Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις ακύρωσα την αυτόματη ανανέωση συνδρομής, κοιτάξτε να το κάνετε νωρίτερα γιατί απ' ότι είδα γίνεται μια εβδομάδα πριν λήξει η συνδρομή. Η δική μου έληγε 7 Ιουνίου.

Θέλουμε να σε ενημερώσουμε ότι η Skroutz Plus
συνδρομή σου θα ανανεωθεί αυτόματα με τη νέα
έκδοση της υπηρεσίας στις 31 Μαΐου 2022.

Τι αλλάζει με τη νέα έκδοση;

Στην παρούσα έκδοση της συνδρομής σου, με 17€ τον χρόνο, έχεις δωρεάν μεταφορικά για μέχρι 3 μεμονωμένες αποστολές, βάρους έως 14kg.
Αρκεί η συνολική σου παραγγελία να έχει αξία 20€ και άνω και να έχει γίνει μέσω Skroutz (δηλαδή μέσα από το καλάθι μας).Στη νέα έκδοση του Skroutz Plus, με 17€ τον χρόνο, θα έχεις δωρεάν μεταφορικά για κάθε μεμονωμένη αποστολή, βάρους έως 14kg.
Αρκεί η κάθε μεμονωμένη αποστολή να έχει αξία 20€ και άνω και η παραγγελία να έχει γίνει μέσω Skroutz (δηλαδή μέσα από το καλάθι μας).

Επεξ/σία από Belial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν νομίζεις ότι έχεις πιάσει το παπά από τα @@, έρχεται το μαζικό χαστούκι και ξυπνάς. 

Αν, λέω αν, όλοι μας κάναμε το αυτονόητο (ακύρωση συνδρομής) τότε θα αποτελέσματα θα ήταν υπέρ μας. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, ThanosR92 said:

Αν, λέω αν, όλοι μας κάναμε το αυτονόητο (ακύρωση συνδρομής) τότε θα αποτελέσματα θα ήταν υπέρ μας. 

Υποθέτω ότι εννοείς πριν την ανανέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ανθρώπους εκτός Αθήνας/Θεσσαλονίκης όπως εγώ δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική. Τα πάντα στα φυσικά καταστήματα εδώ στο Ηράκλειο είναι με καπέλο και όλες οι online αγορές θέλουν τουλάχιστον 3€ μεταφορικά.

Γι' αυτό και δέχθηκα τον δωρεάν χρόνο (~4 μήνες) πριν λήξει η συνδρομή και πιθανόν να ανανεώσω και με το καινούργιο πλάνο, αν δεν αλλάξει πάλι μέχρι τον Ιούνιο του 23.

Σε κάθε περίπτωση είναι ντροπή να αλλάζει συνεχώς το συνδρομητικό πακέτο γιατί δείχνει λογική "βλέποντας και κάνοντας" και δουλείες του ποδαριού (βέβαια κάτι πολύ γνώριμο στην Ελλάδα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2022 στις 6:06 ΜΜ, Tigio13 είπε

Επειδή δεν καταλαβαίνω τη λογική σου βοήθησε με με το παράδειγμα που θα δώσω να μου πεις αν έχω καταλάβει σωστά. 

Φτιάχνω εγώ μια υπηρεσία και εσύ ξεκινάς να τη χρησιμοποιείς. Μετά από ένα διάστημα εγώ σου ανεβάζω το χρηματικό ποσό της υπηρεσίας που αγόρασες και σε λέω και γύφτο για τον τρόπο που χρησιμοποιείς την υπηρεσία μου που εγώ σου έδωσα το δικαίωμα να τη χρησιμοποιείς με αυτόν τον τρόπο. 

Τέλος σου λέω και πως το αρχικό μου πλάνο προφανώς και με έβαζε μέσα από οτι καταλαβαίνεις. Και εσύ με όλα αυτά σαν καταναλωτής που αγόρασε μια υπηρεσία είσαι οκ. Αν έχω κάπου λάθος διόρθωσε με. 

τι ακριβώς δε κατάλαβες; Θες να μπω στον κόπο να απαντήσω; έχει νόημα; έχουν απαντηθεί όλα. Συνεχίστε εσείς την κλάψα,  γνώριμο το σκηνικό.

Και όσοι ανανεώνουν, εννοείται ότι ανανεώνουν με το τωρινό πλάνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δηλαδή για να φτάσεις τα 20€ παραγγελία και δωρεάν μεταφορικά, δε θα βάλεις και ένα σακουλάκι στραγάλι αφράτο αλμυρό, με εξπρές ντελιβερι;

 

 

Screenshot_20220518-084102.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είχα βάλει αυτά για να φτάσω τα 20€. Εντάξει, όχι μόνα τους (είμαι για λίγο ακόμα στο παλιό καλό plus) αλλά σε αποστολή με άλλα. Θα μπορούσα και μόνα τους.

Ειλικρινά δεν θέλω να ξέρω τι έπαθε αυτός που είχε προτείνει το αρχικό πλάνο των 3 αποστολών πάνω από 20€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MSc CCDSP είπε

Εγώ πάντως είχα βάλει αυτά για να φτάσω τα 20€. Εντάξει, όχι μόνα τους (είμαι για λίγο ακόμα στο παλιό καλό plus) αλλά σε αποστολή με άλλα. Θα μπορούσα και μόνα τους.

Ειλικρινά δεν θέλω να ξέρω τι έπαθε αυτός που είχε προτείνει το αρχικό πλάνο των 3 αποστολών πάνω από 20€...

Δεν είναι μόνο αυτός που το πρότεινε, αλλά και το συμβούλιο που το ενέκρινε. Το μισό skroutz θα έπρεπε να είχε ξηλωθεί. 

Γιατί όταν βάζεις από 15€ και πάνω για μεμονωμένες παραγγελίες και μετά το κάνεις 20€ σημαίνει ότι και πάλι έπεσες έξω και έκανες λάθος τιμολογήσεις.

Οπότε ξηλώνεις και το άλλο μισό της εταιρίας και κατεβάζεις ρολά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kostasallinone είπε

Δεν είναι μόνο αυτός που το πρότεινε, αλλά και το συμβούλιο που το ενέκρινε. Το μισό skroutz θα έπρεπε να είχε ξηλωθεί. 

Γιατί όταν βάζεις από 15€ και πάνω για μεμονωμένες παραγγελίες και μετά το κάνεις 20€ σημαίνει ότι και πάλι έπεσες έξω και έκανες λάθος τιμολογήσεις.

Οπότε ξηλώνεις και το άλλο μισό της εταιρίας και κατεβάζεις ρολά.

Κοίτα, αν αυτός πήγε στο συμβούλιο μια μελέτη που έλεγε ότι το 3 αποστολές πάνω από 20€ ήταν βιώσιμο, δεν νομίζω ότι το όποιο συμβούλιο θα καθόταν να επαληθεύσει αυτή τη μελέτη. Αλίμονο αν το έκανε σε κάθε μελέτη (δεν θα είχε νόημα ύπαρξης ο συντάκτης της τότε).

Τώρα, ναι, για την νέα αύξηση θα έπρεπε να ήταν υποψιασμένοι στο 15€...

Επεξ/σία από MSc CCDSP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Bitbit είπε

τι ακριβώς δε κατάλαβες; Θες να μπω στον κόπο να απαντήσω; έχει νόημα; έχουν απαντηθεί όλα. Συνεχίστε εσείς την κλάψα,  γνώριμο το σκηνικό.

Και όσοι ανανεώνουν, εννοείται ότι ανανεώνουν με το τωρινό πλάνο. 

Θα σου πρότεινα σε ανθρώπους που δεν ξέρεις να μην είσαι επιθετικός ούτε να προβαίνεις σε χαρακτηρισμούς. 

Από εκεί και πέρα δες την 1η ανάρτηση που έκανα σε αυτό το θέμα και θα καταλάβεις αν είμαι κλάψας ή καταναλωτής που δεν τρώει ότι του σερβίρουν. 

 

Screenshot_20220518-114920_Opera.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, MSc CCDSP είπε

Κοίτα, αν αυτός πήγε στο συμβούλιο μια μελέτη που έλεγε ότι το 3 αποστολές πάνω από 20€ ήταν βιώσιμο, δεν νομίζω ότι το όποιο συμβούλιο θα καθόταν να επαληθεύσει αυτή τη μελέτη. Αλίμονο αν το έκανε σε κάθε μελέτη (δεν θα είχε νόημα ύπαρξης ο συντάκτης της τότε).

Τώρα, ναι, για την νέα αύξηση θα έπρεπε να ήταν υποψιασμένοι στο 15€...

Η πρώτη συνδρομητική υπηρεσία της εταιρίας δεν είναι μια οποιαδήποτε μελέτη, είναι η μελέτη των μελετών. Όφειλε να το πράξει.

Το πιο απλό. Πάρε 100 άτομα που έχουν πχ τις περισσότερες αξιολογήσεις σε καταστήματα και προϊόντα και πρόσφερε τους δοκιμαστικά την εν λόγο συνδρομή για περιορισμένο χρονικό διάστημα. Αμέσως αμέσως έχεις την πρώτη εμπειρία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί επίσης το αρχικό business plan να έλεγε ότι στο Σκρουτζ δεν μας πειράζει να χάσουμε Χ λεφτά για τον πρώτο χρόνο, ώστε να λανσάρουμε μια πολύ φτηνή νέα συνδρομή Plus και να κάνουμε promotion τραβώντας αρκετό κόσμο. Αργότερα και αφού η υπηρεσία καθιερωθεί στη συνείδηση των πελατών, μπορούμε να κάνουμε σταδιακές αναπροσαρμογές (πάντα προς τα πάνω) και δεν θα μας πειράζει ακόμα κι αν χάσουμε το Υ% των συνδρομητών. Γιατί οι περισσότεροι λογικά θα ανανεώσουν.

Εικασίες όλα αυτά που μικρή σημασία έχουν τη σήμερον ημέρα. Όμως μια ερώτηση θα ήταν: "αν με κάποιο τρόπο διαγραφόταν από τη μνήμη σας η αρχική συνδρομή και το Σκρουτζ λάνσαρε σήμερα για πρώτη φορά το Plus με τους τρέχοντες κανόνες, θα γραφόσασταν ή όχι;" Πιστεύω ότι πολύς κόσμος πάλι "ναι" θα απαντούσε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς για πρώτη φορά έχω και εγώ πρόβλημα με την skroutz last mile.

2 ημέρες τώρα, έρχεται μήνυμα το πρωί για παράδοση σε συγκεκριμένο δίωρο μέσα στην ημέρα και δεν έρχεται τίποτα.

Στο support chat η απάντηση είναι θα σας ενημερώσουμε με email. Τρομερή απάντηση.

Είναι απαράδεκτο να βάζουν άτομα να περιμένουν 2 ημέρες (και πάμε για 3η) λες και δεν έχουμε άλλες δουλειές να κάνουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκατσα και υπολόγισα πόσα χρήματα έχω γλυτώσει κατά προσέγγιση από τον Ιούλιο του 21 που έχω γραφτει στην υπηρεσία. Με 70 παραγγελίες και κατά μέσο όρο 3-4 προϊόντα στην κάθε μια μιλάμε για περίπου 700+ ευρώ σε μεταφορικά έξοδα. Όπως και να διαμορφωθεί αυτή η υπηρεσία, εκτός και αν δηλαδή βγουν εντελώς τα δωρεάν μεταφορικά, συμφέρει.

Ακόμα και αν πληρώσω σε κάποιες παραγγελίες μεταφορικά, πάλι κερδισμένος είμαι. Δηλαδή θα δώσω 17 για ένα χρόνο και θα κερδίσω σχεδόν τα 50πλάσια. Απλά μαθηματικά είναι, συμφέρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...