκετά παραπάνω δυστυχώς 🤒

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, iSpO_fAcTo είπε

Το συγκεκριμένο αγαλματίδιο θα έπρεπε να είναι στην Collector’s edition! 

Κοιτα, εχω ηδη μια aloy απο την regalla. Ολα οκ λοιπον. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...