Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/7/2021 στις 5:14 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Ωραία ιδέα μιας και μικρός έπαιζα πολύ με τέτοιου τύπου συσκευές αλλά: Λίγο ρισκαδορικη κίνηση; Με πήγε δεκαετία 2000+ όπου γινόταν χαμός με psp, Nintendo ds. Δεν υπήρχαν άλλες λύσεις για handheld gaming τότε. 

Τώρα και με ένα κινητό απλό παίζεις στο Cloud συνδέοντας ένα χειριστήριο.

Από Nintendo Switch δεν έχω ιδέα πώς συγκρίνονται μεταξύ τους ή αν είναι απάντηση καθώς δεν ασχολούμαι με το χώρο αυτό. 

 

 

 

 

Στο ζελντα το Μάριο τα ποκεμον τα μετροιντο... Εκεί είναι η σύγκριση.. Α και στο ότι το 300 ευρώ σουιτς με apu 10 ετιας βγάζει παιχνίδια σαν το tear of the kingdom.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν η θήκη της Jsaux για όσους ενδιαφέρονται κάνει όντως πολύ δουλειά.

Μιλάμε για 10c κάτω, ηρεμα fans , ομαλή λειτουργία χωρίς να ενοχλείται ο κόσμος τριγύρω από την παλαωομαρα των fans.

παράγγειλα κατά λάθος δύο θήκες, σήμερα παρέλαβα την δεύτερη.

Όποιος ενδιαφέρεται έχει αναρτηθεί και σχετική αγγελία, κλειστό προϊόν από την μάνα του.

Η εγκατάσταση παιχνιδάκι.

Αν δεν ενοχλεί αφήνω σύνδεσμο εδώ της αγγελίας.Με εκτίμηση.

Steam Deck Jsaux Backplate https://www.insomnia.gr/classifieds/item/2160076-steam-deck-jsaux-backplate/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενοντας το deck να ρωτησω επειδη εχω ηδη μια micro sd samsung 512 απο παλιοτερα και λεω για αρχη να δουλεψω αυτη εχω διαβασει σε σχολια εδω σε παλαιοτερες αναρτησεις οτι υπηρχαν προβληματα με το format των καρτων ισχυει ακομα η με τα διαφορα update διορθωθηκε το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kchris298 είπε

Αναμενοντας το deck να ρωτησω επειδη εχω ηδη μια micro sd samsung 512 απο παλιοτερα και λεω για αρχη να δουλεψω αυτη εχω διαβασει σε σχολια εδω σε παλαιοτερες αναρτησεις οτι υπηρχαν προβληματα με το format των καρτων ισχυει ακομα η με τα διαφορα update διορθωθηκε το προβλημα.

Εγώ πάντως που ήμουν από τους πρώτους που το πήραν και το δούλευα επίσης με samsung 512gb a2 δεν είχα κανένα θέμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και σημερα εβαλα τον ssd 1tb ειχα πάρει και ενα heatsink και λεω κανει δεν κανει δουλειά ας το βάλω.

Πολύ εύκολη διαδικασια. Πανω απο 10 λεπτα δεν σου παιρνει αλλα εγώ το εκανα αρκετη ωρα, χαζευα το μηχανακι μεσα :P 

1695481131398.jpg

1695481131389.jpg

1695481131379.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα.

Παρέλαβα και εγώ το δικό μου Steam Deck 64GB χθές και από ποιότητα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Παρατήρησα πως κατά την εναλλαγή από game mode σε desktop mode αποσυνδέεται το wifi και πρέπει να μπώ στο μενού για να ξανασυνδεθεί.Είναι φυσιολογικό να συμβαίνει αυτό?

Επίσης δεν μου ξεκινάει το emulation station.Όταν μπαίνω σε emulator ξεχωριστά τρέχει κανονικά το παιχνίδι που διαλέγω αλλά στο menu το κεντρικό δεν μπορώ να μπώ.

Θα μπορούσε κάποιος μέσω pm να βοηθήσει?

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το wifi του είναι ολίγων chatGTP, να δεις όταν είσαι με wifi στο desktop mode αν πας να κάνεις από τον package manager update, σε μένα δεν τα κατέβαζε με τίποτα!
Το βάζω στο dock που έχει ethernet, θέλει full reboot και τα κατεβάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kchris298 είπε

Να ρωτήσω έχω το fifa 22 αλλά δεν ξεκινάει να παίξει ξέρει κάποιος να μου πει τι χρειάζεται στις ρυθμίσεις του deck για να παίξει 

για δοκίμασε εδώ

https://www.protondb.com/app/1506830?device=steamDeck

έχει κάποιες προτάσεις να το κάνεις launch με κάποιες ρυθμίσεις. Σε άλλου παίζει και σε άλλους όχι. Μερικοί προτείνουν να κάνεις switch το proton σε παλιότερες εκδόσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

για δοκίμασε εδώ

https://www.protondb.com/app/1506830?device=steamDeck

έχει κάποιες προτάσεις να το κάνεις launch με κάποιες ρυθμίσεις. Σε άλλου παίζει και σε άλλους όχι. Μερικοί προτείνουν να κάνεις switch το proton σε παλιότερες εκδόσεις

Το θέμα είναι ότι η ίδια η steam το έχει στα υποστηριζόμενα παιχνίδια για deck υποτίθεται το ανοίγεις και απλώς ρυθμίζεις τα γραφικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμιά φορά οι νέες εκδόσεις του proton μπορεί να σπάσουν η να φέρουν μια μεγαλύτερη συμβατότητα. Σε αυτές τις περιπτώσεις πάντα κάνεις διαφορετική επιλογή της proton έκδοσης η ακόμα πας και σε experimental

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

καμιά φορά οι νέες εκδόσεις του proton μπορεί να σπάσουν η να φέρουν μια μεγαλύτερη συμβατότητα. Σε αυτές τις περιπτώσεις πάντα κάνεις διαφορετική επιλογή της proton έκδοσης η ακόμα πας και σε experimental

Ok θα το δω πάντως έβαλα το proton experimental και δεν έγινε τίποτα θα δοκιμάσω και τις άλλες εκδόσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...