Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η λύση αποθήκευσης σε sd , microsd είναι απλά μια λύση αποθήκευσης...

αρκετή χωρητικότητα, μικρός έως μηδαμινός χώρος έναντι πχ usb ή sata και "καλές" ταχύτητες.

Αν όλα αυτά τα βγάλεις από το τσουβαλι είναι απλά μια λύση αποθήκευσης και τίποτα παραπάνω.

Εντωμεταξυ θα πρέπει να έχεις στο νου σου και τον sd reader ο οποίος ειναι άλλου παπά ευαγγελιο

Για αποθήκευση σε sd ναι, αλλά στον χρόνο έχουν γίνει και έκτροπα με δαυτες.Πχ ο άλλος φωτογράφιζε γάμο και κάλυψη με βίντεο me scandisk extreme ξύπνησε τα έβαλε για να τα βγάλει πουθενά ο γάμος...Δεν θέλω να φανταστώ τι έγινε, αλλά γίνονται πολλά....Τώρα μιλάνε για αποθήκευση στο cloud.

Handheld.Καλύτερα έναν μεγαλουτσικο εσωτερικό να παίζεις τις παιχνιδαρες με ultra fast ταχυτητες και αξιόπιστα...

Επεξ/σία από ivris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά η valve το έχει σε εκπτωση το deck σε όλες τις χωρητικοτητες αξίζει να το πάρω τώρα η μήπως ετοιμαζει τίποτα καινούργια έκδοση και για αυτό το έχει σε έκπτωση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει το είδα και εγώ και το έψαχνα να το χρησιμοποιήσω για κάνα μήνα. Αν κατά τύχη κάποιος το δίνει και μεταχειρισμένο ας στείλει ένα μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kchris298 είπε

Αν αξίζει να τον πάρεις τώρα που το έχει σε έκπτωση η ετοιμαζει καινούργια έκδοση αυτό με ενδιαφέρει πιο πολυ. 

Και καινούργια έκδοση να ετοιμάζει δεν ξέρω αν θα κυκλοφορήσει τώρα άμεσα. Από φήμες δεν έχω δει κάτι σίγουρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Και καινούργια έκδοση να ετοιμάζει δεν ξέρω αν θα κυκλοφορήσει τώρα άμεσα. Από φήμες δεν έχω δει κάτι σίγουρο. 

Είναι δυνατό μηχάνημα δεν λέω αλλά τώρα έχουν βγει ακόμα πιο δυνατά βλέπε asus βέβαια πιο ακριβό, εμένα το μόνο που με απασχολεί είναι αν θα συνεχίζει να υποστηρίζει καινούργια παίχνιδια ΑΑΑ όπως τώρα γιατί όπως και να το κανείς αρχίζει και δείχνει λίγο παλιό σε σχέση πάντα με τα καινούργια φορητά που βγαίνουν με πιο δυνατούς επεξεργαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kchris298 είπε

Είναι δυνατό μηχάνημα δεν λέω αλλά τώρα έχουν βγει ακόμα πιο δυνατά βλέπε asus βέβαια πιο ακριβό, εμένα το μόνο που με απασχολεί είναι αν θα συνεχίζει να υποστηρίζει καινούργια παίχνιδια ΑΑΑ όπως τώρα γιατί όπως και να το κανείς αρχίζει και δείχνει λίγο παλιό σε σχέση πάντα με τα καινούργια φορητά που βγαίνουν με πιο δυνατούς επεξεργαστές.

Εγώ το είχα πριν 1 χρόνο και έπαιζε τα πάντα από όσα παιχνίδια του έβαλα, ακόμα και non verified παιχνιδια. Είχα πάθει πλάκα. Εχω backlog που δεν τελειώνει ποτέ. Οπότε και θεωρητικά μιλώντας να μην παίζει κάποιο εντελώς καινούργιο καλά δεν έγινε και κάτι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kchris298 είπε

Παιδιά η valve το έχει σε εκπτωση το deck σε όλες τις χωρητικοτητες αξίζει να το πάρω τώρα η μήπως ετοιμαζει τίποτα καινούργια έκδοση και για αυτό το έχει σε έκπτωση. 

Είναι η τρίτη φορα που το βγάζει σε έκπτωση δεν είναι οτι θα βγει κατι άλλο σύντομα και κάνουν ξεπούλημα, γιορτάζει τα 20 χρονια το steam και εξου η προσφορά (Αν και θα μπορούσε να βγάλει ενα revision της κονσόλας απο το πουθενά μιας και υπάρχουν φήμες). Άποψη μου παρε το 64 και αγόρασε 1tb ssd απο aliexpress με 65e και τέλειωσες. 

 

2 ώρες πριν, kchris298 είπε

Είναι δυνατό μηχάνημα δεν λέω αλλά τώρα έχουν βγει ακόμα πιο δυνατά βλέπε asus βέβαια πιο ακριβό, εμένα το μόνο που με απασχολεί είναι αν θα συνεχίζει να υποστηρίζει καινούργια παίχνιδια ΑΑΑ όπως τώρα γιατί όπως και να το κανείς αρχίζει και δείχνει λίγο παλιό σε σχέση πάντα με τα καινούργια φορητά που βγαίνουν με πιο δυνατούς επεξεργαστές.

Κοντοζυγώνει το steam OS 3.5 update που θα φέρει graphic drivers FSR3, colour vibrance στην οθόνη, bug fixes και πολλά αλλα που θα βοηθήσουν το longevity της κονσόλας.

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το παραγγειλα το deck 64GB μιας και το εχει σε προσφορα γιορταζοντας τα 20 χρονια steam οπως λεει ελπιζω να μην το μετανιωσω το λεω με την εννοια οτι μην βγαλει καμια καινουργια version σε λιγο καιρο και λεω την πατησα,να ρωτησω κατι αλλο οσοι το παραγγειλατε προσφατα ποσο καιρο εκανε να ερθει ισχυει που λεει 1-2 εβδομαδες και με ποια courier σας ηρθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, kchris298 είπε

Τελικα το παραγγειλα το deck 64GB μιας και το εχει σε προσφορα γιορταζοντας τα 20 χρονια steam οπως λεει ελπιζω να μην το μετανιωσω το λεω με την εννοια οτι μην βγαλει καμια καινουργια version σε λιγο καιρο και λεω την πατησα,να ρωτησω κατι αλλο οσοι το παραγγειλατε προσφατα ποσο καιρο εκανε να ερθει ισχυει που λεει 1-2 εβδομαδες και με ποια courier σας ηρθε.

8-10 ημέρες έκανε εμένα και το εφερε ACS. Γενικά τόσο κανει αποτι εχω δει.

Μην βλέπεις μια αγορά με αυτό το σκεπτικο γιατί δεν θα το χαρεις, ακόμα και αν βγει κατι καινούριο (steam deck 1.5πχ) θα είναι λογικά πιο ακριβο και θα εχει και αναμονή, αν θες κατι πιο δυνατο ακύρωσε και παρε Rog ally. Μην έρθεις μετα και μας βρίζεις /s 😁

Επεξ/σία από vaggos88
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

8-10 ημέρες έκανε εμένα και το εφερε ACS. Γενικά τόσο κανει αποτι εχω δει.

Μην βλέπεις μια αγορά με αυτό το σκεπτικο γιατί δεν θα το χαρεις, ακόμα και αν βγει κατι καινούριο (steam deck 1.5πχ) θα είναι λογικά πιο ακριβο και θα εχει και αναμονή, αν θες κατι πιο δυνατο ακύρωσε και παρε Rog ally. Μην έρθεις μετα και μας βρίζεις /s 😁

Οχι ρε συ σε ευχαριστω για τις πληροφοριες σου εννοειται θα το ευχαριστηθω το μηχανημα τωρα οσο αφορα το Rog Ally ειναι πολυ ακριβο ουτε καν το σκεφτηκα εξαλλου πιστευω ναι μεν ειναι πιο δυνατο απο το Deck αλλα κατι βιντεο που εχω δει στο youtube σε ορισμενα game ειναι καλυτερο το Deck,γενικα πιστευω εκανα καλη αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/9/2023 στις 7:07 ΜΜ, kchris298 είπε

Τελικα το παραγγειλα το deck 64GB μιας και το εχει σε προσφορα γιορταζοντας τα 20 χρονια steam οπως λεει ελπιζω να μην το μετανιωσω το λεω με την εννοια οτι μην βγαλει καμια καινουργια version σε λιγο καιρο και λεω την πατησα,να ρωτησω κατι αλλο οσοι το παραγγειλατε προσφατα ποσο καιρο εκανε να ερθει ισχυει που λεει 1-2 εβδομαδες και με ποια courier σας ηρθε.

Με γεια σου. Το πιο σπαστικό είναι τα 64gb που θα γεμίσει για πλακα. Και δεν ενοω από παιχνίδια αλλά από αρχεία του λογισμικού με την χρηση.Βάλε στο πρόγραμμα έναν ssd.  Το ally μην το συγκρινεις στο turbo mode.μου έφεραν ένα σπίτι και τα βάλαμε διπλα διπλα ,στο turbo mode που στην ουσία εκεί βλεπεις την καλή  διαφορά με το steam deck δεν μπορεί να το υποστήριξη. Αν το βάλεις στην πρίζα για να μπορέσεις να παιζεις με turbo mode βαραει 95αρια για πλακα και ξεκινάει και throttlarei. Οπότε η καλύτερη σύγκριση είναι  με ένα custom προφιλ γύρω στα 25watt που εκει οι διαφορες δεν είναι τόσο μεγάλες.

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Με γεια σου. Το πιο σπαστικό είναι τα 64gb που θα γεμίσει για πλακα. Και δεν ενοω από παιχνίδια αλλά από αρχεία του λογισμικού με την χρηση.Βάλε στο πρόγραμμα έναν ssd.  Το ally μην το συγκρινεις στο turbo mode.μου έφεραν ένα σπίτι και τα βάλαμε διπλα διπλα ,στο turbo mode που στην ουσία εκεί βλεπεις την καλή  διαφορά με το steam deck δεν μπορεί να το υποστήριξη. Αν το βάλεις στην πρίζα για να μπορέσεις να παιζεις με turbo mode βαραει 95αρια για πλακα και ξεκινάει και throttlarei. Οπότε η καλύτερη σύγκριση είναι  με ένα custom προφιλ γύρω στα 25watt που εκει οι διαφορες δεν είναι τόσο μεγάλες.

@kchris298

Οπως λεει ο φιλος το 64 θα χρειαστεί σύντομα ssd γιατι γεμιζει με shader cache files. Αν και θα βελτιωθεί αρκετά λενε με την 3.5.

Εγω περιμένω να ερθει o Samsung PM991a 1TB.

Επεξ/σία από vaggos88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια ποτε βλεπετε εσεις που το εχετε καιρο και ασχολειστε να δινει την εκδοση 3.5 γιατι ακομα οπως το βλεπω ειναι σε beta εκδοση.

Επεξ/σία από kchris298
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kchris298 είπε

Ωραια ποτε βλεπετε εσεις που το εχετε καιρο και ασχολειστε να δινει την εκδοση 3.5 γιατι ακομα οπως το βλεπω ειναι σε beta εκδοση.

Δε θα αργήσει πολύ, εχει καθυστερήσει ήδη αρκετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...