Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ελαστικών


orfeas26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Matador MP47 Hectorra 3 σε δύο αυτοκίνητα πόλης που δεν ξεπερνούν τα 80-100Km/h  και το τσίριγμα που κάνουν κατά το φρενάρισμα / στις στροφές δεν περιγράφεται...

Τώρα στο αυτοκίνητο που πάει ταξίδια κτλ έβαλα τα KLEBER DYNAXER HP4 μετά από πολύ ψάξιμο, είναι πολύ κοντά στα Michelin όπως λένε και διάφορα reviews. Φυσικά αθόρυβα και πολύ καλή πρόσφυση, τον χειμώνα θα δω πως πάνε και με τις βροχές, έχουν Α στο Wet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Bridgestone Turanza T005  η Χρυσή τομή σε οικογενειακό αυτοκίνητο. Σχεδόν σε όλους τους τομείς σε σχεδόν όλα τα "ανεξάρτητα" test έχει μία από τις πέντε πρώτες θέσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Bridgestone Turanza T005  η Χρυσή τομή σε οικογενειακό αυτοκίνητο. Σχεδόν σε όλους τους τομείς σε σχεδόν όλα τα "ανεξάρτητα" test έχει μία από τις πέντε πρώτες θέσεις. 

Άντε να το δούμε,εχθές τα έβαλα (195/65/15).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, pano είπε

Άντε να το δούμε,εχθές τα έβαλα (195/65/15).

 

Σε αυτήν την διάσταση που υποθέτω αφορά ένα "απλό" καθημερινό αυτοκίνητο έκανες την καλύτερη επιλογή. Τι φόραγε πριν; πόσο σου κόστισαν τα Bridgestone;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, liakinen είπε

Σε αυτήν την διάσταση που υποθέτω αφορά ένα "απλό" καθημερινό αυτοκίνητο έκανες την καλύτερη επιλογή. Τι φόραγε πριν; πόσο σου κόστισαν τα Bridgestone;

Ναι σωστά υποθέτεις ένα Peugeot 307 1.6 είναι, πριν είχε τα Bridgestone Τ001 (''τίμιο'' λάστιχο και άντεξε στο χρόνο),250 ευρώ μου κόστισαν μαζί με περαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pano είπε

Ναι σωστά υποθέτεις ένα Peugeot 307 1.6 είναι, πριν είχε τα Bridgestone Τ001 (''τίμιο'' λάστιχο και άντεξε στο χρόνο),250 ευρώ μου κόστισαν μαζί με περαστικά.

Καλή τιμή και σε σχέση με το παλιό T001 (που ήταν όντως τίμιο) τα T005 που είναι η εξέλιξη τους είναι καλύτερα. Να υποθέσω ότι στην διάσταση που τα έβαλες είναι made in Hungary; Δεν παίζει ΚΑΝΕΝΑ ρόλο απλά πληροφοριακά ρωτάω γιατί νομίζω ότι στις μικρές διαστάσεις βγαίνουν Ουγγαρία και στις μεγαλύτερες Πολωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντος στο volvo φοραω yokohama ειναι πολυ καλα ελαστικα 2.25 φαρδος τα εχω ενα μιση χρονο και δεν εχουν φαγωθει και πολυ  ειναι 4αρων εποχων και ειναι πολυ σταθερα μπορω να πω σκεφτομαι να τα αλαξω τωρα τελη του μηνα μαλλον θα παρω τα ιδια αλλα 2.35 φαρδος γιατι μου αρεσουν η στροφες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, niCk_eleCtro είπε

Τα Goodyear Efficient Grip Performance 2 ειναι πολυ καλα για καθημερινή οδήγηση και σε βρεγμένο οδόστρωμα ειναι βεντούζα.....

Έτσι επίσης πολύ καλό λάστιχο. Προσωπικά ήμουν μεταξύ των Bridgestone και των Goodyear για το δεύτερο αμάξι αλλά δυστυχώς τα δεύτερα δεν βγαίνουν στην παλιά διαδεδομένη διάσταση 195/50/15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 14/8/2021 στις 6:29 ΜΜ, pano είπε

Άντε να το δούμε,εχθές τα έβαλα (195/65/15).

 

Έχεις κάποια αξιολόγηση ένα μήνα μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, haris_216 είπε

Έχεις κάποια αξιολόγηση ένα μήνα μετά;

Φίλε μου καλησπέρα ,άψογα είναι και από κρατήματα και από  θόρυβο,αλλά άσε να περάσουν 3-4 χρονάκια πρώτα και μετά θα σου τι ψάρια πιάνουν😃

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,  εχω καινουριο αμαξι (vw polo 1.0 tgi, αγορα 01/2020) και τα λαστιχα του ειναι  Bridgestone Ecopia 185/65/15.

Μολις σημερα οπως πηγαινα στη δουλεια το πρωι μου σκιστηκε το μπρος αριστερο και επειδη ειχα κοντα ενα βενζιναδικο μου εβαλε ενα μτχ των 20€ (grenlander colo h01)  ισα ισα για να παω στη δουλεια. 

Ειμαι στα 28000 χλμ ακομη για αυτο δισταζω να τα αλλαξω απο τοσο νωρις. 

Απο την αλλη επειδη πλησιαζουν βροχες και χιονια, ειχα πολλα σπινιαρισματα σε ανηφορες με τα bridgestone, παρολο που ειναι φουλ οικονομικα στο καυσιμο. 

Τι μου προτεινετε να κανω? 

Να τα αλλαξω ολα απο τωρα η να περιμενω στα 40.000; 

Αν ειναι να τα αλλαξω, ποια μπορειτε να μου προτεινετε στα 250€  μεγιστο για Θεσσαλονικη?

Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε βοήθεια. 

Επεξ/σία από Tommygre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...