Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Ghost.Dog είπε

Ωραία αλλά τι σημαίνει αυτό? Κοιτάζω τον αριθμό που είμαι στη λίστα, στο μεγάλο το pdf που έχουν αναρτήσει?

Και παίρνω τηλ από μόνος μου τον επόπτη?

Άλλες οδηγίες δεν υπάρχουν??

Αν δεν λάβεις Mail και σήμερα, απλά πάρε τηλέφωνο στον επόπτη που σου αντιστοιχεί, μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος ή απλά δεν έχεις επιλεγεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kostaspsilos13 είπε

Αν δεν λάβεις Mail και σήμερα, απλά πάρε τηλέφωνο στον επόπτη που σου αντιστοιχεί, μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος ή απλά δεν έχεις επιλεγεί 

Σε μια εποπτεία ας πούμε με 150 τομείς χρειάζονται περίπου 600 απογραφείς (4 ανάτομέα περίπου)

Η υπεύθυνη εταιρία στέλνει  email στους πρώτους 600. Αν μέσα σε 3 μέρες (αν θυμάμαι καλά) δεν απαντήσουν και δεν αποδεχτούν οι 200 τότε λαμβάνουν email οι επόμενοι 200 κλπ. Λίγη υπομονή από όσους είναι σε χαμηλότερες θέσεις κατάταξης.

Η ιστορία δείχνει οτι στην απογραφή μπαίνουν σχεδόν όλοι όσοι έχουν κάνει αίτηση...

Επίσης ο φόβος που έγραψαν κάποιο φίλοι πιο πάνω είναι ίδιος με τον φόβο που αισθάνεται αυτός που σου ανοίγει την πόρτα για να σε δεχτεί σαν απογραφέα.

Επεξ/σία από velissarios1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, seafront είπε

Καλημέρα σας, έκανα αποδοχή. Τον επόπτη μας πως τον βρίσκουμε για να επικοινωνήσουμε μαζί του; 

να μυρισεις τα νύχια σου. αν πας στις λιστες τερμα δεξια εχει ονομ/νυμο-τηλεφωνο-email επόπτη. λίγο λογική απλά δεν βλάπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, velissarios1 είπε

Σε μια εποπτεία ας πούμε με 150 τομείς χρειάζονται περίπου 600 απογραφείς (4 ανάτομέα περίπου)

Η υπεύθυνη εταιρία στέλνει  email στους πρώτους 600. Αν μέσα σε 3 μέρες (αν θυμάμαι καλά) δεν απαντήσουν και δεν αποδεχτούν οι 200 τότε λαμβάνουν email οι επόμενοι 200 κλπ. Λίγη υπομονή από όσους είναι σε χαμηλότερες θέσεις κατάταξης.

Η ιστορία δείχνει οτι στην απογραφή μπαίνουν σχεδόν όλοι όσοι έχουν κάνει αίτηση...

Επίσης ο φόβος που έγραψαν κάποιο φίλοι πιο πάνω είναι ίδιος με τον φόβο που αισθάνεται αυτός που σου ανοίγει την πόρτα για να σε δεχτεί σαν απογραφέα.

Παραπάνω θα χρειαστούνε.. 4-6 περιπου 

Κάντε λιγη υπομονή...  σαν πρώτη εκτίμηση οι περισσότεροι θα πάρουν την ανάθεση.

Επίσης έστειλα για ενημέρωση E-MAIL για το ΚΕΑ στον επόπτη του 6ου και περιμένω απάντηση.

1 ώρα πριν, seafront είπε

Καλημέρα σας, έκανα αποδοχή. Τον επόπτη μας πως τον βρίσκουμε για να επικοινωνήσουμε μαζί του; 

Κάντε λιγη υπομονή...υπάρχουν χιλιάδες άτομα με τις ιδιες απορίες και ερωτήσεις

------    Σχετικά με το Κοινωνικό Εισόδημα Αλληλεγγύης ....το ποσό (όπως απάντησε ο επόπτης) λειτουργεί προσθετικά σαν εισόδημα -----

Επεξ/σία από ch_dimitris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xxatziva είπε

να μυρισεις τα νύχια σου. αν πας στις λιστες τερμα δεξια εχει ονομ/νυμο-τηλεφωνο-email επόπτη. λίγο λογική απλά δεν βλάπτει.

καλά βρε αγανακτισμένε, chill out.... δεν εμφανίζεται το αρχείο με τα αποτελέσματα για αυτό ρώτησα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, seafront είπε

καλά βρε αγανακτισμένε, chill out.... δεν εμφανίζεται το αρχείο με τα αποτελέσματα για αυτό ρώτησα.

σε καποια σελιδα παραπανω τα εχω ανεβασει σε google drive. ψαξε και κατεβασε το. για ολη την ελλαδα εκτός αττικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί να πρέπει οι ελεύθεροι επαγγελματίες που θα λάβουν μέρος να κάνουν προσθήκη ΚΑΔ για μια διαδικασία 2 μηνών? Δεν  θα έπρεπε να έχει προβλεφθεί?

Επεξ/σία από apografi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έλαβα το εξής μέιλ: "Η ΕΛΣΤΑΤ σας ενημερώνει ότι περιλαμβάνεστε στον κατάλογο τακτικών και πρώτων εφεδρικών Απογραφέων  της Απογραφής Πληθυσμού-Κατοικιών (ΑΠΚ) 2021".   

αυτό σημαίνει ότι με πήραν ή ότι είμαι αναπληρωματικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, MikeJ είπε

Νομίζω μόνος πάει ο καθένας (που είναι λάθος κατ εμέ). Και εμένα το συγκεκριμένο με αγχώνει, δλδ να μπαίνεις σε μια πολυκατοικία ή ένα διαμέρισμα και να πέσεις σε τρελό, με τόσα που ακούς καθημερινά να συμβαίνουν, κι εγώ είμαι μαντράχαλος, για κοπέλα δε το συζητώ.

Εγώ δεν θα κάνω αποδοχή, γιατί τις τελευταίες μέρες ξαναθυμήθηκα έντονα την εμπειρία μου από την προηγούμενη απογραφή του 2011. Υπήρξαν περιπτώσεις που αγχώθηκα πάρα πολύ κι ας είμαι και εγώ μαντράχαλος. Όποιος πάει το σίγουρο είναι ότι θα συναντήσει κάθε καρυδιάς καρύδι. Υπάρχουν και ψυχανώμαλοι άνθρωποι. Ας μην αναφέρω συγκεκριμένες εμπειρίες μου. Επιπλέον φοβάμαι και λόγω κορονοιού. Μου κάνει εντύπωση που δεν πολυαναφέρεται στο topic. Μην ξεχνάτε ότι εάν έχεις δυο άτομα όπου ο ένας δεν φοράει μάσκα (η οποία δεν προστατεύει 100%) αυτός που προστατεύεται είναι μόνο εκείνος που δεν φοράει (ο ιός περνάει στον οργανισμό και από τα μάτια).

Καλή τύχη σε όσους πάνε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 minutes ago, esoptron said:

Εγώ δεν θα κάνω αποδοχή, γιατί τις τελευταίες μέρες ξαναθυμήθηκα έντονα την εμπειρία μου από την προηγούμενη απογραφή του 2011. Υπήρξαν περιπτώσεις που αγχώθηκα πάρα πολύ κι ας είμαι και εγώ μαντράχαλος. Όποιος πάει το σίγουρο είναι ότι θα συναντήσει κάθε καρυδιάς καρύδι. Υπάρχουν και ψυχανώμαλοι άνθρωποι. Ας μην αναφέρω συγκεκριμένες εμπειρίες μου. Επιπλέον φοβάμαι και λόγω κορονοιού. Μου κάνει εντύπωση που δεν πολυαναφέρεται στο topic. Μην ξεχνάτε ότι εάν έχεις δυο άτομα όπου ο ένας δεν φοράει μάσκα (η οποία δεν προστατεύει 100%) αυτός που προστατεύεται είναι μόνο εκείνος που δεν φοράει (ο ιός περνάει στον οργανισμό και από τα μάτια).

Καλή τύχη σε όσους πάνε.

Καλα εννοείτε αν δεν εισαι εμβολιασμένος πας γυρεύοντας. Τέτοιες συζητησεις ειχαμε πριν 2 χρονια. Τωρα τα ξερουμε και προστατευόμαστε. Ετσι θα ειναι η ζωη μας για τα επομενα 2+ χρονια. Δεν εχει νοημα το ποιντ σου.

Επεξ/σία από mp44christos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, mp44christos είπε

Καλα εννοείτε αν δεν εισαι εμβολιασμένος πας γυρεύοντας. Τέτοιες συζητησεις ειχαμε πριν 2 χρονια. Τωρα τα ξερουμε και προστατευόμαστε. Ετσι θα ειναι η ζωη μας για τα επομενα 2+ χρονια. Δεν εχει νοημα το ποιντ σου.

Είμαι φουλ εμβολιασμένος. 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, esoptron said:

Είμαι φουλ εμβολιασμένος. 😊

Δεν ειπα τπτ για σενα ουτε σε κρινω αν εχεις η δεν εχεις κανει το εμβολιο. Απλος δεν εχει νοημα αυτη η συζήτησή. Με τη λογικη σου μονο δουλείες απο το σπιτι επρεπε να κανουμε. Δύστυχος αυτο δε γίνεται στην ελληνικη πραγματικότητά. Οποτε παίρνουμε μετρα και προχωράμε.

Τον ιδιο ακριβως κίνδυνο εχει ο σερβιτόρος ο μαραγκός κλπ. Μασκουλα nf αντισηπτικό μετα απο καθε πολυκατοικία ενα σελφ τεστ την εβδομαδα αποστάσεις. Πλεον ειναι τα αυτονόητα.

Επεξ/σία από mp44christos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mp44christos είπε

Δεν ειπα τπτ για σενα. Απλος δεν εχει νοημα αυτη η συζητηση. Με την λογικη σου μονο δουλειες απο το σπιτι επρεπε να κανουμε.

Καλή απογραφή φίλε μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλ και μου είπαν  να έχω έτοιμα τα δικαιολογητικά μου και θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί μου. Από τι κατάλαβα το email ήρθε στους επιτυχόντες και σε ανάλογο αριθμό επιλαχόντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...