Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην αρχίσετε να γελάτε τώρα.

σε υπολογιστή με CPU Q9450 μπαίνουν τα windows 11? Σύμφωνα με τη microsoft δεν υποστηρίζεται. Αλλά αυτό τι σημαίνει; Δεν μπορεί να γίνει καν εγκατάσταση; μπορεί να γίνει με πατέντα; θα γίνει αλλά κάτι θα υπολειτουργεί;

Βασικά με ενδιαφέρει να τα βάλω για δοκιμη προς το παρόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εγω τα περασα τα 11αρια και σε ενα παλιο λαπτοπ που επισεις εχω, και το εχω γραψει και πιο πανω, με Intel B970 4Gb Ram 500 HD μηχανικο, και πανε μια χαρα, ουτε κολλαει το λαπτοπ ουτε τιποτα

Αυτα που κανει η Microsoft τα κανει ολα για το χρημα, παει και τελειωσε

3 λεπτά πριν, Bitbit είπε

μην αρχίσετε να γελάτε τώρα.

σε υπολογιστή με CPU Q9450 μπαίνουν τα windows 11? Σύμφωνα με τη microsoft δεν υποστηρίζεται. Αλλά αυτό τι σημαίνει; Δεν μπορεί να γίνει καν εγκατάσταση; μπορεί να γίνει με πατέντα; θα γίνει αλλά κάτι θα υπολειτουργεί;

Βασικά με ενδιαφέρει να τα βάλω για δοκιμη προς το παρόν

Εσυ κανε αυτο που εκανα κι εγω, κι ειναι και απλο και πανευκολο και το κυριοτερο απολυτα ασφαλες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dimos_arv είπε

Για ένα χρήστη που θέλει απλό browsing  δεν είναι αναγκασμένος να αλλάζει κάθε δυο χρόνια hardware.

όχι δεν είναι υποχρεωμένος, όπως δεν είναι υποχρεωμένος να περάσει τα 11άρια και να περιμένει οι εταιρείες να πληρώνουν υπαλλήλους για να τον υποστηρίζουν στον αιώνα τον άπαντα..

2 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Παιδια εγω τα περασα τα 11αρια και σε ενα παλιο λαπτοπ που επισεις εχω, και το εχω γραψει και πιο πανω, με Intel B970 4Gb Ram 500 HD μηχανικο, και πανε μια χαρα, ουτε κολλαει το λαπτοπ ουτε τιποτα

Αυτα που κανει η Microsoft τα κανει ολα για το χρημα, παει και τελειωσε

Ακριβώς. Δεν είπε κανείς ότι σόνι και ντε δεν θα λειτουργούν στους 7th gen ή στους 1st gen ryzen. Απλά αν κάτι δεν λειτουργεί είσαι μόνος σου. Αυτό θέλω να πω τόση ώρα :P 

6 λεπτά πριν, Bitbit είπε

μην αρχίσετε να γελάτε τώρα.

σε υπολογιστή με CPU Q9450 μπαίνουν τα windows 11? Σύμφωνα με τη microsoft δεν υποστηρίζεται. Αλλά αυτό τι σημαίνει; Δεν μπορεί να γίνει καν εγκατάσταση; μπορεί να γίνει με πατέντα; θα γίνει αλλά κάτι θα υπολειτουργεί;

Βασικά με ενδιαφέρει να τα βάλω για δοκιμη προς το παρόν

να δοκιμάσεις τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Bitbit είπε

μπορεί να γίνει με πατέντα;

ναι

 

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

θα γίνει αλλά κάτι θα υπολειτουργεί;

μέχρι τώρα σε συστήματα με  6420,q6600,q9400 όλα καλά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

να δοκιμάσεις τι;

εννοώ να δω πως είναι τα windows 11. έτσι από περιέργεια. Κι αν δουλέψουν κανονικά ίσως τα κρατήσω στο συγκεκριμένο μηχάνημα. Είναι μηχάνημα που το δουλεύω κανονικά με windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Bitbit είπε

εννοώ να δω πως είναι τα windows 11. έτσι από περιέργεια. Κι αν δουλέψουν κανονικά ίσως τα κρατήσω στο συγκεκριμένο μηχάνημα. Είναι μηχάνημα που το δουλεύω κανονικά με windows 10.

ε ναι βάλτα σιγά, δεν χάνεις τίποτα. Το format σε ssd είναι 10 λεπτά υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

4.5 χρόνια ναι είναι παλιό. Για τεχνολογία τα 4,5 χρόνια είναι αιώνας. Όπως είπα και τα δύο συμβαίνουν. Σας φαίνεται τόσο περίεργο που ιδιωτικές εταιρείες πιέζουν τους καταναλωτές σε αγορά νέου hardware; Εσύ δηλαδή αν ήσουν CEO τι θα έκανες; Θα έλεγες "υποστήριξη σε όλους και σε pentium 4!!". Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα. Όσοι είναι με παλιό hardware δεν χάνουν πάντως κάτι αν δεν βάλουν 11αρια..

Ούτε τον 3 ετών 2500u υποστηρίζει. Παλιός και αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, xxatziva είπε

οσοι αντιμετωπιζετε προβληματα δεν λετε το σημαντικοτερο.

υποστηριζεται o Η/Υ με οσα εχει βαλει ως απαιτησεις η Microsoft ?

αν οχι τοτε θα εχετε προβληματα απο δω και περα.

αν ναι τοτε δεν θα εχετε κανενα προβλημα και κατι αλλο φταιει.

καθαρη εγκατασταση ή Update απο win10 και σε υποστηριζομενα η/υ ολα πηγαινουν σφαιρα.

ταχυτητα σε ολα εγω προσωπικα βλεπω. φυσικα υποστηριζετε σε ολες τις ελαχιστες απαιτησεις και με το παραπανω.

αρα οσοι εχετε θεματα πρωτα πειτε αν υποστηριζετε ή οχι ο H/Y και μετα το πρβλημα που εχετε.

Ryzen 5 3500U, clean install.

Επεξ/σία από Panos10070
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

Ούτε τον 3 ετών 2500u υποστηρίζει. Παλιός και αυτός.

4 ετών είναι και αυτός. 

Launch Date
10/26/2017
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Τα windows updates δεν βγαίνουν και σαν .exe για να τα installάρεις manually ένα ένα ή κάνω λάθος?

βγαινουν- τα κατεβαζεις αν θες αλλα δεν ξερει κανενας αν θα ειναι σταθερα ή θα εχεις περισσοτερα προβληματα μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, xxatziva said:

βγαινουν- τα κατεβαζεις αν θες αλλα δεν ξερει κανενας αν θα ειναι σταθερα ή θα εχεις περισσοτερα προβληματα μετα

Από την στιγμή που βγαίνουν officially σε site/page της Microsoft γιατί να μην είναι σταθερά? Τι διαφορά θα έχουν από τα αυτόματα που θα μπαίνουν μέσω του windows update?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Από την στιγμή που βγαίνουν officially σε site/page της Microsoft γιατί να μην είναι σταθερά? Τι διαφορά θα έχουν από τα αυτόματα που θα μπαίνουν μέσω του windows update?

Καμια διαφορα, τα ιδια ειναι

Μονο προσοχη να τα εγκαθισταται ενα ενα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Thresh είπε

Από την στιγμή που βγαίνουν officially σε site/page της Microsoft γιατί να μην είναι σταθερά? Τι διαφορά θα έχουν από τα αυτόματα που θα μπαίνουν μέσω του windows update?

δεν θες να καταλαβεις οτι τα update θα τα βαζεις εσυ αλλα δεν ξερεις τι συμπεριφορα θα εχει ο Η/Υ. εφοσον δεν ειναι στα υποστηριζομενα απο MS υπολογιστες. εφοσον αυτοματα μπορει να μην τα δινει τοτε το χειροκινητο ειναι ρισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xxatziva είπε

δεν θες να καταλαβεις οτι τα update θα τα βαζεις εσυ αλλα δεν ξερεις τι συμπεριφορα θα εχει ο Η/Υ. εφοσον δεν ειναι στα υποστηριζομενα απο MS υπολογιστες. εφοσον αυτοματα μπορει να μην τα δινει τοτε το χειροκινητο ειναι ρισκο.

Αυτοματα τα security αν δεν τα δωσει τελικα θα ειναι αλλος λογος δηλ για να αναγκασει καταναλωτες να παρουν καινουριο μηχανημα

Δεν εχουν σχεση τα security με το αν ο επεξεργαστης δεν ειναι σ αυτους που προτεινει η Microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...