Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Το έκανα αντιγραφή και μόλις πήγα να παίξω έβγαλε update με όγκο 107.79gb..... 

Γιατί έτσι;

Ίσως είναι repair όπως κάνει στο PC αν το επιλέξεις από το application.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, Choutas said:

Ίσως είναι repair όπως κάνει στο PC αν το επιλέξεις από το application.

Άμα ήξερα ότι θα γινόταν αυτό θα έβαζα να κατεβαίνει το παιχνίδι και παράλληλα θα έπαιζα στο one x 😝 

Έτσι όπως έγινε η μεταφορά διαγράφηκε απ' τον εξωτερικό ssd 🤐 instant on και το αφήνω όλη νύχτα να κατεβάζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Choutas said:

Στο repair κατεβάζει μόνο ότι δεν υπάρχει δεν τα κατεβάζει στην πραγματικότητα εκτός αν έχει σβηστεί κάτι.

Τι να πω δε ξέρω. 

Έβαλα και κάνα 2 ακόμη παιχνίδια να κατέβουν οπότε θα βολεψει το instant on.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα προτείνατε για σύστημα φόρτισης controller (δεν θέλω να μπλέξω με επαναφορτιζόμενες κτλ). Nα πάω στην κλασσική λύση της MS επαναφορτιζόμενη με usb καλώδιο Wiederaufladbarer Xbox-Akku und USB-C®-Kabel | Xbox

ή καλύτερα σε βάση φόρτισης από άλλον κατασκευαστή όπως venom Venom Xbox station de chargement avec batterie rechargeable - noir (Xbox Series X, Xbox Series S) : Amazon.fr: High-Tech

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Τι θα προτείνατε για σύστημα φόρτισης controller (δεν θέλω να μπλέξω με επαναφορτιζόμενες κτλ). Nα πάω στην κλασσική λύση της MS επαναφορτιζόμενη με usb καλώδιο Wiederaufladbarer Xbox-Akku und USB-C®-Kabel | Xbox

ή καλύτερα σε βάση φόρτισης από άλλον κατασκευαστή όπως venom Venom Xbox station de chargement avec batterie rechargeable - noir (Xbox Series X, Xbox Series S) : Amazon.fr: High-Tech

ωραία η βάση της Venom, σε μεγάλη αλυσίδα με.... κόκκινα γράμματα πάντως είχε προσφορά διπλή βάση με 2 μπαταρίες στα 25€ πριν λιγες μέρες σίγουρα, ίσως τη διατήρησαν κ στις γιορτές. 

Επειδή έχω 3 μοχλούς να πω ότι την αυτονομία των επαναφορτιζομενων μπαταριών δεν την πιάνουν τα kit φόρτισης με τίποτα, είναι συνήθως χωρητικότητας 300-500mAh ενώ οι επαναφορτιζομενες όσο θες, εγω πχ έχω κάτι φτηνές με 1800mAh, δεν τελειώνουν ούτε με εβδομάδα gaming! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rodosf1 είπε

ωραία η βάση της Venom, σε μεγάλη αλυσίδα με.... κόκκινα γράμματα πάντως είχε προσφορά διπλή βάση με 2 μπαταρίες στα 25€ πριν λιγες μέρες σίγουρα, ίσως τη διατήρησαν κ στις γιορτές. 

Επειδή έχω 3 μοχλούς να πω ότι την αυτονομία των επαναφορτιζομενων μπαταριών δεν την πιάνουν τα kit φόρτισης με τίποτα, είναι συνήθως χωρητικότητας 300-500mAh ενώ οι επαναφορτιζομενες όσο θες, εγω πχ έχω κάτι φτηνές με 1800mAh, δεν τελειώνουν ούτε με εβδομάδα gaming! 

Ακριβώς. Μπαταρίες μέχρι θανάτου. Κάτι eneloop όταν μου τελειώνουν ανοίγω σαμπάνια. Άσε που μετά από χιλιάδες φορτίσεις και να πέσουν παίρνεις με 6,8€ άλλες, ο φορτιστής εκεί παραμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρετε ότι η κονσόλα κατεβάζει παιχνίδια ακόμα και αν δεν είναι στο instant on έτσι.

Απλά το instant on ή energy saver δηλώνει στη κονσόλα σε τι state να μείνει αφού κατεβάζει όλα τα παιχνίδια που τις έχετε βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Το ξέρετε ότι η κονσόλα κατεβάζει παιχνίδια ακόμα και αν δεν είναι στο instant on έτσι.

Απλά το instant on ή energy saver δηλώνει στη κονσόλα σε τι state να μείνει αφού κατεβάζει όλα τα παιχνίδια που τις έχετε βάλει.

Ναι αλλα μπορεις να το απενεργοποιησεις, εχει επιλογη συνεχoυς ενημερωσης στα settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Paragontas-x said:

Το ξέρετε ότι η κονσόλα κατεβάζει παιχνίδια ακόμα και αν δεν είναι στο instant on έτσι.

Απλά το instant on ή energy saver δηλώνει στη κονσόλα σε τι state να μείνει αφού κατεβάζει όλα τα παιχνίδια που τις έχετε βάλει.

Ναι ε; Δε το ήξερα ή δε το θυμάμαι. 

Πάντως προσωπικά δε βλέπω το λόγο να την έχω σε instant on.

 

 

Έπαθα πλάκα με τα loading times στο Forza horizon 5. Καμιά σχέση με το one X + external ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλακα ειναι το quick resume 😉

Oσο για μπαταριες επαναφορτιζομενες ρε για μια ζωη. Δεν τελειωνουν με τιποτα πανω απο εβδομαδα κρατανε με καθε μερα παιχνιδι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που έχει σωθεί πραγματικά είμαι εγώ με το Razer Wolverine v2 Chroma χειριστήριο.

Ούτε μπαταρίες ούτε χαμένα πατήματα κουμπιών που έχουν τα microsoft controllers λόγω κατασκευαστικού λάθους και ανεξάρτητα αν μιλάμε για απλό, elite ή elite core μιας και τα έχω δοκιμάσει όλα και δεν πρόκειται να τα ξανα ακουμπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν κάνω αγορά ως δώρο το Red dead redemption 2 από region Ισλανδίας αυτός που θα το κάνει redeem θα χρειαστεί VPN? Για αγορά δε χρειάζεται VPN όπως και μέσω Ουγγαρίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...