Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένο Auris - Νέος έμπορος. Να ανησυχώ;


damoclesword

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, eMike είπε

Έχεις προσωπική εμπειρία σε αυτό ή τα λέμε επειδή τα γράφουν άλλοι κάπου αλλού?

Έχω πάει 4 φορές αυτοκίνητο σε αντιπροσωπεία για έλεγχο πριν την αγορά και έμεινα απόλυτα ευχαριστημενος. 3 φορές σε Audi και μια VW. Η λεπτομέρεια στις πληροφορίες του ελέγχου ήταν εντυπωσιακή. Πράγματα. δηλαδή, που δε τα βλέπεις με μια ματιά ούτε με ξεπέτα.

Οπότε ας μη γενικεύουμε.

Προσωπική άποψη, εσύ μπορεί να πέτυχες στους καλύτερους...άλλοι όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, agnostos13 είπε

Προσωπική άποψη, εσύ μπορεί να πέτυχες στους καλύτερους...άλλοι όχι!

Ωραία, συμφωνούμε. Οπότε ας μη γενικεύουμε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Aν τα έχεις ντούκου τσέκαρε από ιδιώτες

Thanks. Μάλλον θα πάρω κανένα δανειάκι να το αγοράσω από ιδιώτη,μετά από όσα ακούω με τις μάντρες έχω αγχωθεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, damoclesword είπε

Thanks. Μάλλον θα πάρω κανένα δανειάκι να το αγοράσω από ιδιώτη,μετά από όσα ακούω με τις μάντρες έχω αγχωθεί!

Καλά και κάποιοι ιδιώτες δεν πάνε πίσω. Απλά αν βρεις κάτι αξιόλογο μπορεί να συμφωνήσετε σε καλύτερη τιμή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Καλά και κάποιοι ιδιώτες δεν πάνε πίσω. Απλά αν βρεις κάτι αξιόλογο μπορεί να συμφωνήσετε σε καλύτερη τιμή.

Επίσης βρήκα αυτούς https://www.checkyourcar.gr/technikos-elegchos/ που με 40€ ή 60€ λένε ότι κάνουν έλεγχο του οχήματος και με ενημερώνουν μετά για τα ευρήματα, ώστε να ξέρω αν αξίζει. Λετε να το δοκιμάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, eMike είπε

Έχεις προσωπική εμπειρία σε αυτό ή τα λέμε επειδή τα γράφουν άλλοι κάπου αλλού?

Φίλε μου, το 99% των όσων γράφονται εδώ, από διάφορους μαϊμού experts του αυτοκινήτου, και ειδικά του μεταχειρισμένου, και γνώστες το τι πουλάει ο κάθε μαντρας, πραγματικά αυτοί πρέπει να ασχολούνται ΟΛΗ μέρα με αυτοκίνητα,κρυμμένοι φυσικά πίσω από ένα πληκτρολόγιο με φραπέ και κλιματιστικο, 

είναι επειδή τα άκουσαν από άλλους μαϊμού experts του πληκτρολογιου, από το μπαμπά τους, από περιοδικά κλπ. 

Γιαυτό είπα, όποιος ζητάει εδώ συμβουλές για αγορά αυτοκινήτου, 

Καλή τύχη. 

3 ώρες πριν, phanispal είπε

Αν έπαιρνες μεταχειρισμένο καθαρό, θα το άφηνες έτσι

Απο τις 3 φορές που έχω πάρει μτχ τα τελευταία 25 χρόνια,δεν έκανα απολύτως τίποτα. Τα αμάξια ήταν άψογα για πολλά χρόνια.Το ένα που πήρα το 2003 το έχω ακόμα.

Φυσικά δεν πήρα αμαξια 10+ ετών, αλλά 3-4 ετών, 30.000-60.000χλμ,και φυσικά δεν εψαχνα σε μάντρες τις κακιάς ώρας αλλά ούτε και σε ιδιώτες που δεν έδιναν καμία εγγύηση, αλλά από την επίσημη μαμά αντιπροσωπεία στη Γερμανία.Ούτε από έναν αντιπροσωπο της κακιάς ώρας, όπως είναι οι περισσότεροι εδώ. 

 

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...