Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, prefuse είπε

Δυστυχώς το τηλέφωνο, δείχνει συνεχώς κατειλημμένο.

(6) Βεβαίωση απασχόλησης ή άλλο αποδεικτικό έγγραφο σε Δημόσια Υπηρεσία (περιλαμβανομένων των ΟΤΑ Α΄ και Β΄ βαθμού) του Δήμου που εδρεύει στο Δήμο προτίμησης

Αυτό το "άλλο αποδεικτικό έγγραφο" τι ακριβώς είναι; Σε περίπτωση ανέργου χρειάζεται;

 

Εννοείται ή όχι, ότι αν προσκόμισουμε πτυχίο ΑΕΙ δεν χρειάζεται απολυτήριο Λυκείου;

4α) Πτυχίο Διδακτορικού, Μεταπτυχιακού ή Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης (ΑΕΙ & ΤΕΙ).

(4β) Απόφοιτος Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (Λύκειο ή εξατάξιο Γυμνάσιο)

 

 

Ότι δήλωσες στην αίτηση σου, θα προσκομίσεις το ανάλογο δικαιολογητικό.

Το 6 είναι για αυτούς που δήλωσαν πως είναι δημόσιοι υπάλληλοι και μόνο. Αυτοί θα  προσκομίσουν έγγραφο (βεβαίωση ή πιστοποιητικό) που θα αποδεικνύει την ιδιότητα τους. Εσύ προφανώς θα προσκομίσεις βεβαίωση ανεργίας.

Εφόσον δήλωσες ως απόφοιτος δευτεροβάθμιας και μόνο τότε χρειάζεται απολυτήριο Λυκείου. Αν δήλωσες ως πτυχιούχος τότε το πτυχίο.

Προσοχή, αν έχετε δηλώσει κάτι που δεν μπορείτε να το αποδείξετε σας κόβουν. Επίσης οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν αρκεί να έχουν την ιδιότητα του δ.υ. αλλά η υπηρεσία να έχει έδρα στην περιοχή που σας έχουν πάρει...

Επεξ/σία από Muchacho
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι τομεαρχες παιρνουν γυρω στα 1100-1200 καθαρα και οι απογραφεις γυρω στα 700-800 ευρω καθαρα..

Επεξ/σία από ppaio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kikhnt είπε

Τι γίνεται;; Πότε θα ειδοποίησουν τους τομεαρχες για τους απογραφεις;; Σας έστειλαν το ορισμό για να πάτε στο εφκα;;

Λογικά από βδομάδα. Εμένα μου ζητήθηκε από την εποπτρια ο τίτλος κτήσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Kikhnt είπε

Εμένα δεν μου έχουν στείλει καν ακόμα τον ορισμό μου για να παω στο εφκα...

το εχει ο εφκα ηδη απο ελστατ. μονο αιτηση κανεις στον εφκα.  λογικα θα παραλαβεις email να σου λεει για απογραφη στον εφκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kikhnt είπε

Email από ποιον θα λάβω για απογραφή εφκα; Θα στείλω αύριο εμαιλ στιν επόπτη μπας κ μου πει τι γίνεται

η ελστατ σου στελνει email-o epoptis sou. υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Kikhnt είπε

Εμένα δεν μου έχουν στείλει καν ακόμα τον ορισμό μου για να παω στο εφκα...

Η σύμβαση με το όνομα σου υπάρχει στο σάιτ της ΕΛΣΤΑΤ. Ο ορισμός τομεάρχη είναι το χαρτί που μας έδωσαν που έχει πάνω και τη φωτογραφία μας. Εμένα τουλάχιστον αυτά μου ζήτησαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Kikhnt είπε

Το εφκα ζητάει την σύμβαση έτσι;;αυτό που είναι 20σελιδες;

Σε μένα ζήτησαν την πρώτη και την τελευταία σελίδα. Έχει να κάνει πάντως σε ποιο υποκατάστημα εφκα ανήκεις. Άλλοι σου στέλνουν την βεβαίωση ηλεκτρονικά και άλλοι θέλουν φυσική παρουσία 🤷

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/10/2021 στις 4:12 ΜΜ, TheConstant είπε

Η σύμβαση με το όνομα σου υπάρχει στο σάιτ της ΕΛΣΤΑΤ. Ο ορισμός τομεάρχη είναι το χαρτί που μας έδωσαν που έχει πάνω και τη φωτογραφία μας. Εμένα τουλάχιστον αυτά μου ζήτησαν. 

 

https://www.statistics.gr/2021-census-pop-hous-enum

αυτά τα αρχεία εννοείς; και στον ΕΦΚΑ πάμε με αυτό και το άλλο χαρτί και λέμε θέλω τίτλο κτήσης;

Επεξ/σία από mperdemenios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεδωσα τα δικαιολογητικα,εκει μας ειπαν θα σας ειδοποιησουμε αφου ελεγχθουν,εχουν παρει κανενα τηλ για το επομενο βημα?αν ναι ας ενημερωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mperdemenios είπε

 

https://www.statistics.gr/2021-census-pop-hous-enum

αυτά τα αρχεία εννοείς; και στον ΕΦΚΑ πάμε με αυτό και το άλλο χαρτί και λέμε θέλω τίτλο κτήσης;

Θα σου στείλει ο επόπτης σου μέιλ με οδηγίες. Μπορείς όμως να βρεις το όνομα σου στα αρχεία του σάιτ για να είσαι έτοιμος. Κάποια υποκαταστήματα εφκα έχουν ήδη αυτά τα αρχεία και είναι ενημερωμένοι. Σε μένα έγραψα τι ζητήθηκε: η σύμβαση που βρίσκεται στο σάιτ, ο ορισμός και αντίγραφο ταυτότητας. Έτσι βγήκε η βεβαίωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...