Προς το περιεχόμενο

Dead Space Remake [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το κλασικο ειναι το πρωτο απλα σε remake. Οποτε σιγουρα θα ειναι τρομερη horror εμπειρια και με νεα γραφικα τωρα. Το σκεφτομουν για game pass αλλα το προτιμω στη συλλογη μου στο steam αν και δεν ειμαι για τετοια παιχιδια κλανω μεντουλες. 

Μαζί σου και εγώ δε τα πάω καλά με τα horror και τα Dead space δεν τα είχα για τόσο horror... είναι όντως? Δεν έτυχε να τα παίξω ποτέ.

Spoiler

Γι'αυτό δεν έχω παίξει Evil within 2 με το 1 τα είχα κλάσει λίγο, Outlast 1 έπαιξα πέρσυ ολα κομπλέ γιατί είχε σάπια γραφικά και δεν σκιαζομουνα και το 2 το τελείωσα πρόσφατα με GFN στο κινητό στης 6.3 ινστες στο κρεβάτι δεν φοβήθηκα ιδιαίτερα 😎

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Η Nicole είναι πλέον η ................ Kathleen Kennedy !

επισης στην αλλη γκομενα, της μειωσαν το στηθος, και αντικαταστησανε την ασπρη  μπλουζα που αποκαλυπτε το δερμα απο τα χερια της, και τονιζε την hourglass κορμοστασια της, με ενα σχεδον μαυρο μπουφαν και παντελονι, που καλυπτει τελειως ολο το σωμα της και κρυβει καθε ιχνος θηλυκοτητας.
δεν ειναι τυχαιες αυτες οι αλλαγες.
Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή είδα να αναφέρεται πιο πίσω.

Ναι, συμφέρει να το πάρετε μέσω EA Play Pro Subscription στα 15 ευρώ για έναν μήνα αλλά μπορείτε ακόμη πιο φτηνά μέσω Τουρκίας. (ίδια μέθοδος με το πως αγοράζουμε PSN games αρκετοί πλέον)

Χρειάζεστε Tούρκικο account στην ΕΑ, και μια τύπου cryptopay prepaid για να *ατουρήσει τα regional limitations.

Στα 7,4 ευρώ βγαίνει. Αν βαριέστε όλη αυτή την διαδικασία υπάρχουν και τα offline activated game accounts επίσης χώμα σε τιμή. Για να μην δίνετε τα 40+ ευρώ για ένα game. 😉

image.png.d5d2c7a72da777ce9c75dd16c8610c90.png

Screenshot_2.png

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, KilliK είπε
επισης στην αλλη γκομενα, της μειωσαν το στηθος, και αντικαταστησανε την ασπρη  μπλουζα που αποκαλυπτε το δερμα απο τα χερια της, και τονιζε την hourglass κορμοστασια της, με ενα σχεδον μαυρο μπουφαν και παντελονι, που καλυπτει τελειως ολο το σωμα της και κρυβει καθε ιχνος θηλυκοτητας.
δεν ειναι τυχαιες αυτες οι αλλαγες.

Ακριβώς! 

Επίσης

- O Johnson αντικαταστάθηκε από μαύρη πλοηγό 

https://deadspace.fandom.com/wiki/Johnston

- Οι αφίσες που έβλεπες σε τοίχους (Welcome Aboard) στις οποίες προβάλονται Ασιατικές φιγούρες αντικαταστάθηκαν με πιο ποικιλόμορφες

dead-space-chapter-1-3-768x432.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Alex21121988 είπε

Στα 7,4 ευρώ βγαίνει.

Αν και είναι EA, το studio έκανε πολύ καλή δουλειά από ότι φαίνεται, ενώ θέλω να στηρίξω καλές δουλειές, μου κάθεται στο λαιμό η EA. Οποτε με κόβω ούτε full price, αλλα ούτε τόσο κάτω, ένα key από IG νομίζω είναι ιδανικό. Θα περιμένω κάνα σχόλιο από κάποιον που είχε παίξει το original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασα στο chapter 3, το παιχνίδι τρέχει νεράκι, ούτε bugs ούτε glitches.
Έχω το κακό να παίζω για πρώτη φορά τα παιχνίδια στο normal, νομίζω όμως ότι είναι αρκετά εύκολο για normal.
Αρχίζει η μουσική να παίζει τρομακτικά, βαράω 2-3 σφαίρες, πεθαίνει ο εχθρός αλλά η μουσική ακόμα παίζει...
Ίσως αυτό να είναι bug; Εκνευριστικό όπως και να έχει γιατί κοιτάω γύρο γύρο για άλλους εχθρούς, δεν υπάρχει κανένας αλλά ακόμα βαράνε τα βιολιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αν και είναι EA, το studio έκανε πολύ καλή δουλειά από ότι φαίνεται, ενώ θέλω να στηρίξω καλές δουλειές, μου κάθεται στο λαιμό η EA. Οποτε με κόβω ούτε full price, αλλα ούτε τόσο κάτω, ένα key από IG νομίζω είναι ιδανικό. Θα περιμένω κάνα σχόλιο από κάποιον που είχε παίξει το original.

Ηλικιακά οι περισσότεροι εδώ imo θα το έχουν παίξει το Original. Πρέπει να ισχύει ότι έχει γίνει καλή δουλειά (δεν γίνεται να λένε όλοι παραμμύθια), παντού 9αρια παίρνει το game. Αλλά ναι... ΕΑ. Ο σατανάς ο ίδιος, είναι ένα 45ρο50αρι που δεν θέλω να το δώσω στους συγκεκριμένους και έκανα και μια πρόταση για τους ομοϊδεάτες. 😄

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Έφτασα στο chapter 3, το παιχνίδι τρέχει νεράκι, ούτε bugs ούτε glitches.
Έχω το κακό να παίζω για πρώτη φορά τα παιχνίδια στο normal, νομίζω όμως ότι είναι αρκετά εύκολο για normal.
Αρχίζει η μουσική να παίζει τρομακτικά, βαράω 2-3 σφαίρες, πεθαίνει ο εχθρός αλλά η μουσική ακόμα παίζει...
Ίσως αυτό να είναι bug; Εκνευριστικό όπως και να έχει γιατί κοιτάω γύρο γύρο για άλλους εχθρούς, δεν υπάρχει κανένας αλλά ακόμα βαράνε τα βιολιά

Και μένα για glitch/bug whatever μου φαίνεται αυτό, θα το φτιάξουν λογικά αν έχει το ανάλογο feedback.  Θα το αρχίσω αύριο να δω πως τρέχει, αν και βλέπω ότι τρέχει απροβλημάτιστα σε όσα video παρακολούθησα,  με παρόμοια συστήματα με το δικό μου. Έχουμε την ίδια gpu πάνω κάτω, οπότε περιμένω να δω και εγώ κάτι ανάλογο, αν και παίζω σε μεγαλύτερη ανάλυση.  Με DLSS στο Quality λογικά θα είμαι στο επιθυμητό 60αρι.

 

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αν και είναι EA, το studio έκανε πολύ καλή δουλειά από ότι φαίνεται, ενώ θέλω να στηρίξω καλές δουλειές, μου κάθεται στο λαιμό η EA. Οποτε με κόβω ούτε full price, αλλα ούτε τόσο κάτω, ένα key από IG νομίζω είναι ιδανικό. Θα περιμένω κάνα σχόλιο από κάποιον που είχε παίξει το original.

Για τα γραφικά περισσότερο θέλω να το παίξω και γω ξανά, αλλά και να θυμηθώ τα ενδιάμεσα σημεία της ιστορίας μετά από 15 χρόνια. Οπτικά είναι γερασμένο το Original αρκετά σε σχέση με το 2 που στέκεται ικανοποιητικά.

Το πρώτο αν θυμάμαι καλά έχει κάτι περίεργα θέματα με το mouse aiming.. Όμως όχι αγορά στα 50αρια και 60αρια που ονειρεύεται η ΕΑ. 

Έχω περιέργεια να ανακαλύψω αν είναι ισχύουν αυτά που δήλωσαν προχθές ότι "είναι τόσο τρομακτικό που ακόμα και οι δημιουργοί χ#στηκαν". Είμαι εξαιρετικά απαθής τα τελευταία χρόνια στο θέμα horror είτε πρόκειται για ταινίες είτε παιχνίδια και δεν μου προκαλούν τρομακτική αίσθηση όπως κάποτε. Νταξει, όταν ήμουν 13 (το 08) είχα τρομάξει και γω ως παιδάκι εννοείται.

Screenshot_2023-01-27-22-16-45-489-edit_com.android.chrome.jpg.8746e6bbc90cb20bbcf860548bd318e8.jpg

 

Αν κάποιος θέλει να αγοράσουμε μαζί 1 μήνα EA Play Pro από Ερντογάν να μας βγει σχεδόν 3.5€ ανά άτομο, let me know. 

 

 

@Alex21121988 Αν μπορείς γράψε μου εδώ ή σε πμ πώς γεμίζεις την Cryptopay γιατί είχα μπερδευτεί λίγο όταν την είχα φτιάξει πέρσι 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex21121988 είπε

Αν βαριέστε όλη αυτή την διαδικασία υπάρχουν και τα offline activated game accounts επίσης χώμα σε τιμή.

Αυτο πως ακριβως λειτουργει; Σου δινουν κωδικους για να μπεις σε ενα αλλο steam account; Στο οποιο υπαρχει μονο αυτο το παιχνιδι; Και καθε φορα που αγοραζεις αλλο παιχνιδι απο αυτους θα σου δινουν διαφορετικο account; Δεν θα μπερδευτει το pc με τοσα steam accounts; Μπορει να υπαρξει κανα θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Αυτο πως ακριβως λειτουργει; Σου δινουν κωδικους για να μπεις σε ενα αλλο steam account; Στο οποιο υπαρχει μονο αυτο το παιχνιδι; Και καθε φορα που αγοραζεις αλλο παιχνιδι απο αυτους θα σου δινουν διαφορετικο account; Δεν θα μπερδευτει το pc με τοσα steam accounts; Μπορει να υπαρξει κανα θεμα;

Παίρνεις account για να παίξεις το παιχνίδι. Συνήθως δεν έχει και νόημα να αγοράσεις κάτι άλλο από αυτό το account το οποιο αγοράστηκε μονο για αυτόν τον λόγο.. Ρίσκο παίρνεις προφανώς για ευνόητους λόγους. Δεν μπορείς να κάνεις αλλαγές σε αυτό το account. Το αφήνεις ως έχει, παίζεις το game που θέλεις, και δρόμο.

Δεν θέλω να πω περισσότερα γιατί θα βγούμε off topic.  Αν το googlαρεις θα βρεις οτι λεπτομέρεια θέλεις.

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alex21121988 είπε

Παίρνεις account για να παίξεις το παιχνίδι. Συνήθως δεν έχει και νόημα να αγοράσεις κάτι άλλο από αυτό το account το οποιο αγοράστηκε μονο για αυτόν τον λόγο.. Ρίσκο παίρνεις προφανώς για ευνόητους λόγους. Δεν μπορείς να κάνεις αλλαγές σε αυτό το account. Το αφήνεις ως έχει, παίζεις το game που θέλεις, και δρόμο.

Δεν θέλω να πω περισσότερα γιατί θα βγούμε off topic.  Αν το googlαρεις θα βρεις οτι λεπτομέρεια θέλεις.

Και πως γινεται να το δινουν τοσο φθηνα, ενω ειναι αγορασμενο απο το steam; Η φθηνοτερη τιμη που βλεπω ειναι κοντα στα 30 ευρω απο Steam Κινας και Ινδιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Και πως γινεται να το δινουν τοσο φθηνα, ενω ειναι αγορασμενο απο το steam; Η φθηνοτερη τιμη που βλεπω ειναι κοντα στα 30 ευρω απο Steam Κινας και Ινδιας.

Μπορείς να το ψάξεις γιατί συμβαίνει αυτό. Δεν θέλω να πω περισσότερα γιατί είμαστε ήδη off topic. Ανέφερα τους φτηνούς τρόπους, από εκει και πέρα ο καθένας επιλέγει τι και πως.

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Αν κάποιος θέλει να αγοράσουμε μαζί 1 μήνα EA Play Pro από Ερντογάν να μας βγει σχεδόν 3.5€ ανά άτομο, let me know. 

 

 

@Alex21121988 Αν μπορείς γράψε μου εδώ ή σε πμ πώς γεμίζεις την Cryptopay γιατί είχα μπερδευτεί λίγο όταν την είχα φτιάξει πέρσι 

Στο έστειλα και σε p.m αλλά επειδή εγώ το ξεκίνησα, θα το πω και εδώ. Δεν περνάει η Cryptopay στο EA Play ούτε η Revolut. Οπότε τζίφος ο Ερντογάν. Είναι ίσως η πρώτη φορά που εισέπραξα χυλόπιτα σε service με την συγκεκριμένη κάρτα ενώ τρέχω Disney+, Netflix, Youtube, Spotify, PSN όλα Τούρκικα.... Αnw, προσπαθήσαμε. Πάμε με τους άλλους τρόπους, και αυτοί είναι οκ.

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Arkin είπε

... αν και δεν ειμαι για τετοια παιχιδια κλανω μεντουλες. 

Spoiler

Τόσο τρομαχτικά παιχνίδια :fear: παίζω μόνο με παρέα άνω των 2 ατόμων και ποτέ αργά το βράδυ. Δεν θα χαλάσω εγώ την ψυχική μου ηρεμία. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...