Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

  

 

Νομίζω ότι το VRR δουλεύει μόνο σε HDMI 2.1, καθώς αξιοποιεί το VRR ακριβώς όπως υπάρχει στο specification του HDMI 2.1. Δεν υποστηρίζει Freesync το PS5, το οποίο δουλεύει και σε HDMI 1.4 & 2.0

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, kostiger είπε

 

Σωστό αυτό που λες. Δεν το ήξερα.

Αλλά καταλαβαίνω ότι είναι η εξαίρεση και ότι μιλάμε μόνο για 2.0 HDMI. Σωστά; Όχι 1.4 που σχολιάζαμε.

4 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Σωστό αυτό που λες. Δεν το ήξερα.

Αλλά καταλαβαίνω ότι είναι η εξαίρεση και ότι μιλάμε μόνο για 2.0 HDMI. Σωστά; Όχι 1.4 που σχολιάζαμε.

Άκυρο. Έχεις δίκιο. Βλέπω εδώ αρκετά με HDMI 2.0...αλλά όχι όλα. Θέλει ψάξιμο. Και πάλι όχι HDMI 1.4

 

Επεξ/σία από nick_souvlaki
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως χαζη ερώτηση αλλά δεν εχω ασχοληθεί καθόλου με το ps5 και δεν γνωριζω:εχω αρκετά ps4 παιχνίδια σε δισκάκι.Παίζουν στο 5?Και αν ναι,με τα γραφικα του 4 ή upscaled?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SergioX είπε

Ίσως χαζη ερώτηση αλλά δεν εχω ασχοληθεί καθόλου με το ps5 και δεν γνωριζω:εχω αρκετά ps4 παιχνίδια σε δισκάκι.Παίζουν στο 5?Και αν ναι,με τα γραφικα του 4 ή upscaled?

Ναι παίζουν. Τα περισσότερα τουλάχιστον. Κάποια παιχνίδια έχουν free upgrade τα γραφικά, κάποια με χρέωση (10€) κ κάποια καθόλου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, αύριο θα προχωρήσω σε αγορά και εγώ του 5, περίμενα πρώτα να πάρω τηλεόραση oled και τώρα θα πάω για το play. Ερώτηση hdmi 2.1 πρέπει να αγοράσω ετσι? Λογικά δεν θα έχει μέσα. Έχουν τόσο διαφορά, καλώδια των 10 με των 70€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 minutes ago, Giogiannis said:

Καλησπέρα σε όλους, αύριο θα προχωρήσω σε αγορά και εγώ του 5, περίμενα πρώτα να πάρω τηλεόραση oled και τώρα θα πάω για το play. Ερώτηση hdmi 2.1 πρέπει να αγοράσω ετσι? Λογικά δεν θα έχει μέσα. Έχουν τόσο διαφορά, καλώδια των 10 με των 70€?

Επειδή το έχω ξαναδιαβάσει αυτό το πράγμα στο forum, αλήθεια από που έχει προκύψει; 

Γιατί πιστεύει ο κόσμος ότι η κονσόλα θα έχει κάτι λιγότερο από HDMI 2.1 cable στο κουτί της; 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Επειδή το έχω ξαναδιαβάσει αυτό το πράγμα στο forum, αλήθεια από που έχει προκύψει; 

Γιατί πιστεύει ο κόσμος ότι η κονσόλα θα έχει κάτι λιγότερο από HDMI 2.1 cable στο κουτί της; 

Δεν ξέρω έλεγα μήπως έχει μόνο χειριστήριο και κονσόλα. Δεν έχω ιδέα αν έχει καλώδιο και δεν θυμάμαι από το ps4 που είχα πάρει πριν 8-9 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Giogiannis είπε

Καλησπέρα σε όλους, αύριο θα προχωρήσω σε αγορά και εγώ του 5, περίμενα πρώτα να πάρω τηλεόραση oled και τώρα θα πάω για το play. Ερώτηση hdmi 2.1 πρέπει να αγοράσω ετσι? Λογικά δεν θα έχει μέσα. Έχουν τόσο διαφορά, καλώδια των 10 με των 70€?

Δεν χρειάζεται να αγοράσεις ούτε 10 ούτε 70 ευρώ καλώδιο.

Η κονσόλα έχει μέσα στο κουτί όλα τα απαραίτητα για να λειτουργήσει στο 100% των δυνατοτήτων της. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giogiannis είπε

Δεν ξέρω έλεγα μήπως έχει μόνο χειριστήριο και κονσόλα. Δεν έχω ιδέα αν έχει καλώδιο και δεν θυμάμαι από το ps4 που είχα πάρει πριν 8-9 χρόνια.

Ειχε και το ps4, εχει και το ps5 παντως. Αν θες μεγαλυτερο απο 1.5 μετρο (τοσο νομιζω ειναι), το συζηταμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το παιχνίδι που παίζω αυτό το διάστημα ήθελα να ξεκινήσω το Wo Long Fallen Dynasty στο gamepass αλλά λέω να ξεκινήσω πρώτα με τα άλλα παιχνίδια της εταιρείας και να μπω στο κλίμα. Το πρόβλημα είναι ότι το η έκδοση του ps5 για το Nioh κάνει 60 ευρώ και δεν λέει να πέσει ποτέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...