Προς το περιεχόμενο

The Ascent [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μη σκας, βγήκε το update για το Cyberpunk :P

Y.Γ. Ισχύει πάντως, τι validation κάνουν 2 βδομάδες; Η μισή μηνιαία συνδρομή έχει φύγει έτσι..

καλά το cb77 δεν με ενδιαφέρει πλέον.. ίσως σε κανα χρόνο που θα φτιάξω pc, ίσως το έχουν φτιάξει και αυτό και θα το δω.
Σαπίλες δε θέλω στον σκληρό μου δίσκο :P .

Οι φίλοι που έβαλαν συνδρομή 1 μήνα να το δουν, ήδη ετοιμάζονται να το κατεβάσουν σπασμένο για να το παίξουν, γιαυτόν ακριβώς τον λόγο, οτι δεν υπάρχει support στο gamepass.

39 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Και να έρθει τα stutters δεν έχουν φτιαχτεί, το αγόρασα στο steam αλλά εξακολουθεί να είναι χάλι. Έκανα πάλι το tweak με το CFG και πάω να δοκιμάσω.

ωωωχου ρε Μήτσο, για καλό ήρθες;
Έστω παίρνεις τα updates στα μπαμ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το αγόραζα και εγώ απ' το steam να τελειώσει η υπόθεση γιατί μου αρέσει όντως το game, αλλά αφού δεν τα έφτιαξαν τα stutters α στα διάλα, τζάμπα λεφτά. Αν το φτιάξουν ποτέ τα λέμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μεγαλύτερα studios δεν κατάφεραν να φτιάξουν τα stutters στα δικά τους παιχνίδια(Fallen Order), θα τα φτιάξουν αυτοί ; Χλωμό..Εντωμεταξύ είναι πολύ χειρότερα από του Fallen Order..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρεχάτε ορέ!! Κατεβαίνει update 15.2GB για το game pass..

Edit: Τα stutters είναι χειρότερα, α καλά..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με RT AO και Shadows και DLSS Quality την παλεύει άνετα η 2060. Τα Reflections είναι πολύ βαριά. Αλλά πολύ stuttering βρε παιδιά μου, μάλλον από loading των assets γιατί gpu και cpu δεν είναι στο 100% όταν συμβαίνουν. Το CP77 πάει νεράκι..

Υ.Γ. Κάποιος με την steam version αν μπορεί να μας πει ποια έκδοση DLSS χρησιμοποιεί; γιατί η αγαπητή M$ μας τα κρύβει τα αρχεία μη τα ματιάσουμε..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος από μένα. Νομίζω έμεινε μόνο ένα subquest που για κάποιο λόγο δεν μπορώ να το ξεκινήσω. Nevermind. 

Πολύ καλό παιχνίδι. Το γεγονός ότι φτιάχτηκε από ομάδα 12 ατόμων με άφησε έκπληκτο. 

Έχουν φτιάξει έναν πολύ καλό κόσμο, με πλούσιο lore, και η ιστορία έχει προοπτική να εξελιχθεί. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Με RT AO και Shadows και DLSS Quality την παλεύει άνετα η 2060. Τα Reflections είναι πολύ βαριά. Αλλά πολύ stuttering βρε παιδιά μου, μάλλον από loading των assets γιατί gpu και cpu δεν είναι στο 100% όταν συμβαίνουν. Το CP77 πάει νεράκι..

Υ.Γ. Κάποιος με την steam version αν μπορεί να μας πει ποια έκδοση DLSS χρησιμοποιεί; γιατί η αγαπητή M$ μας τα κρύβει τα αρχεία μη τα ματιάσουμε..

Βάλτο σε DX11 και παίξε το παιχνίδι. Λογικό το usage να πέφτει όταν stutter-άρει ένα παιχνίδι αφού ''παγώνει'' ουσιαστικά το rendering εκείνη τη στιγμή.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Βάλτο σε DX11 και παίξε το παιχνίδι. Λογικό το usage να πέφτει όταν stutter-άρει ένα παιχνίδι αφού ''παγώνει'' ουσιαστικά το rendering εκείνη τη στιγμή.

Σε DX11 είναι χειρότερα λένε οι devs. Σε DX12 με RT OFF το έφτιαξαν το stutter και πράγματι έχει λιγότερο. Με RT ON γίνεται χαμός. Αλλά κρίμα γιατί η 2060 με RT AO και Shadows την παλεύει μια χαρά στα fps..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

από τους devs στο steam

"Gamepass version is only capable of running in DX12 due to unreal engine limitations, which is why the UI is confused regarding DX11 and 12. If you are stuck with insanely low FPS, set to DX12 (potentially restart, but should not be needed) then turn off raytracing, and that should solve things. Sorry for the problem!"

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι χαλασμένο. Τώρα βέβαια τι σχέση έχει η Unreal δεν ξέρω, αφού υπάρχουν games βασισμένα στην UE4 στο GamePass που παίζουν σε DX11. Ε εντάξει μικρό studio είναι, τους δικαιολογώ κάπως, αλλά όχι για να δώσω τα χρήματα μου, τουλάχιστον όχι τώρα. Αφού υπάρχει στο Game Pass και το κυριότερο είναι πολύ καλό game θα περιμένω να το φτιάξουν, δεν χάλασε ο κόσμος. Φαίνεται ότι ασχολούνται πάντως, απαντάνε στο community, στο forum του steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...