Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειάζεται να βάλεις Γερμανική διεύθυνση.
Οταν κάνεις προσθέσεις τις κάρτες θα σου βγάλει στις επιλογές πληρωμής το διαθέσιμο balance και επιλέγεις αυτό για τη πληρωμή και είσαι έτοιμος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

Δεν χρειάζεται να βάλεις Γερμανική διεύθυνση.
Οταν κάνεις προσθέσεις τις κάρτες θα σου βγάλει στις επιλογές πληρωμής το διαθέσιμο balance και επιλέγεις αυτό για τη πληρωμή και είσαι έτοιμος!

Ισχύει, απλά αν το balance είναι μικρότερο του ποσού αγοράς παίζει να τραβήξει από την κάρτα όλο το ποσό. Αυτό λύνεται εάν προσθέσεις giftcards  τουλάχιστον όσο το ποσό αγοράς.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Lobo10 said:

Ισχύει, απλά αν το balance είναι μικρότερο του ποσού αγοράς παίζει να τραβήξει από την κάρτα όλο το ποσό. Αυτό λύνεται εάν προσθέσεις giftcards  τουλάχιστον όσο το ποσό αγοράς.

Πάνω σε αυτό που λες παίζει κάτι περίεργο 

Η εφαρμογή τραπεζης (Πειραιώς) έβγαλε ειδοποίηση ότι θα χρεωθεί όλο το ποσό (499.99€) και πάτησα μη αποδοχή χρέωσης. 

Η οποία εν τέλη έγινε(χώρος την αρχική μου συγκατάθεση), αλλά "σωστά". Δηλαδή είχα 300€ στο balance και τράβηξε 199.99€

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

Ισχύει, απλά αν το balance είναι μικρότερο του ποσού αγοράς παίζει να τραβήξει από την κάρτα όλο το ποσό. Αυτό λύνεται εάν προσθέσεις giftcards  τουλάχιστον όσο το ποσό αγοράς.

Ισχύει αυτό που λες.
Εγω αν και είχα παραπάνω χρήματα προσπάθησε να τραβήξει απο κάρτα.
Έκανα αποσύνδεση συνδέθηκα ξανά και χρέωσε κανονικά το balance που είχα επιλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τι παίζει με το trueachievements ; Σε όλους βγάζει Hours played κάτω δεξιά εμένα μου βγάζει μόνο Game Pass games played . Είναι κάποια ρύθμιση ;

2022-ta-1151441.jpg?v=724 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Ξέρει κανείς τι παίζει με το trueachievements ; Σε όλους βγάζει Hours played κάτω δεξιά εμένα μου βγάζει μόνο Game Pass games played . Είναι κάποια ρύθμιση ;

2022-ta-1151441.jpg?v=724 

κ εμένα hours played μου γράφει, ίσως είναι ρύθμιση στο profile του true achievements. 

Το έλιωσες βλέπω το Diablo! :)

Εγω grounded 104h λέει! :)

Φταίνε οι "" κακές" παρέες στα coop. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

κ εμένα hours played μου γράφει, ίσως είναι ρύθμιση στο profile του true achievements. 

Το έλιωσες βλέπω το Diablo! :)

Εγω grounded 104h λέει! :)

Φταίνε οι "" κακές" παρέες στα coop. 

δεν βρίσκω ρύθμιση πουθενά για να το αλλάξω :( δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει . Εντωμεταξύ από τα 100 ποσταρίσματα που έχω δει τα 98 είναι με ώρες και μόνο το δικό μου και ενός άλλου δεν γράφει ώρες . Το έλιωσα ναι και να σκεφτείς ότι το πήρα 07/10 χαχα

image.png.36f497a3d7aac9c60c72448e13599ec8.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μένα τα παιχνίδια λέει. 

2022-ta-1221331.jpg?v=2429

 

@GaGaS_Thess

Σε κάθε παιχνίδι μέσα στο xbox αν θυμάμαι καλά λέει τις ώρες που έχουμε παίξει. Απλά θα χρειαστεί να κάνουμε μερικές προσθέσεις και το βρήκαμε. :P

 

Επεξ/σία από NickTG
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

εχεις παιξει συνολο 255 ώρες και απο αυτές τις 235 μονο στο elden ring ?!?!?!? 😮 

Ναι κάτι δεν πάει καλά στις ώρες. Με Elden Ring + Scorn + Plague Tale + λίγο Sekiro δε βγαίνουν σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φωτογραφία δείχνει τι εξοικονόμηση κάνει το gamepass συν το ότι παίζεις το χρόνο όσα δεν θα έπαιζες ποτέ! Ειδικά αν έχεις και παιδιά ακόμα πιο θετικό! :)

IMG_20221221_133656.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το μόνο που βλέπω απο τα παραπάνω είναι οτι δεν έχω χρόνο πχια για Gaming :-(

 

image.png.d318ec2d110c99a669492feef8beb613.png

Επεξ/σία από Errik
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια με το balance του λογαριασμου απο τους κωδικους μπορουν να αγοραστουν και laptop , ή μονο οτι εχει να κανει με gaming (κονσολες,χειριστηρια κλπ.) ?

Επεξ/σία από marios1515
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...