Προς το περιεχόμενο

'Ανοιγμα επιχείρησης υπολογιστών με επιδότηση ΟΑΕΔ'


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Alexis5 είπε

Καλησπερα παιδια να ρωτησω υπαρχει καποιος απο πατρα που να εχει παρει την 3η δοση η να εχουν περασει ελεγχο η να εχουν παει τα χαρτια τους στην περιφεριακη για πληρωμη;ευχαριστω

Εγώ έχω περάσει έλεγχο 3ης δόσης και έχω καταθέσει δικαιολογητικά για να κλείσει ο φάκελος για περιφερειακή οσονούπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 953
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά !! Εγώ που ανήκω Αττική πάντως ξεμπέρδεψα και με τις τρεις δόσεις !! Πιστεύω είναι καθαρά θέμα κάθε ΟΑΕΔ ,και ρίχνουν το μπαλάκι άλλου ! Απλά να στέλνετε και μειλ όχι μόνο τηλέφωνα , γιατί επειδή ελέγχονται τα μειλ ίσως κάνουν αυτό που πρέπει πιο σύντομα ! Και με ωραίο τρόπο και ευγενικό όσα νεύρα και να χετε , που λογικο είναι !! Ελπίζω να τελειώνετε όλοι γρήγορα , αν και εκλογές έχουμε πιστεύω θα σας μπουν τώρα !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!!! Επιτέλους ξεμπέρδεψα και εγώ με την 3η δόση που υπήρχε εκκρεμότητα.  Εύχομαι σε και για εσάς το ίδιο το συντομότερο δυνατόν. Δυστυχώς χρειάστηκε πολύ υπομονή για να φτάσουμε στο τέλος αυτού του προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2023 στις 2:28 ΜΜ, Sofiasor είπε

Καλησπέρα παιδιά !! Εγώ που ανήκω Αττική πάντως ξεμπέρδεψα και με τις τρεις δόσεις !! Πιστεύω είναι καθαρά θέμα κάθε ΟΑΕΔ ,και ρίχνουν το μπαλάκι άλλου ! Απλά να στέλνετε και μειλ όχι μόνο τηλέφωνα , γιατί επειδή ελέγχονται τα μειλ ίσως κάνουν αυτό που πρέπει πιο σύντομα ! Και με ωραίο τρόπο και ευγενικό όσα νεύρα και να χετε , που λογικο είναι !! Ελπίζω να τελειώνετε όλοι γρήγορα , αν και εκλογές έχουμε πιστεύω θα σας μπουν τώρα !

Καλησπέρα, εάν επιτρέπεται από την στιγμή που έκανες το τρίτο αίτημα καταβολής ενίσχυσης πόσοι μήνες πέρασαν μέχρι την καταβολή των χρημάτων;

Είμαι και εγώ Αττική έκανα το αίτημα πριν έναν μήνα και ακόμα τίποτα

Σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουν το χρόνο τους οι υπηρεσίες να λειτουργήσουν , Θα βγουν αν καποιος ασχοληθεί μαζί σου , παρε και καποιο τηλέφωνο να τους το υπενθυμίσεις και κρατα ονοματα με ποιους μιλάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, ειμαι στο προγραμμα 18-29 με εμφαση στις γυναικες, περασανε τελος Νοεμβριου για ελενχο τις δευτερης δοσης, και μετα παοκατι μερες η αιτηση στο ΠΣΚΕ ελεγε οτι ηταν σε "Υποβεβλημένη ελενχος Πιστοποίησης". πριν 2-3 μερες αλλαξε σε "Υποβεβλημένη Έκθεση Πιστοποίησης", ρωτησα τον λογιστη μου και μου ειπε οτι θα επερνα τα λεφτα την τελευταια παρασκευη του μηνα, δηλαδη στις 27 Ιανουαρίου. τα εχει παρει κανενας??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δική μου περίπτωση, έχω στείλει ενημερότητες πριν ενάμιση μήνα περίπου. Εχω στείλει αρκετά email,  έχω καλέσει άπειρες φορές και δεν έχει γίνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2023 στις 10:58 ΠΜ, Leonidaria είπε

Καλημερα, ειμαι στο προγραμμα 18-29 με εμφαση στις γυναικες, περασανε τελος Νοεμβριου για ελενχο τις δευτερης δοσης, και μετα παοκατι μερες η αιτηση στο ΠΣΚΕ ελεγε οτι ηταν σε "Υποβεβλημένη ελενχος Πιστοποίησης". πριν 2-3 μερες αλλαξε σε "Υποβεβλημένη Έκθεση Πιστοποίησης", ρωτησα τον λογιστη μου και μου ειπε οτι θα επερνα τα λεφτα την τελευταια παρασκευη του μηνα, δηλαδη στις 27 Ιανουαρίου. τα εχει παρει κανενας??? 

πίστεψε με δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι πόσο μάλλον ο λογιστής σου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2023 στις 7:44 ΜΜ, Sofia95 είπε

πίστεψε με δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι πόσο μάλλον ο λογιστής σου...

Βρηκα χρονο και διαβασα σχεδον ολο το αρθρο και ειδα οτι υπαρχει προβλημα γενικα με τους ΟΑΕΔ εκτος καποιον περιπτωσεων που εχουν ξεμπερδεψει. περιμενω ακομα τελος παντων αν και μια ενημερωση που ειχα απο τον ΟΑΕΔ ειπαν οτι μεσα στο μηνα θα παρω την δευτερη δοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, προ-ανακοινώθηκε ο Β' κύκλος του προγράμματος επιχειρηματικότητας νέων.

Θέλω να ανοίξω μια ατομική επιχείριση για να φτιάξω και να συντηρώ μια mobile εφαρμογή. Πληρώ τις προϋποθέσεις που έχει το πρόγραμμα, έχω βρει αυτοτελή χώρο για έδρα, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι να κάνω με το business plan. Σας το έφτιαξε κάποια συμβουλευτική εταιρία; Πήρατε κάποιο template έτοιμο; Στείλτε link αν έχετε κάτι χρήσιμο.

Έχει αναφερθεί μερικές φορές στο thread ότι θα γίνει ένας έλεγχος. Ο χώρος που έχω βρει θεωρείται "ημιτελές 50%". Τι έλεγχο θα κάνουν εκεί; Αφού δεν έχει τίποτα μέσα, εγώ θα του βάλω πλακάκια, ρεύμα, νερό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, YourBestJoe είπε

Καλημέρα, προ-ανακοινώθηκε ο Β' κύκλος του προγράμματος επιχειρηματικότητας νέων.

Θέλω να ανοίξω μια ατομική επιχείριση για να φτιάξω και να συντηρώ μια mobile εφαρμογή. Πληρώ τις προϋποθέσεις που έχει το πρόγραμμα, έχω βρει αυτοτελή χώρο για έδρα, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι να κάνω με το business plan. Σας το έφτιαξε κάποια συμβουλευτική εταιρία; Πήρατε κάποιο template έτοιμο; Στείλτε link αν έχετε κάτι χρήσιμο.

Έχει αναφερθεί μερικές φορές στο thread ότι θα γίνει ένας έλεγχος. Ο χώρος που έχω βρει θεωρείται "ημιτελές 50%". Τι έλεγχο θα κάνουν εκεί; Αφού δεν έχει τίποτα μέσα, εγώ θα του βάλω πλακάκια, ρεύμα, νερό.

 

θα σου συνιστούσα να απευθυνθείς σε σύμβουλο  συνήθως το κόστος κυμαίνεται 600-800 ευρώ... δεν είναι δύσκολο να κάνεις το μπίζνες πλαν , εγώ το έκανα μόνη μ αλλά απαιτεί χρόνο... επίσης θα γλιτώσεις και χρόνο αλλά και υπομονή με τις αιτήσεις για τις δόσεις σε περίπτωση που στο κάνουν σύμβουλοι. να σε προειδοποίησησω πως αν δεν έχεις ήδη τα λεφτά μην το κάνεις καθώς οι δόσεις καθυστερούν και κινδυνεύεις να βρεθείς χρεωμενος. σε περίπτωση που έχεις τα λεφτά είναι μια καλή ευκαιρία γιατί θα τα πάρεις αλλά με καθυστέρηση! Ο έλεγχος που κάνουν είναι τυπικός να δουν ότι υπάρχει όντως επιχείρηση και ότι είναι λειτουργική. επιπλέον, θα πρέπει να είναι προσβάσιμη σε αμεα,  βέβαια νομίζω έχεις και το παράθυρο του ίντερνετικου αλλά σε κάθε περίπτωση φύλαγε τα ρούχα σου να χει τα μισά! καλή επιτυχία, καλές δουλειές και αφοπλισου με υπομονή!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα, ξερει καποιος να μου πει τη σειρα τον μυνηματων που γραφει στο ΠΣΚΕ απο την στιγμη που κανουμε αιτηση για πληρωμη της δοσης μεχρι την εκταμιευση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...