Προς το περιεχόμενο

Intel 12th Gen Core, Alder-Lake & Z690 (2021) [ LGA 1700 ]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως με τον x470 ήρωα, μπορέι να είχα σκάσει 320 τότε αλλά τρεις γενιές CPU μετά με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο (αρκεί να συνηθίσει κανείς τις αναποδιές στα BIOS). Αν έπαιρνα τώρα Alder, δλδ CPU που θα το κρατήσεις, θα τα σκαγα για ήρωα. Το μόνο πρόβλημα είναι η αβεβαιότητα με τις RAM αν θα ναι μετά compatible με τα καλύτερα dims. Ακόμα δεν γνωρίζουμε τι παραξενιές υπάρχουν με DDR5 modules. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Grisos είπε

Εγώ πάντως με τον x470 ήρωα, μπορέι να είχα σκάσει 320 τότε αλλά τρεις γενιές CPU μετά με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο (αρκεί να συνηθίσει κανείς τις αναποδιές στα BIOS). Αν έπαιρνα τώρα Alder, δλδ CPU που θα το κρατήσεις, θα τα σκαγα για ήρωα. Το μόνο πρόβλημα είναι η αβεβαιότητα με τις RAM αν θα ναι μετά compatible με τα καλύτερα dims. Ακόμα δεν γνωρίζουμε τι παραξενιές υπάρχουν με DDR5 modules. 

καλα εσυ εισαι ηρωας! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μόνο οι μνήμες με προβληματίζουν με την gigabyte (και με την hero λίγο), θέλω σε 2 χρόνια ας πούμε να πάρω τα 8000dim kittakia ή ότι διάολο κυκλοφορεί και να τα φορέσω πάνω. Η giga κατά 99% θα αποτύχει, για την hero έχω επιφυλάξεις.

Apex ξεκίνησε κάτι να κινείται αλλά οι τιμές εκτός τόπου. Unify X άφαντη γενικά....

Αύριο παραλαμβάνω CPU πάντως

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Herald είπε

 

Αύριο παραλαμβάνω CPU πάντως

Αν δεν το έχεις δει ακόμα (μτφ για Ελλάδα 25 ευρώ) ....

https://www.computeruniverse.net/de/p/90849175?utm_channel=psm&utm_source=idealo&utm_campaign=sofort-lieferbar&utm_medium=katalog&utm_content=artikel&agt=509&pde_id=1306233

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, stpi είπε

Δεν ήξερα οτι φερνει ελλαδα, σε ευχαριστώ. 

Ραμ δεν ψηνονται να βγουν. Περιμενουν να τις βγαλουν με τους raptor 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν ήξερα οτι φερνει ελλαδα, σε ευχαριστώ. 

Ραμ δεν ψηνονται να βγουν. Περιμενουν να τις βγαλουν με τους raptor 😁

Εγώ με αυτό το μαγαζί νομίζω είχα θέμα με την εγγύηση ενός ρούτερ όταν χάλασε. Προσοχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Herald είπε

Μόλις παρέλαβα, το κουτί είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ.  Με τις αυξήσεις στα μεταφορικά από Κίνα ίσως θα έπρεπε να το μαζέψουν λίγο σε διαστάσεις

Με γειες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έριξα άκυρο γιατί DDR5 δεν υπάρχει ούτε για δείγμα και όλοι σφυρίζουν αδιάφορα όπου και αν ρώτησα. Κάτι Crucial 4800 φθηνές μεν με preorder και ορίζοντα 1 μήνα το λιγότερο, δεν μαμιόμαστε λέω γω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, morehp είπε

Σήμερα έριξα άκυρο γιατί DDR5 δεν υπάρχει ούτε για δείγμα και όλοι σφυρίζουν αδιάφορα όπου και αν ρώτησα. Κάτι Crucial 4800 φθηνές μεν με preorder και ορίζοντα 1 μήνα το λιγότερο, δεν μαμιόμαστε λέω γω...

To alternate έβαλε σήμερα 5200 corsair, έτοιμες για παραγγελία αν ενδιαφέρεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

To alternate έβαλε σήμερα 5200 corsair, έτοιμες για παραγγελία αν ενδιαφέρεσαι.

που ποιος; κοίταξα παντού αν είναι προπαραγγελία ξέχασε το. Corsair μου ψιθύρισαν για Φεβρουάριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, morehp είπε

που ποιος; κοίταξα παντού αν είναι προπαραγγελία ξέχασε το. Corsair μου ψιθύρισαν για Φεβρουάριο...

Tις είχε το μεσημέρι, τώρα βλέπω άκυρο πάλι

 

https://www.alternate.de/Corsair/DIMM-32-GB-DDR5-5200-Kit-Arbeitsspeicher/html/product/1791572

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι που εχουν λυθει τα προβληματα διαθεσιμοτητας.. Θελουν να βγαλουν και νεες GPU το Q2 2022.. Θα γελασει και το παρδαλο κατσικι.. /sigh

Ελπιζω και νομιζω δηλαδη οτι τουλαχιστον με τις μνημες θα υπαρξει μια Α διαθεσιμοτητα σε λιγο καιρο .. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...