Προς το περιεχόμενο

Dead Space Remake [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Καλησπέρα, ερώτηση:

Για να το παίξει κάποιος σε EA Play πρέπει να πάρει αναγκαστικά την pro έκδοση γιατί πάτησα και μου βγάζει μόνο αυτή την επιλογή και όχι και την απλή έκδοση.

Ευχαριστώ!

Pro ONLY

Μέσω Origin / EA store

----

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://updatecrazy.com/dead-space-remake-update-1-03-patch-notes-1-000-003/

H πιο σημαντική αλλαγή είναι η επιλογή του οn/off στο VRS (Variable Rate Shading).

Oπως είχα πει, στην δική μου περίπτωση δεν ήταν αντιληπτό. Πάντως προτείνεται να το έχουμε στο off για το καλύτερο visual fidelity.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.9ea367f33301ffd5d807fdf02c2e1c47.pngNew Game+ στολή επιπέδου 6 :D

Ερώτηση όμως, στο New Game+ βλέπω στο storage έχω όλα τα όπλα αλλά θέλω να το βγάλω μόνο με το αρχικό για το achievement. Καλά ως εδώ, έχω και όλα* τα unlocks + ότι core μαζέψω από εδώ και πέρα για να τελειώσω τα υπόλοιπα.
Αλλά και πάλι δεν έχω τις access cards*. Δλδ κάπου έλεος! Θα πρέπει να κάνω ανάστα πάλι όλο το χα-mura και να θυμάμαι που είναι τι κλειδωμένο και τι επίπεδο κάρτας θέλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Θα πρέπει να κάνω ανάστα πάλι όλο το χα-mura και να θυμάμαι που είναι τι κλειδωμένο και τι επίπεδο κάρτας θέλει;

Ναι; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Αυτό σε τι βοηθάει?

Είναι κρυμμένα achievements πίσω από αυτό?

Ναι και collectibles, 1 έχω βρει ως τώρα. Και στο ότι δεν μπορείς να τα τερματίσεις όλα από το πρώτο run

16 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ναι; :P

Σπαστικό αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να περιμένω να διορθώσουν το θέμα με το combat music, αφού δεν φαίνεται να έχει αλλα σοβαρό θέμα. Aμα γίνει update και κάποιος δει ότι διορθώθηκε ας μας ενημερώσει please.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dead Space Remake gets a 25% free performance boost with Resizable BAR

[...] reports surfaced suggesting that Dead Space Remake greatly benefits from Resizable BAR. From the looks of it, NVIDIA has disabled this feature by default for it. And we can now confirm that Resizable BAR can increase performance by up to 25% in this particular title.

Dead-Space_2023_02_01_23_21_19_778.jpg

HOW TO

nvidia-inspector-tool-Dead-Space-Resizab 

Το έχω παρατηρήσει αυτό, ότι στους τελευταίους τίτλους της έχει φύγει η κάψα της nvidia και δεν ενεργοποιεί το Re-Bar. Φαίνεται ήταν απάντηση στην AMD το 21 και έκτοτε βαριούνται να το τσεκάρουν

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...