Προς το περιεχόμενο

'Ανοιγμα επιχείρησης υπολογιστών με επιδότηση ΟΑΕΔ'


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, s98i είπε

Καλησπέρα σας, εγώ πέρασα έλεγχο 2 Νοέμβρη όλα καλά τους έστειλα και τα δικαιολογητικά και με πήραν πριν τα Χριστούγεννα ότι υπάρχει ένα πρόβλημα στην αίτηση και δεν μπορούν να την ολοκληρώσουν για να πάει για πληρωμή αλλά ούτε να την ακυρώσουν για να την ξανακάνω.. οπότε δεν ξέρουν ούτε αυτοί τι πρέπει να γίνει 

Δεν σου είπαν πιο είναι το πρόβλημα; είναι κάτι που έκανες εσύ ή αυτοί; δεν έχεις δυνατότητα ένστασης ή τροποποίησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 954
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μου είπαν ότι έχει συμπληρωθεί λάθος ο πίνακας με τα ποσά και απορούν πως το πέρασε το σύστημα.. ενώ εγώ τον πίνακα τον βλέπω σωστά.. και έχει κολλήσει εκεί το πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρόνια και από εμένα!

Βρίσκομαι και εγώ στην αναμονή για να πληρωθώ την 3η δόση.

S98 με πήραν τηλ και μου είπαν ακριβώς το ίδιο πράγμα και εμένα από τον ΟΑΕΔ της Λάρισας. Μου είπαν ότι υπήρχε πρόβλημα στην αίτηση και να μπω να ξανά υποβάλω νέα αίτηση (όπως και έκανα) και στην συνέχεια ξανά πέρασε ο έλεγχος και είμαι πάλι στο περίμενε!

Sofia95 προσπαθώ να αποδεσμευτώ από 29 Σεπτεμβρίου όπου και έκλεισα 12 μήνες ακριβώς, προκειμένου να ξεκινήσω δουλειά με πρόσληψη και σε κάποια άλλη επιχείρηση προκειμένου να βγάλω έξοδα μου και μου είπαν ότι παρόλο που έκλεισα χρόνο αν δεν πληρωθώ ΚΑΙ την 3η δόση τότε δεν αποδεσμεύομαι….

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Themis Gs είπε

Καλησπέρα και καλή χρόνια και από εμένα!

Βρίσκομαι και εγώ στην αναμονή για να πληρωθώ την 3η δόση.

S98 με πήραν τηλ και μου είπαν ακριβώς το ίδιο πράγμα και εμένα από τον ΟΑΕΔ της Λάρισας. Μου είπαν ότι υπήρχε πρόβλημα στην αίτηση και να μπω να ξανά υποβάλω νέα αίτηση (όπως και έκανα) και στην συνέχεια ξανά πέρασε ο έλεγχος και είμαι πάλι στο περίμενε!

Sofia95 προσπαθώ να αποδεσμευτώ από 29 Σεπτεμβρίου όπου και έκλεισα 12 μήνες ακριβώς, προκειμένου να ξεκινήσω δουλειά με πρόσληψη και σε κάποια άλλη επιχείρηση προκειμένου να βγάλω έξοδα μου και μου είπαν ότι παρόλο που έκλεισα χρόνο αν δεν πληρωθώ ΚΑΙ την 3η δόση τότε δεν αποδεσμεύομαι….

Τι να πω πραγματικά ο καθένας λέει και κάτι άλλο! Ας ελπίσουμε να τελειώσει το δράμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα από τον ΟΑΕΔ μου είπαν ότι οι Οικονομικές αλλάζουν τα συστήματά τους και εκπαιδεύονται οπότε είναι άγνωστο πότε θα γίνουν οι πληρωμές.

Από τις Οικονομικές μου είπαν ότι δεν έχουν λάβει ακόμη τα χαρτιά μου από τον ΟΑΕΔ που ανήκω αλλά και να τα λάβουν δεν ξέρουν πότε θα πληρώσουν γιατί εκπαιδεύονται. Ο έλεγχος έγινε πριν ένα μήνα. 

Δεν ξέρω πώς και πότε θα βγάλουμε άκρη και γιατί τόση ταλαιπωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, venus500 είπε

Εμένα από τον ΟΑΕΔ μου είπαν ότι οι Οικονομικές αλλάζουν τα συστήματά τους και εκπαιδεύονται οπότε είναι άγνωστο πότε θα γίνουν οι πληρωμές.

Από τις Οικονομικές μου είπαν ότι δεν έχουν λάβει ακόμη τα χαρτιά μου από τον ΟΑΕΔ που ανήκω αλλά και να τα λάβουν δεν ξέρουν πότε θα πληρώσουν γιατί εκπαιδεύονται. Ο έλεγχος έγινε πριν ένα μήνα. 

Δεν ξέρω πώς και πότε θα βγάλουμε άκρη και γιατί τόση ταλαιπωρία.

Σε ποια περιφέρεια ανήκεις αν επιτρέπεται?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, venus500 είπε

Περιφέρεια Αττικής 

Κατάλαβα... καλά πόσο καιρό κρατάει για αυτούς μια εκπαίδευση... μας δουλεύουν κανονικά... απλά δεν υπάρχει ρευστό θεωρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, venus500 είπε

Υποβεβλημμενη τελική έκθεση πιστοποίησης 

Εμένα γράφει σε τελική πιστοποίηση,  και από ότι ξέρω αυτά τα ενημερώνουν από τον αρμόδιο ΟΑΕΔ... οπότε σε έχουν αργησει απο τον οαεδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι. Σε αντίθεση με ότι μου είπαν προχτές που ρώτησα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία (η απάντηση ήταν ότι δεν τους αφήνει το σύστημα ακόμη να υποβάλλουν αίτηση για την 3η χρηματοδότηση και ότι θα αργήσει λίγο ακόμη)…..σήμερα προς έκπληξη μου, με πήραν τηλ να μου ζητήσουν ασφαλιστική και φορολογική ενημερότητα. Θέλω να πιστεύω ότι είμαστε κοντά και ότι ξεκίνησαν οι διαδικασίες για εκταμίευση των δόσεων. Για ότι νεότερο θα σας ενημερώσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια να ρωτησω υπαρχει καποιος απο πατρα που να εχει παρει την 3η δοση η να εχουν περασει ελεγχο η να εχουν παει τα χαρτια τους στην περιφεριακη για πληρωμη;ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...