Προς το περιεχόμενο

Dead Space Remake [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν και στην δική μου περίπτωση (παίζοντας στην C1) δεν παρατήρησα κάτι τόσο κακό όσο το παρουσιάζουν, όταν βγει το patchακι θα το δοκιμάσω.

https://www.overclock3d.net/news/software/dead_space_s_first_pc_update_will_allow_gamers_to_turn_vrs_off/1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέτοια παιχνίδια, γενικώς τα περισσότερα single player πρέπει να τα ζεις σε μεγάλο κάδρο. Δοκίμασα στο 24αρι που έχω (μέχρι να μπει ξανα σε έκπτωση η 42αρα C2 OLED) και με έπιασε μια "τεχνολογική στεναχώρια".  Χάνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σε ατμόσφαιρα και αίσθηση. Τώρα δηλαδή πρέπει να πάρω αγκαλιά το μεγάλο (πλέον) κουτί και να το ρίξω στο πάτωμα κοντά στην τυπική 4K που έχω στο καθιστικό...... Τουλάχιστον είναι VA panel και θα αποτυπωθεί κάπως καλύτερα το μαύρο. 

Μη κάνετε κανα λάθος και το παίξετε σε μονιτορακια 24-27. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Μη κάνετε κανα λάθος και το παίξετε σε μονιτορακια 24-27.

Μάλιστα, δηλαδή όσοι παίζουμε σε μικρότερες ίντσες είμαστε peasants δηλαδή?!

Spoiler

papadin-william-papadin.gif

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μάλιστα, δηλαδή όσοι παίζουμε σε μικρότερες ίντσες είμαστε peasants δηλαδή?!

  Απόκρυψη περιεχομένων

papadin-william-papadin.gif

 

Βρε σου λέω ξενέρωσα απίστευτα. Δεν ξέρω γερασα μάλλον (28) και θέλω μεγαλύτερες ιντσες ή μου κάθησε άσχημα στο μάτι το συγκεκριμένο οπτικό αποτέλεσμα. Το ίδιο έπαθα, όμως σε λιγότερο βαθμό με το Callisto.

Θα το συνδέσω αύριο με TV βέβαια σε 4Κ δε ξέρω πώς θα τραβήξει η 3070

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Βρε σου λέω ξενέρωσα απίστευτα. Δεν ξέρω γερασα μάλλον (28) και θέλω μεγαλύτερες ιντσες ή μου κάθησε άσχημα στο μάτι το συγκεκριμένο οπτικό αποτέλεσμα. Το ίδιο έπαθα, όμως σε λιγότερο βαθμό με το Callisto.

Θα το συνδέσω αύριο με TV βέβαια σε 4Κ δε ξέρω πώς θα τραβήξει η 3070

I get it, δύσκολα πέφτεις ίντσες άμα συνηθίσεις, για αυτό και εγώ ανεβαίνω ίντσες πολύ σιγά κάθε φορα που αλλάζω οθόνη.

3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Δεν ξέρω γερασα μάλλον (28)

seriously-seriously-cat.gif

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Dude, τα 28 ήταν πολύ καλή ηλικία...

Από άποψη του πώς να χαρείς ένα παιχνίδι ΣΑΝ αυτό εννοώ -πλέον αποφεύγω να παίζω παιχνίδι σύγχρονο που δημιουργεί ατμόσφαιρα με το μαύρο, αγχώδες, κλειστοφοβικό περιβάλλον του, με ωραία γραφικά στο ίδιο monitor που το έχω για τα multiplayer, εκεί δεν έχω θέμα κανένα καθώς θες γρήγορα αντανακλαστικά και όσο γίνεται πιο συμπληρωμένη εικόνα στο οπτικό σου πεδίο για να αντιδρας γρηγορότερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Από άποψη του πώς να χαρείς ένα παιχνίδι ΣΑΝ αυτό εννοώ -πλέον αποφεύγω να παίζω παιχνίδι σύγχρονο που δημιουργεί ατμόσφαιρα με το μαύρο, αγχώδες, κλειστοφοβικό περιβάλλον του, με ωραία γραφικά στο ίδιο monitor που το έχω για τα multiplayer, εκεί δεν έχω θέμα κανένα καθώς θες γρήγορα αντανακλαστικά και όσο γίνεται πιο συμπληρωμένη εικόνα στο οπτικό σου πεδίο για να αντιδρας γρηγορότερα.

 

Βρε απο 19αρα σε 42αρα σε 55αρα σε 29αρα σε 34αρα. Πιστευω ιδανικα ειναι εκει οι 40-42 αρκει να υπαρχει χωρος και σωστη αποσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βρε απο 19αρα σε 42αρα σε 55αρα σε 29αρα σε 34αρα. Πιστευω ιδανικα ειναι εκει οι 40-42 αρκει να υπαρχει χωρος και σωστη αποσταση. 

Ειναι παιχνίδι φτιαγμένο για κινηματογραφική εμπειρία. Σε άλλες περιπτώσεις όπου παίζω τελευταία τη παίρναμε οκ και με τη μικρή αλλά φέτος ήρθε η ώρα της ουσιαστικής αναβάθμισης. Ώρα για C2

Δεν έχει νέα καρτα φέτος, θα λιώσει η 3070 με DLSS στα story games. Ούτε δίνω 350€ για 27 1440 144hz+. Δοκίμασα και δεν θεωρώ ότι θα με καλύψει για όλα. Μόνο για τα multiplayer. So all in €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

 Δεν ξέρω γερασα μάλλον (28) και θέλω...

 

12 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Dude, τα 28 ήταν πολύ καλή ηλικία...

Ξύλο, ban, και πάλι ξύλο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Τέτοια παιχνίδια, γενικώς τα περισσότερα single player πρέπει να τα ζεις σε μεγάλο κάδρο. Δοκίμασα στο 24αρι που έχω (μέχρι να μπει ξανα σε έκπτωση η 42αρα C2 OLED) και με έπιασε μια "τεχνολογική στεναχώρια".  Χάνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σε ατμόσφαιρα και αίσθηση. Τώρα δηλαδή πρέπει να πάρω αγκαλιά το μεγάλο (πλέον) κουτί και να το ρίξω στο πάτωμα κοντά στην τυπική 4K που έχω στο καθιστικό...... Τουλάχιστον είναι VA panel και θα αποτυπωθεί κάπως καλύτερα το μαύρο. 

Μη κάνετε κανα λάθος και το παίξετε σε μονιτορακια 24-27. 

Πιο σωστός δε θα μπορούσες να είσαι.

Αν είναι έτσι να κάνουμε review από το steamdeck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο εχω μια 43αρα πανω απο το pc. Αληθεια, 4κ με την 3070 θα την παλεψει με ψιλο medium-high? Περιμενω επιτηδες και κανα patch να διορθωσουν τα οποια θεματα διαβαζω εδω στις προηγουμενες σελιδες (drops εδω και εκει κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ερώτηση:

Για να το παίξει κάποιος σε EA Play πρέπει να πάρει αναγκαστικά την pro έκδοση γιατί πάτησα και μου βγάζει μόνο αυτή την επιλογή και όχι και την απλή έκδοση.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...