Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά το διάβασα και με έπιασε η ψυχή μου. Προς το τέλος με μπέρδεψε, όμως μέχρι τα μέσα που περιγράφει την εργασία του, είναι σαφέστατος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 07/03/2024 at 17:34, safridia said:
ΚΑΤΩ Η ΣΚΡΟΥΝΤΖ
ΖΗΤΩ Η ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΤΟΥ ΠΡΟΛΕΤΑΡΙΑΤΟΥ''

Κάτω η Σκρουτζ, αγοράστε βρεφικό γάλα από το φαρμακείο της γειτονιάς 50% πάνω & πάνες στο τοπικό Σούπερ Μάρκετ 40% πάνω.

On 07/03/2024 at 17:34, safridia said:

για ποιο λόγο άραγε εγώ ο αποθηκάριος ή ο εργαζόμενος οδηγός βασανιζόμασταν για να ταξινομήσουμε ή διακπεραιώσουμε τη μεταφορά σε κάποιον καταναλωτή οδηγό ένός σάκου του μποξ ή συναρμολογούμενου έπιπλου που ζυγίζει δεκάδες κιλά;)

Φαντάσου να μην ήξερε και που πήγαινε για δουλειά τη γκρίνια θα έκανε...

Γενικώς αν θέλετε να γυρίσει ο κόσμος στα σωματεία, όπως γυρνάνε σε άλλες χώρες του δυτικού κόσμου, ασχοληθείτε με τα πραγματικά προβλήματα των εργαζόμενων και όχι με το πως θα γκρεμίσετε τον καπιταλισμό. Τον ρίχνετε πιο μετά αφού βοηθήσετε τους συνάδελφούς σας πρώτα.

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/03/2024 at 17:06, Mando said:

το shopflix εχει 40 και πανω δωρεαν μεταφορικα (οσα καταστηματα θελετε)  μεχρι αυριο +5 δωροεπιταγη για επομενη αγορα , στοκαρετε οτι χρειαζεστε απο μικρο βλακειες.. 

JFYI:
https://shopflix.gr/oroi-dorean-metaforikon-2-xronia/

Quote

Τα δωρεάν μεταφορικά θα ισχύουν από την ημέρα Παρασκευή 01/3/2024 από ώρα 11:00 έως και την Παρασκευή 23/03/2024.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/03/2024 at 10:50, manolis940 said:

Την "προστασία" την έχεις έτσι κι αλλιώς χωρίς συνδρομή. Δεν είναι κάτι που προσφέρει το Skroutz απ' την καλή του την καρδιά, αλλά προκύπτει απ' την Ελληνική νομοθεσία αφού πλέον μετά την ύπαρξη του καλαθιού παίρνει την θέση του εμπόρου και όχι της απλής προβολής καταστημάτων.

Δεν ξέρω τι παίζει με τα coins αν λήξει η συνδρομή, ωστόσο αν την ακυρώσεις τώρα δεν θα σταματήσει να ισχύει απ' την επόμενη στιγμή αλλά ισχύει μέχρι την στιγμή που είναι η επόμενη ανανέωση.

Φυσικά μπορείς να το πας σε κάποιον, θα πρέπει να πληρώσεις την αποστολή σε αυτόν, μπορεί να το κρατήσει 15 με 30 ημέρες για έλεγχο, μπορεί να σε έχει στο περίμενε, να χρειαστεί να πρέπει να τρέξεις με ΣτΚ  κλπ.

Μπορείς πάλι να κάνεις χρήση του Σκρουτζ που θα στείλει να το παραλάβουν, θα το στείλει στο κατάστημα, ανάλογα την περίπτωση μπορεί να σου κάνει άμεσα την επιστροφή ή αντικατάσταση

Θα διαφωνήσω,  κάτι παρέχει το Σκρουτζ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sdikr είπε

Φυσικά μπορείς να το πας σε κάποιον, θα πρέπει να πληρώσεις την αποστολή σε αυτόν, μπορεί να το κρατήσει 15 με 30 ημέρες για έλεγχο, μπορεί να σε έχει... 

Θα διαφωνήσω,  κάτι παρέχει το Σκρουτζ

 

 

 

Για τη συνδρομή συζητάμε, για το skroutz plus, μια υπηρεσία που πληρώνεται extra και που σύντομα θα ακριβύνει, δίνοντας μάλιστα ακόμη λιγότερα ή ας πούμε ακόμη πιο περιορισμένα προνόμια από πριν. Δεν κρίνουμε αρνητικά το skroutz.gr, ως πλατφόρμα στο σύνολό της, δηλαδή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδρομή Skroutz Plus έχουμε κυρίως για το after sale support τους!!
Δεν νομίζω να μην γνωρίζουν οι περισσότεροι εδώ μέσα την κατάσταση με τα Ελληνικά καταστήματα και το πόσο σέβονται τον πελάτη σε θέματα εγγύησης κτλ...
Η κατάσταση είναι ίδια με την κατάσταση που επικρατεί στην αγορά εργασίας, κυρίως στην εστίαση και όχι μόνο, με τους εν λόγο "εργοδότες"...
Ελάχιστες οι εξαιρέσεις και στα δύο... 😉
Περαστικά μας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sdikr είπε

Φυσικά μπορείς να το πας σε κάποιον, θα πρέπει να πληρώσεις την αποστολή σε αυτόν, μπορεί να το κρατήσει 15 με 30 ημέρες για έλεγχο, μπορεί να σε έχει στο περίμενε, να χρειαστεί να πρέπει να τρέξεις με ΣτΚ  κλπ.

Μπορείς πάλι να κάνεις χρήση του Σκρουτζ που θα στείλει να το παραλάβουν, θα το στείλει στο κατάστημα, ανάλογα την περίπτωση μπορεί να σου κάνει άμεσα την επιστροφή ή αντικατάσταση

Θα διαφωνήσω,  κάτι παρέχει το Σκρουτζ

 

 

Δεν καταλαβαίνω απόλυτα το που διαφωνείς ή συμφωνείς.

12 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Κάτω η Σκρουτζ, αγοράστε βρεφικό γάλα από το φαρμακείο της γειτονιάς 50% πάνω & πάνες στο τοπικό Σούπερ Μάρκετ 40% πάνω.

Φαντάσου να μην ήξερε και που πήγαινε για δουλειά τη γκρίνια θα έκανε...

Γενικώς αν θέλετε να γυρίσει ο κόσμος στα σωματεία, όπως γυρνάνε σε άλλες χώρες του δυτικού κόσμου, ασχοληθείτε με τα πραγματικά προβλήματα των εργαζόμενων και όχι με το πως θα γκρεμίσετε τον καπιταλισμό. Τον ρίχνετε πιο μετά αφού βοηθήσετε τους συνάδελφούς σας πρώτα.

Ένα πρόβλημα που έχουμε σαν Έλληνες είναι ότι ο καθένας έχει μια θεωρία για το πως θα ήταν τα πράγματα καλύτερα και δεν μπορεί να την αλλάξει. Βλέπουμε απ' την δική μας σκοπιά και τον μικρόκοσμο τα πάντα και δεν μπαίνουμε στην θέση του άλλου.

Από μία οπτική του παραπάνω κειμένου είναι ότι τα πάντα ξεκινάνε απ' τον καπιταλισμό.
Από μία άλλη οπτική δική σου ο καπιταλισμός είναι καλός γιατί σε εσένα δεν δημιουργεί πρόβλημα αλλά το πρόβλημα είναι το βρεφικό γάλα.

Εγώ σαν τρίτος βλέπω ότι ο προηγούμενος δεν τα βάζει με τον καπιταλισμό αλλά με μία συγκεκριμένη εταιρεία η οποία δεν σέβεται τους εργαζόμενους της. Εσύ μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και εκτός skroutz πηγαίνοντας και αγοράζοντας τις πάνες κατευθείαν απ' τα καταστήματα και έτσι λύνεις και το δικό σου πρόβλημα και στηρίζεις και τους εργαζόμενους. Θα ταλαιπωρηθείς λίγο παραπάνω; Μπορεί να δώσεις και κάνα τρίευρο στα μεταφορικά; Ναι δεν διαφωνώ σε αυτό.

Απ' μια άλλη οπτική όντως ο καπιταλισμός δεν είναι το πρόβλημα αλλά μία άναρχη μορφή του. Το πρόβλημα που περιγράφεις εσύ είναι η αισχροκέρδεια η οποία με μια σοβαρή επιτροπή ανταγωνισμού θα ήταν άλλη μια δευτέρα για να την αντιμετωπίσει. Ταυτόχρονα η ίδια μορφή του παραπάνω καπιταλισμού δίνει χώρο στην skroutz να εκμεταλλεύεται τους εργαζόμενους της όπως περιγράφει και το κείμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2024 στις 5:06 ΜΜ, Mando είπε

το shopflix εχει 40 και πανω δωρεαν μεταφορικα (οσα καταστηματα θελετε)  μεχρι αυριο +5 δωροεπιταγη για επομενη αγορα , στοκαρετε οτι χρειαζεστε απο μικρο βλακειες.. 

Δύο αγορές, η μια 330 ευρώ και η άλλη 170, και στις δύο λάθος περιγραφή (άλλο παίρνεις και άλλο έρχεται από το κατάστημα), μετά από ένα μήνα δεν έχει διορθωθεί. (Παραγγελία την ninja AG651, έρχεται η AG551. Από άλλο κατάστημα παραγγελία τον φορτιστή ctek mxs 10 και έρχεται ο 5).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, achilles_g_ said:

Δύο αγορές, η μια 330 ευρώ και η άλλη 170, και στις δύο λάθος περιγραφή (άλλο παίρνεις και άλλο έρχεται από το κατάστημα), μετά από ένα μήνα δεν έχει διορθωθεί. (Παραγγελία την ninja AG651, έρχεται η AG551. Από άλλο κατάστημα παραγγελία τον φορτιστή ctek mxs 10 και έρχεται ο 5).

Αληθεια δυστυχως, ειδικα στα προιοντα πληροφορικης. Μπαχαλο.
Κοιταγα καποια στιγμη (πριν μηνες) μητρικες, ειδα καποιες καλες τιμες και κοιτωντας απο περιεργεια το σαιτ του μαγαζιου (mg manager), ειδα τιμες ιδιες με αυτες που ειχα δει αλλα σε κατωτερα μοντελα. Καλεσα στο μαγαζι για να επιβεβαιωσουν εν τελει οτι δεν ισχυουν οι τιμες του shopflix και πως θα εστελναν το ταδε κατωτερο μοντελο.
Θελει προσοχη και διασταυρωση με αυτον τον τροπο.
Σε αλλα προιοντα εκτος Πληροφορικης, δεν αντιμετωπισα προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατασταση με τις διαθεσιμοτητες των καταστηματων πλεον εχει ξεφτιλιστει. Δε γινεται να ειναι το προιον διαθεσιμο και εν αναμονη αποστολης και μετα απο 2-3 εργασιμες να βγαινει το ωραιο μηνυμα "αναζητηση εναλλακτικου προμηθευτη". Οι τελευταιες 3 παραγγελιες μου ακολουθησαν το ιδιο εργο. Χανουμε χρονο, δεσμευονται χρηματα και στο τελος προιον δε βλεπουμε.

Και στην τελικη, εφοσον δεν τεντωνουν λιγο τα μαγαζια να προσεχουν τις διαθεσιμοτητες, ας κοψουν το λαιμο τους στο σκρουτζ να μας στελνουν το προιον απο αλλο μαγαζι και να τρωνε τη χασουρα αυτοι.

Το plus το εχουμε για να γλιτωνουμε χρονο και σκοτουρες, οχι να μας προκαλει τσαντιλα και καθυστερηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το Σκρουτζ όντως τεντώνει τα μαγαζιά όταν συμβαίνουν τέτοια φαινόμενα, αλλά δεν ξέρω σε ποιο βαθμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, κάποτε μας έδιναν και ένα κουπόνι! Πλέον έκοψαν και τα κουπόνια που κατά κάποιον τρόπο μας αποζημίωναν για τον χρόνο και την προσφορά που είχαμε χάσει...

Κάποτε είχα προτείνει να σταματήσουν τα κουπόνια και να κάνουν την υπηρεσία πιο λειτουργική....τα κουπόνια τα έκοψαν, η λειτουργικότητα πάει κατά διαόλου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα η βασική χρέωση για αγορές κάτω των 20€ με αποστολή σε skroutz point ήταν 2,50€, πλέον από το ίδιο μαγαζί σχεδόν ίδια προϊόντα και βάρος πήγαν στα 3€. Κριμα που δεν υπήρχε μαγαζι με box now.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, x69pr said:

Η κατασταση με τις διαθεσιμοτητες των καταστηματων πλεον εχει ξεφτιλιστει. Δε γινεται να ειναι το προιον διαθεσιμο και εν αναμονη αποστολης και μετα απο 2-3 εργασιμες να βγαινει το ωραιο μηνυμα "αναζητηση εναλλακτικου προμηθευτη". Οι τελευταιες 3 παραγγελιες μου ακολουθησαν το ιδιο εργο. Χανουμε χρονο, δεσμευονται χρηματα και στο τελος προιον δε βλεπουμε.

Και στην τελικη, εφοσον δεν τεντωνουν λιγο τα μαγαζια να προσεχουν τις διαθεσιμοτητες, ας κοψουν το λαιμο τους στο σκρουτζ να μας στελνουν το προιον απο αλλο μαγαζι και να τρωνε τη χασουρα αυτοι.

Το plus το εχουμε για να γλιτωνουμε χρονο και σκοτουρες, οχι να μας προκαλει τσαντιλα και καθυστερηση.

Παλιότερα οταν δεν έβρισκαν τελικά το προιόν σου έδιναν "δωράκι" κουπόνι με μειωση τιμής στην επομενη αγορά. Μάλλον το κατήργησαν πλέον καθώς σε προσφατη ακύρωση παραγγελιας μου απλα μου έστειλαν ενα συγγνωμη με εμαιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lucidsteve είπε

Παλιότερα οταν δεν έβρισκαν τελικά το προιόν σου έδιναν "δωράκι" κουπόνι με μειωση τιμής στην επομενη αγορά. Μάλλον το κατήργησαν πλέον καθώς σε προσφατη ακύρωση παραγγελιας μου απλα μου έστειλαν ενα συγγνωμη με εμαιλ.

Εμενα ουτε συγνωμμη κανουν κοπο να στειλουν και τους εχω παρει για παραπονα και τις 3 φορες.

"Θα το προωθησουμε κυριε..."

 

Aνεβασαν και το οριο για δωρεαν μεταφορικα στα 25 οπως και την ετησια συνδρομη. Οταν ληξει η συνδρομη μου τα 3 μου θα παρουν.

Επεξ/σία από x69pr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...