Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ελαστικών


orfeas26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω Ford Fiesta diesel 1.6 και θέλω να βάλω καινούργια λάστιχα για διάσταση 175/65/14. Είμαι μεταξύ των:

1.Falken Sincera SN100 (μου είναι άγνωστη μάρκα)

2.Goodyear efficientgrip performance

3.Toyo Process CF2

4.Michelin Energy Saver+

5.Dunlop Streetresponse 2

Έχετε κάποια γνώμη για αυτά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, orfeas26 είπε

Τα Continental τα έχω δουλέψει και είναι αρκετά μαλακά, οπότε τα έχω απορρίψει.

Ναι αλλά κρατάνε πολυ καλά. Εγω τα λάστιχα τα αλλάζω κάθε δυο χρόνια με περίπου 8000 χλμ ανα έτος πανω κάτω .Βάλε Bridgestone τότε. Έχουν λίγο πιο πολυ θόρυβο από τα Κόντι αλλά είναι πολυ καλά και αυτά. Μετά σε πιρελλι. Εγω δεν πάω σε αλλά λάστιχα ότι και να πουν εδώ .


Τουλαχιστον μην πας σε κορμοράνο  οπως σου προτείνει ο προηγούμενος. Έλεος δλδ για 50 ευρώ παίζετε με τα λάστιχα.

Επεξ/σία από mp123
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κορμοραν είναι αξιόπιστη εταιρεία.... γαλλικών συμφερόντων θυγατρική της Michellin.

Είναι πολύ καλό Λάστιχο απλά δεν έχει το brand name το όποιο και.πληρωνεις 100 💶.... ευρώ νταβατζιλικι.

Επιπλέον δεν έχουν όλοι την ίδια γνώμη και εκτίμηση που έχεις εσύ ευτυχώς....και δεν θα κρίνω ούτε θα μειώσω την επιλογή σου.....όπως κάνεις εσύ.....του στυλ .....ελεος....μην ακούς τον προηγούμενο...θελει το κακό σου κλπ...αλλά θα προβάλλω επιχειρήματα. Το ίδιο λάστιχο εκτός από το fiesta το φοράω και στο hunday getz , και επιπλέον το προτιμά πολύς κόσμος στην Ελλάδα.... Είναι ψηλά στις πωλήσεις και εμπορικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ναι αλλά κρατάνε πολυ καλά. Εγω τα λάστιχα τα αλλάζω κάθε δυο χρόνια με περίπου 8000 χλμ ανα έτος πανω κάτω .Βάλε Bridgestone τότε. Έχουν λίγο πιο πολυ θόρυβο από τα Κόντι αλλά είναι πολυ καλά και αυτά. Μετά σε πιρελλι. Εγω δεν πάω σε αλλά λάστιχα ότι και να πουν εδώ .


Τουλαχιστον μην πας σε κορμοράνο  οπως σου προτείνει ο προηγούμενος. Έλεος δλδ για 50 ευρώ παίζετε με τα λάστιχα.

Κάθε 16.000 χιλιόμετρα αλλάζεις λάστιχα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

Τσέκαρε και τα Vredestein T-Trac 2 175/65R14 82T

Φίλε αυτά φοράω τώρα πολύ ευχαριστημένος σε βρεγμένο. Τα έχω τρία χρόνια 52.000χλμ. Απλά είναι λίγο δυσεύρετα. Πχ. Εκεί που τα είχα φορέσει τώρα δεν τα φέρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, orfeas26 είπε

Φίλε αυτά φοράω τώρα πολύ ευχαριστημένος σε βρεγμένο. Τα έχω τρία χρόνια 52.000χλμ. Απλά είναι λίγο δυσεύρετα. Πχ. Εκεί που τα είχα φορέσει τώρα δεν τα φέρνει.

Πήγαινε εκεί που τα φέρνουν και χτύπα τα πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...