Προς το περιεχόμενο

Έκδοση Διαβατηρίου


guidethe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, guidethe είπε

Και εγώ Αθήνα μένω και πήρα τηλ. το γραφείο διαβάτηριο( @costas1973 στο επίσημο site ακόμα τα αναφέρει σαν γραφεία διαβατηριών http://www.passport.gov.gr/grafeia-kai-orario/grafeia-diavatirion-ellada/nomos-attikis/) για να κλείσω ραντέβου και πήρα την απάντηση που έγραψα. 

 

 @Gataros Σε ποιό γραφείο πήγες μήπως με εξυπηρετήσουν σε αυτο?

Παλαιό Φάληρο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

H K.Y.A. αναφέρεται γενικά στις δημόσιες υπηρεσίες, εξού και το

Δεν αναφέρεται αποκλειστικά στις γραφεία έκδοσης διαβατηρίων

Και σου ξαναλέω ότι στη δουλειά έχουν βγάλει αυτό το διάστημα πολλοί συνάδελφοι διαβατήριο, χωρίς μα και μου

δεν διαφωνώ με τα λεγόμενα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το επιβεβαιωνω και εγω οτι δεν εκδιδουν/ανανεωνουν διαβατηρια αν δεν εχεις σοβαρο λογο. Πηγα να ανανεωσω χτες στο αστυνομικο τμημα Αιγαλεω, το διαβατηριο μου και μου ζητουσαν το λογο! Και ο λογος ανανεωσης ειναι οντως λογω δουλειας. Λοιπον μου ζητουσαν τα εισιτήρια που εχουν εκδωθει για να ταξιδεψω η με "παζαρια"!!! αρκουνται σε βεβαιωση της εταιριας. Σε ερωτηση μου γιατι γινεται αυτο, "αυτο τον νομο εβγαλε η κυβερνηση κυριε, δεν ξερω παραπανω"

Λοιπον δεν γνωριζω να εχει δημοσιευτει καποιος νομος που να αφορα την ελευθερη μετακινηση στο εξωτερικο.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gbras είπε

Παιδια το επιβεβαιωνω και εγω οτι δεν εκδιδουν/ανανεωνουν διαβατηρια αν δεν εχεις σοβαρο λογο. Πηγα να ανανεωσω χτες στο αστυνομικο τμημα Αιγαλεω, το διαβατηριο μου και μου ζητουσαν το λογο! Και ο λογος ανανεωσης ειναι οντως λογω δουλειας. Λοιπον μου ζητουσαν τα εισιτήρια που εχουν εκδωθει για να ταξιδεψω η με "παζαρια"!!! αρκουνται σε βεβαιωση της εταιριας. Σε ερωτηση μου γιατι γινεται αυτο, "αυτο τον νομο εβγαλε η κυβερνηση κυριε, δεν ξερω παραπανω"

Λοιπον δεν γνωριζω να εχει δημοσιευτει καποιος νομος που να αφορα την ελευθερη μετακινηση στο εξωτερικο.

 

Βρισκεις ένα εισιτήρο με 10€ ,βγαζουν αβερτα η ryanair και wizz ,και ξεμπερδευεις.

Δεν υπάρχει νομος που να απαγορευει την έξοδο απο την χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, gbras είπε

Παιδια το επιβεβαιωνω και εγω οτι δεν εκδιδουν/ανανεωνουν διαβατηρια αν δεν εχεις σοβαρο λογο. Πηγα να ανανεωσω χτες στο αστυνομικο τμημα Αιγαλεω, το διαβατηριο μου και μου ζητουσαν το λογο! Και ο λογος ανανεωσης ειναι οντως λογω δουλειας. Λοιπον μου ζητουσαν τα εισιτήρια που εχουν εκδωθει για να ταξιδεψω η με "παζαρια"!!! αρκουνται σε βεβαιωση της εταιριας. Σε ερωτηση μου γιατι γινεται αυτο, "αυτο τον νομο εβγαλε η κυβερνηση κυριε, δεν ξερω παραπανω"

Λοιπον δεν γνωριζω να εχει δημοσιευτει καποιος νομος που να αφορα την ελευθερη μετακινηση στο εξωτερικο.

 

δεν ισχύει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Βρισκεις ένα εισιτήρο με 10€ ,βγαζουν αβερτα η ryanair και wizz ,και ξεμπερδευεις.

Δεν υπάρχει νομος που να απαγορευει την έξοδο απο την χώρα.

Οταν δεν εχεις διαβατηριο που ακριβως θα πας εκτος Ευρωπης?

3 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

δεν ισχύει!

Πηγαινε πες το στους υπαλληλους του τμηματος. Τελος παντων εγω την εκανα την δουλεια μου με λιγη ταλαιπωρια παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, gbras είπε

Οταν δεν εχεις διαβατηριο που ακριβως θα πας εκτος Ευρωπης?

 

Γιατί μπορείς να ανανεώσεις το  διαβατήριο που έχεις  ένα χρόνο πριν λήξει.Οπότε μπορείς να ταξιδεψεις σε όλο τον κόσμο.Και εξωτερικό είναι και η ΕΕ που πας με ταυτότητα.

Δεν μας λες και πως την έκανες την δουλειά σου; Αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Γιατί μπορείς να ανανεώσεις το  διαβατήριο που έχεις  ένα χρόνο πριν λήξει.Οπότε μπορείς να ταξιδεψεις σε όλο τον κόσμο.Και εξωτερικό είναι και η ΕΕ που πας με ταυτότητα.

Δεν μας λες και πως την έκανες την δουλειά σου; Αν θες.

Μιλαμε για σημερα οχι πριν ενα χρονο. Δεν βγαζει νοημα αυτο που γραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gbras είπε

Μιλαμε για σημερα οχι πριν ενα χρονο. Δεν βγαζει νοημα αυτο που γραφεις.

Δεν σου βγάζουν νόημα γιατί δεν κατανοείς τι διαβάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν σου βγάζουν νόημα γιατί δεν κατανοείς τι διαβάζεις.

Μην εισαι και τοσο σιγουρος οτι εγω δεν κατανοω αυτα που διαβαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gbras είπε

Μην εισαι και τοσο σιγουρος οτι εγω δεν κατανοω αυτα που διαβαζω.

Ανανέωση διαβατηρίου; http://www.passport.gov.gr/tools/downloads/samples/#:~:text=Αίτηση για ανανέωση,τη λήξη του. 

Δεν βγάζουν όλοι πρωτη φορά διαβατήριο ή δεν θέλουν να μπλέκουν με ανανέωση σε πρεσβείες.

Ελπίζω τώρα να είναι κατανοητό  τι είναι ο ενας χρόνος πριν λήξει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ προφανως δεν εχεις παρει χαμπαρι για τι μιλαμε. Το ξαναγραφω μπας και το καταλαβεις. ΔΕΝ επιτρεπουν να κανεις ανανεωση διαβατηριου η εκδοση καινουργιου ασχετα με το τι ισχυει κανονικα. Πρεπει να εχεις καποιο συγκεκριμενο λογο και οχι απλα ... τουριστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στείλτο θέμα σου σε γνωστά site + κανάλια αν είναι real...θα τους αρέσει.. 

Κάποιες χώρες σίγουρα Αυστραλία απαγορεύουν είσοδο+ έξοδο χώρας από περισυ και προς το παρών κ για του χρόνου! Τώρα σε μας που όποιος θέλει μπαίνει βγαίνει είναι αστείο το θέμα διαβατηριο

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gbras είπε

Οκ προφανως δεν εχεις παρει χαμπαρι για τι μιλαμε. Το ξαναγραφω μπας και το καταλαβεις. ΔΕΝ επιτρεπουν να κανεις ανανεωση διαβατηριου η εκδοση καινουργιου ασχετα με το τι ισχυει κανονικα. Πρεπει να εχεις καποιο συγκεκριμενο λογο και οχι απλα ... τουριστας.

Εσύ πως το έβγαλες ;Και δεν είναι πάνε όλοι για  τουρισμό στο εξωτερικό.Κάποιοι ζουν και εργάζονται  εκτός Ελλάδας. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2021 στις 10:36 ΠΜ, gbras είπε

Παιδια το επιβεβαιωνω και εγω οτι δεν εκδιδουν/ανανεωνουν διαβατηρια αν δεν εχεις σοβαρο λογο. Πηγα να ανανεωσω χτες στο αστυνομικο τμημα Αιγαλεω, το διαβατηριο μου και μου ζητουσαν το λογο! Και ο λογος ανανεωσης ειναι οντως λογω δουλειας. Λοιπον μου ζητουσαν τα εισιτήρια που εχουν εκδωθει για να ταξιδεψω η με "παζαρια"!!! αρκουνται σε βεβαιωση της εταιριας. Σε ερωτηση μου γιατι γινεται αυτο, "αυτο τον νομο εβγαλε η κυβερνηση κυριε, δεν ξερω παραπανω"

Λοιπον δεν γνωριζω να εχει δημοσιευτει καποιος νομος που να αφορα την ελευθερη μετακινηση στο εξωτερικο.

 

  Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τόση αντίδραση για το θέμα αυτό?  Όταν αναφέρθηκα σε αυτό όλοι με θεώρησαν ηλίθιο που απλώς δεν ξέρω πως βγαίνει ένα διαβατήριο..

 

  Το θέμα είναι ότι με την πρόφαση του Covid τα διαβατήρια βγαίνουν μετά δυσκολίας και κάνοντας κάποιες αλχημείες.  Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο να ταλαιπωρεί και να στερεί δικαιώματα στους πολίτες το κράτος με οποιαδήποτε πρόσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...