Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@velissarios1 εντελώς καλοπροαίρετα σε ρωτάω, αν εσύ που δουλεύεις στην ΕΣΥ πληρωνόσουν όποτε τους κατέβει και όχι κάθε μήνα, θα εξέφραζες αυτήν την άποψη για το όλο εγχείρημα ;

Το ξαναέγραψα και πιο πριν, για ανθρώπους που έχουν ήδη δουλειές και υποχρεώσεις, αυτά είναι γελοία πράγματα, δε γίνεται να με καλείς να σου κάνω δουλειά και να μη μου έχεις ένα πλάνο για την εξόφλησή μου

Δεν είναι ανάγκη να είναι με το που τελειώσω τη δουλειά, πες ότι οι συμβατικές σου υποχρεώσεις λήγουν την τάδε ημερομηνία και η αμοιβή σου κατατίθεται μέχρι την δείνα  

Τώρα αν είσαι φοιτητής χωρίς εισόδημα, ΟΚ, πας και περιμένεις να πληρωθείς κάποια στιγμή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα μου ήρθε email που λέει ότι "περιλαμβάνεστε στον κατάλογο τακτικών και πρώτων εφεδρικών"

Όταν μπαίνω όμως να δω τους όρους και να κάνω αποδοχή ή απόρριψη, δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα επιλογής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Εμένα μου ήρθε email που λέει ότι "περιλαμβάνεστε στον κατάλογο τακτικών και πρώτων εφεδρικών"

Όταν μπαίνω όμως να δω τους όρους και να κάνω αποδοχή ή απόρριψη, δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα επιλογής.

Oντως, αυτο μου λέει τωρα ο ανηψιός μου και μου ζηταγε να μπω να το δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AristidisZ είπε

@velissarios1 εντελώς καλοπροαίρετα σε ρωτάω, αν εσύ που δουλεύεις στην ΕΣΥ πληρωνόσουν όποτε τους κατέβει και όχι κάθε μήνα, θα εξέφραζες αυτήν την άποψη για το όλο εγχείρημα ;

Το ξαναέγραψα και πιο πριν, για ανθρώπους που έχουν ήδη δουλειές και υποχρεώσεις, αυτά είναι γελοία πράγματα, δε γίνεται να με καλείς να σου κάνω δουλειά και να μη μου έχεις ένα πλάνο για την εξόφλησή μου

Δεν είναι ανάγκη να είναι με το που τελειώσω τη δουλειά, πες ότι οι συμβατικές σου υποχρεώσεις λήγουν την τάδε ημερομηνία και η αμοιβή σου κατατίθεται μέχρι την δείνα  

Τώρα αν είσαι φοιτητής χωρίς εισόδημα, ΟΚ, πας και περιμένεις να πληρωθείς κάποια στιγμή

Πίστεψέ με , εξαρτάται και από την ανάγκη του καθενός , θα πας κι ας είναι να τα πάρεις και μετά από μήνες, δεν λέω ότι είναι σωστό απλώς είτε το αποδέχεσαι είτε όχι και ανάλογα πορεύεσαι , πάντως και εγώ δηλώνω ότι παρ'ολο που πιέστηκα και αγχώθηκα πάρα πολύ θα το ξαναέκανα και μακάρι να είχα το δικαίωμα να κάνω και απογραφή πληθυσμού 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikeJ είπε

Εμένα μου ήρθε email που λέει ότι "περιλαμβάνεστε στον κατάλογο τακτικών και πρώτων εφεδρικών"

Όταν μπαίνω όμως να δω τους όρους και να κάνω αποδοχή ή απόρριψη, δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα επιλογής.

Σε ποια ιστοσελίδα σε παραπέμπει μήπως μπορούμε χειροκίνητα να δούμε αν απορρίφθηκε η αίτηση ή είμαστε επιλαχώντες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikeJ είπε

Εμένα μου ήρθε email που λέει ότι "περιλαμβάνεστε στον κατάλογο τακτικών και πρώτων εφεδρικών"

Όταν μπαίνω όμως να δω τους όρους και να κάνω αποδοχή ή απόρριψη, δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα επιλογής.

Και εγώ το ίδιο emai έλαβα, ας έχει κάποιος καμιά ενημέρωση ας μας πει :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τομεάρχες και οι απογραφεις θα πληρωθούν μαζί να φανταστώ; Γιατί μας ενημέρωσαν ήδη για τον τίτλο κτήσης και σκέφτηκα μήπως μας δοθεί κάτι νωρίτερα. Έχει ρωτήσει κανείς τον επόπτη του; Μερικοί λένε από τον Μάρτιο και μετά 🤦😔  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ερώτηση,
Ο ξαδεφλός μου που μπήκε είναι φοιτητής και δεν κάνει φορολογική γιατί είναι εξαρτημένο μέλος από γονείς κλπ κλπ.
Τι παίζει σε αυτή τη περίπτωση; Πάντα έδειχνε τη φορολογική δήλωση γονέα αυτός(στο πανεπιστήμιο του κλπ). Επομένως ισχύει το ίδιο και εδώ;

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΕΡΤ3 τώρα εξηγεί για ηλεκτρονική αυτοαπογραφή.

@velissarios1 δεν πιστεύω να βγήκες εσύ στο γυαλί.:P

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε να μπείτε από τον υπολογιστή αν δεν μπορείτε να διαβάσετε τους όρους. Τις υπεύθυνες δηλώσεις έχουν ενσωματομένες σε μορφή .pdf και τικάρετε το κουμπί.

Το πρόβλημα είναι που γράφει να επικοινωνήσουμε με τον επόπτη που αναφέρεται στα αποτελέσματα. Συγγνώμη αλλά αυτό είναι ένα άτομο για ένα  ολόκληρο νομό, πως θα καταφέρουμε να επικοινωνήσουμε μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, λειτουργεί κανονικά η σελίδα πλέον. Μπαίνετε απτο λινκ που σας ήρθε στο mail και κάνετε Αποδοχή ή Απόρριψη. Αν κάνετε Αποδοχή, μπορείτε να αρχίσετε να στέλνετε τα δικαιολογητικά στον επόπτη σας (όνομα, τηλέφωνο, email υπάρχουν στα pdf με τα αποτελέσματα δίπλα στο όνομά σας δεξιά δεξιά). Επίσης εκεί και ότι απορία έχετε. Εγώ πήρα τηλέφωνο και απάντησαν αμέσως και έλυσαν ότι απορία έχω. Καλή τύχη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Διαβάζω ότι δεν επηρεάζεται ο χρόνος ανεργίας και το επίδομα ανεργίας. Ξέρει καποιος αν επηρεάζεται το ΚΕΑ μετα υη λήξη του 6μηνου; Γιατί αν δε σε αφήνει για το επόμενο 6μηνο να πάρεις ΚΕΑ, χάνεις 1200 ευρω για να πάρεις 900. Αν γνωρίζει κάποιος,με σώζει γιατι πρέπει να απαντήσω στο ιμειλ και να δεχτώ τη θέση για την απογραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikos1708 είπε

Καλησπέρα. Διαβάζω ότι δεν επηρεάζεται ο χρόνος ανεργίας και το επίδομα ανεργίας. Ξέρει καποιος αν επηρεάζεται το ΚΕΑ μετα υη λήξη του 6μηνου; Γιατί αν δε σε αφήνει για το επόμενο 6μηνο να πάρεις ΚΕΑ, χάνεις 1200 ευρω για να πάρεις 900. Αν γνωρίζει κάποιος,με σώζει γιατι πρέπει να απαντήσω στο ιμειλ και να δεχτώ τη θέση για την απογραφή.

Στη θέση σου, θα έπαιρνα τηλέφωνο τον επόπτη για σιγουριά. Έχεις 72 ώρες να απαντήσεις, μην αγχώνεσαι. Επίσης, αν δεν απαντάει ο δικός σου επόπτης, πάρε σε όποιον άλλον μπορέσεις, γιατί είναι γενική η ερώτηση σου. 

3 λεπτά πριν, kostaspsilos13 είπε

Στη θέση σου, θα έπαιρνα τηλέφωνο τον επόπτη για σιγουριά. Έχεις 72 ώρες να απαντήσεις, μην αγχώνεσαι. Επίσης, αν δεν απαντάει ο δικός σου επόπτης, πάρε σε όποιον άλλον μπορέσεις, γιατί είναι γενική η ερώτηση σου. 

Ενημέρωσε μας αν μάθεις κάτι, γιατί σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι με παρόμοια θέματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kostaspsilos13 είπε

Στη θέση σου, θα έπαιρνα τηλέφωνο τον επόπτη για σιγουριά. Έχεις 72 ώρες να απαντήσεις, μην αγχώνεσαι. Επίσης, αν δεν απαντάει ο δικός σου επόπτης, πάρε σε όποιον άλλον μπορέσεις, γιατί είναι γενική η ερώτηση σου. 

Ενημέρωσε μας αν μάθεις κάτι, γιατί σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι με παρόμοια θέματα. 

Θα περιμένω λίγη ώρα μήπως κάποιος από εδώ ξέρει και μετά θα πάρω και εννοείται θα ενημερώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...