Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/4/2022 στις 12:44 ΠΜ, sortie είπε

Όλα ακριβαίνουν δεν μου φαίνεται παράλογο. Το να συγκρίνεις το Skroutz Plus όμως με το Amazon Prime ε το λες και ατυχές.

Το να αλλάζεις την παρεχόμενη υπηρεσία χτυπάει άσχημα. Επίσης ως κόνσεπτ για μένα δε βγάζει νόημα, εκτός αν μένεις σε ακριτική περιοχή ή μακριά απο αστικά κέντρα. Ας είχε 35€ και να είχε όλες τις παραδόσεις δωρεάν όπως το Prime ή εστω δωρεάν τις παραδόσεις στα κουτιά. Που μπορείς να παραγγείλεις ο,τι γουστάρεις, όπου και να μένεις μέσα στη χώρα, και να το έχεις την επόμενη μέρα στην πόρτα σου. Και που φυσικά δε χρεώνει έξτρα για να το πάρεις απο Amazon Locker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λιγες ημερες πριν ληξει η συνδρομη θα πεσουν καμια 10αρια παραγγελιες. Μετα θα το σκεφτω εαν κανω ανανεωση.. Ισως πρεπει να στειλουμε ενα μηνυμα; Αν και οι περισσοτεροι λογικα θα ανανεωσουν;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,5 μήνα ακόμα. ό,τι προλάβουμε. Μετά άντε γειά...

θα ρίξω κάτι παραγγελίες με μικροπράγματα, θα κάνω στοκ για 2 χρόνια.

δε ξέρω κατα πόσο μπαίναν μέσα με το αρχικό πλάνο αλλά εγώ έκανα τόσες αγορές από διάφορα καταστήματα που δε θα έκανα σε καμια περίπτωση. Θα τα αγόραζα από φυσικό κατάστημα κοντά μου (και θα έδινα και περισσότερα). Και φαντάζομαι πολλοί άλλοι το ίδιο.

πράγμα που σημαίνει ότι πολλά καταστήματα είδαν τους τζίρους τους να ανεβαίνουν κατακόρυφα πιστεύω και σίγουρα αυτό θα αλλάξει τώρα. Βέβαια την πατήσανε με τα μεταφορικά

Σε κάθε περίπτωση το πακέτο άξιζε με τα 1000.

ανάλογα με το που μένεις κάνεις απόσβεση από τις πρώτες παραγγελίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2022 στις 8:11 ΜΜ, tasarass77 είπε

Γιατι δεν επαναφερουν την αρχικη συνδρομη με μεγαλυτερη χρεωση?

Γιατι και πάλι θα μπαίνουν μέσα. Φανταζομαι θα έχουν κάνει έρευνα για να καταλήξουν στο συγκεκριμένο μοντέλο.. 

Νομίζω θα βοηθούσε να έχουν διαφορά μοντέλα όμως, με διαφορετικές τιμές παροχές και παροχές.. 

Προσωπικά νομίζω ότι θα ανανεώσω, καθώς νομίζω ότι  για κάποιες αγορές προϊόντων, με τον συνδυασμό δωρεάν μεταφορικά και χρήση locker θα κάνω απόσβεση, αλλά θα μειωθεί πολύ η χρήση του marketplace. 

Επίσης σκέφτομαι να μην ανανεώσω άμεσα και να περιμένω ίσως κάποια προσφορά, black Friday, "μας έλειψες, σου δίνουμε κάτι δώρο" έκπτωση κλπ 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Ειμαι σιγουρος οτι πλεον αρκετα προϊοντα που ειχαν τιμη 15-16 ευρω θα τα δουμε 14,99!!

Δεν παίζει. Γιατί τα μεταφορικά τα χρεώνεται το Σκρουτζ και όχι το κατάστημα.

Πάντως με το όριο των 15€ χάνει τη χρησιμότητα του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Δεν παίζει. Γιατί τα μεταφορικά τα χρεώνεται το Σκρουτζ και όχι το κατάστημα.

Πάντως με το όριο των 15€ χάνει τη χρησιμότητα του. 

Ίσως όμως το κατάστημα, γνωρίζοντας το όριο αυτό, να θέλει να σε σπρώξει να αγοράσεις και δεύτερο προϊόν, για να πιάσεις το όριο. Ιδιαίτερα τα καταστήματα που πουλάνε αποκλειστικά μέσω skroutz.

 

Όπως και να έχει ωστόσο, εδώ και λίγες ημέρες το όριο είναι πλέον 20 ευρώ ανά αποστολή, όχι 15.

Επεξ/σία από l3ft3r1s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο δύσκολο να κάνουν κάτι τέτοιο τα καταστήματα καθώς υπάρχουν 3 διαφορετικές συνδρομές που τρέχουν παράλληλα. 

Οι παλιοί με 20€/3 αποστολές

Οι ενδιάμεσοι με 15€/1 αποστολή

Οι καινούργιοι με 20€/1 αποστολή

Για ποιον απ' όλους να αλλάξουν τις τιμές; Ένα μπάχαλο η όλη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανήκω στους παλιούς 20/3 αποστολές.. 

Το να πάω στο ενδιάμεσο (15/αποστολή) το σκέφτηκα σοβαρά το Φεβρουάριο που έκαναν την προσφορά για το έναν χρόνο δωρεάν. Έτσι όπως είναι το καινούριο όμως δεν θα το σκεφτόμουν καθόλου. Μόνο η εγγύηση και οι επιστροφές είναι το δέλεαρ για μένα.

Από το κακό στο χειρότερο πάμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όλοι έχουμε ακυρώσει. Στο κάτω κάτω, αν οι όροι είναι τέτοιοι που να συμφέρει να κάνω συνδρομή, αυτό μπορώ να το κάνω και 2-3 μήνες μετά τη λήξη της τωρινής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...