Προς το περιεχόμενο

'Ανοιγμα επιχείρησης υπολογιστών με επιδότηση ΟΑΕΔ'


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για 2η και 3η δόση μιλάω που ζητάει να τα επισυνάψεις απλά μου είπαν ότι δεν λαμβάνονται υπόψη στην πληρωμή του ποσού και είναι εφάπαξ ανεξαρτήτως εξόδων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 954
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Sofiasor είπε

Σοκ παιδιά!!  Πληρώθηκα την 1η δόση 🙂🙃🙂🙃

Μια χαρά!! Άντε και για την δεύτερη τώρα. Εγώ ακόμη να πάρω την πρώτη.. λέει "σε ενδιάμεση πιστοποίηση", τώρα τι σημαίνει αυτό ιδέα δεν έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Sunlight-knight είπε

Μια χαρά!! Άντε και για την δεύτερη τώρα. Εγώ ακόμη να πάρω την πρώτη.. λέει "σε ενδιάμεση πιστοποίηση", τώρα τι σημαίνει αυτό ιδέα δεν έχω 

Να στείλεις εάν μειλ και να ρωτήσεις ποτέ δόθηκε Η απόφαση καταβολής για εσένα ! Και πες γνωρίζω από άλλο παιδί στο προγραμμα ότι την είχαν ενημερώσει ότι μετά την απόφαση θέλει 30-45 μέρες για να πιστωθούν τα χρήματα . Εμένα έτσι μου είπαν και μπήκαν στις 30+ μέρες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sofiasor είπε

Να στείλεις εάν μειλ και να ρωτήσεις ποτέ δόθηκε Η απόφαση καταβολής για εσένα ! Και πες γνωρίζω από άλλο παιδί στο προγραμμα ότι την είχαν ενημερώσει ότι μετά την απόφαση θέλει 30-45 μέρες για να πιστωθούν τα χρήματα . Εμένα έτσι μου είπαν και μπήκαν στις 30+ μέρες .

Αυτό θα κάνω και βλέεπουμεεε! Πάντως χαρά στην υπομονή μας. Το στενάχωρο είναι ότι δεν έχει να κάνει με κυβερνητικά-πολιτικα-θεσμικα αλλά καθαρά και μόνο με το εκάστοτε κατάστημα του ΟΑΕΔ και συγκεκριμένα με τους υπαλλήλους που έχουν αναλάβει το πρόγραμμα. Πηγαίνοντας στην περιφέρεια να ζητήσω τον λόγο , αντίκρισα ένα κτήριο ΑΔΕΙΟ, και το άτομο που απασχολούνταν στο πρόγραμμα απλά "αραζε" χωρίς να ασχολείται με κάτι. Το ότι εσύ πληρώθηκες τώρα και εγώ όχι ακόμη ενώ θα έπρεπε να είχαμε πληρωθεί χρονικά από τον χειμώνα, έχει να κάνει καθαρά και μόνο με το πόσο θέλει να δουλέψει ή όχι ο εκάστοτε υπάλληλος. Πραγματικά κρίμα. Αυτό το "σε ενδιάμεση πιστοποίηση" μήπως έχεις ιδέα τι στο περίπου σημαίνει; Δηλαδή αν έχουν φύγει τα χαρτιά για περιφέρεια και είναι προς πληρωμή; Γενικά αν έχουμε 10 στάδια πχ σε ποιο στάδιο είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πληρωθηκα 2 η δοση και στην διαυγεια δεν βγηκε πληρωμη εντολης. Παρεμπιπτόντως καθε μερα κοιμαμαι και σηκωνομαι με το site της διαυγειας ανοικτο αλλα το ονομα μου δεν το ειχε πουθενα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2022 στις 11:57 ΠΜ, Sunlight-knight είπε

Αυτό θα κάνω και βλέεπουμεεε! Πάντως χαρά στην υπομονή μας. Το στενάχωρο είναι ότι δεν έχει να κάνει με κυβερνητικά-πολιτικα-θεσμικα αλλά καθαρά και μόνο με το εκάστοτε κατάστημα του ΟΑΕΔ και συγκεκριμένα με τους υπαλλήλους που έχουν αναλάβει το πρόγραμμα. Πηγαίνοντας στην περιφέρεια να ζητήσω τον λόγο , αντίκρισα ένα κτήριο ΑΔΕΙΟ, και το άτομο που απασχολούνταν στο πρόγραμμα απλά "αραζε" χωρίς να ασχολείται με κάτι. Το ότι εσύ πληρώθηκες τώρα και εγώ όχι ακόμη ενώ θα έπρεπε να είχαμε πληρωθεί χρονικά από τον χειμώνα, έχει να κάνει καθαρά και μόνο με το πόσο θέλει να δουλέψει ή όχι ο εκάστοτε υπάλληλος. Πραγματικά κρίμα. Αυτό το "σε ενδιάμεση πιστοποίηση" μήπως έχεις ιδέα τι στο περίπου σημαίνει; Δηλαδή αν έχουν φύγει τα χαρτιά για περιφέρεια και είναι προς πληρωμή; Γενικά αν έχουμε 10 στάδια πχ σε ποιο στάδιο είναι;

Δυστυχώς αυτό δεν το γνωρίζω καθόλου … έχεις απόλυτο δίκιο αλλά εγώ έπαιρνα και τα τηλέφωνα μ , και έστελνα και τα μειλ !! Την θέλουν την πίεση τους .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Sofiasor είπε

Δυστυχώς αυτό δεν το γνωρίζω καθόλου … έχεις απόλυτο δίκιο αλλά εγώ έπαιρνα και τα τηλέφωνα μ , και έστελνα και τα μειλ !! Την θέλουν την πίεση τους .

Και τηλέφωνα και μέιλ και από κοντά επισκέψεις. Δεεεν!! Όταν θελήσουν αυτοί, όπως θελήσουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το λέει στην προκήρυξη, νομίζω ζήτησαν μόνο ασφαλιστική σε μένα αλλά έστειλα και φορολογική για να μη τη θυμηθούν στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Alexis5 είπε

Paidia dwsate oloi forologiki kai asfalistiki enhmerwtita gia na mpoun ta lefta?giati gia thn prwth dosi den leei kati..

Και από τα δύο δώσαμε 

Παιδιά καλησπέρα, ξέρει κανείς αν το πρόγραμμα μας περιορίζει σε θέματα σπουδών; Γιατί θέλω να παρακολουθήσω ένα μεταπτυχιακό πάνω στην ειδικότητα μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά να ρωτήσω κάτι κ εγώ,θα έρθουν και για τρίτο έλεγχο?σε εμένα δεν έχουν έρθει ακόμα για τον δεύτερο καί σε δύο μήνες κλείνω 12 μήνες, λογικά αν έρθει καί τρίτος θα έρθουν 2φορες σε δύο μήνες έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...