Προς το περιεχόμενο

Google: Δοκιμές με YouTube Premium Lite για βίντεο χωρίς διαφημίσεις με €6,99 το μήνα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ στο router μου έχω βάλει το Diversion το οποίο υποστηρίζει ότι ελαχιστοποιεί τις διαφημίσεις του youtube. Βέβαια να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν λειτουργεί γιατί στα PC τις κόβει και το ublock origin και κανείς δεν βλέπει youtube στο σπίτι από τηλεοράσεις/κινητά/tablet λόγω netflix/vodafone tv/cosmote tv/tidal/θείο.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, thessalonik είπε

AdGuard χρησιμοποιω. Πως μπορω να εγκαταστησω το φιλτρο?

Τώρα σ'αυτό θα σε γελάσω... Δεν έχω χρησιμοποιήσει AdGuard. Aλλά λογικά, κάπου στα settings του θα έχει "δημιουργία φίλτρου" ή κάτι τέτοιο.... ή μια λίστα με γραμμές (τα υπάρχοντα φίλτρα) οπότε το βάζεις μόνο του στο τέλος της λίστας  σε μια δικιά του γραμμή. Πιθανόν ακόμα να είναι άδεια η λίστα αν δεν υπάρχει κανένα ενεργό προυπάρχον φίλτρο....

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Devil9697 είπε

εγω προσωπικα βρισκω το premium απο τις καλυτερες συνδρομες που εχω!Οχι τόσο για το pc αλλα για τον κινητο και την τηλεοραση, αλλα και το youtube music που προσωπικα μ αρεσει πολυ.αν έπρεπε να κρατησω ΜΙΑ συνδρομη πραγματικα παραταγα netflix,amazon,disney για το youtube premium.

Μου έβαλε κατα λάθος η κόρη μου το trial των 2 μηνών και πραγματικά μ'αρέσει πάρα πολύ το youtube music. Το βρίσκω ρε γμτ λίγο ακριβό το 12,99 κάθε μήνα όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Eloy είπε

Τώρα σ'αυτό θα σε γελάσω... Δεν έχω χρησιμοποιήσει AdGuard. Aλλά λογικά, κάπου στα settings του θα έχει "δημιουργία φίλτρου" ή κάτι τέτοιο.... ή μια λίστα με γραμμές (τα υπάρχοντα φίλτρα) οπότε το β΄ζεις μόνο του στο τέλος της λίστας  σε μια δικιά του γραμμή. Πιθανόν ακόμα να είναι ΄δεια η λίστα αν δεν υπάρχει κανένα ενεργό προυπάρχον φίλτρο/

το εβγαλα το dgurd ηταν βαρυ και ξαναεβαλα το origin. το εβαλα στα myfilters.

Στο smarphone τι θα γινει ομως πολλες διαφημισεις και διπλες στο app. Εβαλα Newpipe alla den mporv na kanv imports tis syndromes gmt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Macosj είπε

Το είδαμε και αυτό, να μην έχουμε block για να παίρνει ο κάθε YouTuber λεφτά. Δεν πάμε καλά, εδω τα κατηγορούμε αυτά ως παρακμή και εσείς λέτε να τους υποστηρίξουν από πάνω. Αυτές δνε είναι δουλειές, αντίθετα αποσπούν νέα άτομα από την πραγματική δουλειά και η κοινωνία συνολικά χάνει. Άλλος ένας λόγος που έχω vanced. Και όχι αν δεν θέλουν ας μην "δημιουργούν περιεχόμενο" δεν θα λείψει σε κανέναν η παρακμή. Καλύτερα να κρατήσουμε το ποιοτικό μόνο που γίνεται από ερευνητές για εκπαιδευτικούς λόγους 

Ποιός είσαι εσύ όμως που κρίνεις ως παρακμή τα youtube channels; Αν θέλεις ερευνητικό περιεχόμενο, πάνε δες discovery channel.

Μια χαρά περιεχόμενο έχει το yt, δεν έχουμε καΐλα να βλέπουμε διαρκώς επιστημονικά θέματα.

Αν δεν σου αρέσει, σταμάτα να παρακολουθείς yt, εφόσον το θεωρείς παρακμή 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, thessalonik είπε

το εβγαλα το dgurd ηταν βαρυ και ξαναεβαλα το origin. το εβαλα στα myfilters.

Στο smarphone τι θα γινει ομως πολλες διαφημισεις και διπλες στο app. Εβαλα Newpipe alla den mporv na kanv imports tis syndromes gmt.

Σωστός... στο My filters - σε μια σειρά μόνο του (εμένα δεν είχε άλλα και είναι το μόνο που υπάρχει τώρα στα φίλτρα.

Σε smartphone δεν ξέρω... :)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Macosj είπε

Το είδαμε και αυτό, να μην έχουμε block για να παίρνει ο κάθε YouTuber λεφτά. Δεν πάμε καλά, εδω τα κατηγορούμε αυτά ως παρακμή και εσείς λέτε να τους υποστηρίξουν από πάνω. Αυτές δνε είναι δουλειές, αντίθετα αποσπούν νέα άτομα από την πραγματική δουλειά και η κοινωνία συνολικά χάνει. Άλλος ένας λόγος που έχω vanced. Και όχι αν δεν θέλουν ας μην "δημιουργούν περιεχόμενο" δεν θα λείψει σε κανέναν η παρακμή. Καλύτερα να κρατήσουμε το ποιοτικό μόνο που γίνεται από ερευνητές για εκπαιδευτικούς λόγους 

Τι επικώς τιτανοτεράστια αρλούμπα πέταξες μόλις ρε φίλε; Για πες μας μεγάλε φιλόσοφε τι εστί δουλειά και το λόγο που θες να σου δίνουν οι άλλοι δωρεάν περιεχόμενο ενώ χρησιμοποιείς ταυτόχρονα soft-πειρατικά μέσα για να τα αποκτήσεις; Έλληνας μάγκας, ωραίος, Μεθανιώτης.

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eμένα αυτό που με εξοργίζει περισσότερο, είναι οτι βλέπεις καμμιά φορά ένα βίντεο και 2-3 λεπτά πριν τελειώσει, σου πετάει ο δημιουργός ΠΑΝΩ στο βίντεο που ΑΚΟΜΑ παίζει, 1-2-3-4 παράθυρα με σχετικά βίντεος (συνήθως του ιδίου) τα οποία χωρίς φίλτρο στο ad blocker,  δεν μπορείς να τα κόψεις μέσ'απο τον browser. Kαι ειδικά αν το τρέχον βίντεο έχει και υποτίτλους, τότε έχασες τσάμπα τον χρόνο σου γιατί χάνεις τα 2-3 τελευταία λεπτά. Κι αφού τα παράθυρα τα βάζει ο δημιουργός του βίντεο, τότε δεν χρειάζεται καμμιά κατανόηση "για τον κόπο που έκανε"... τον χρόνο μου, μου έφαγε... :)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Eloy είπε

Eμένα αυτό που με εξοργίζει περισσότερο, είναι οτι βλέπεις καμμιά φορά ένα βίντεο και 2-3 λεπτά πριν τελειώσει, σου πετάει ο δημιουργός ΠΑΝΩ στο βίντεο που ΑΚΟΜΑ παίζει, 1-2-3-4 παράθυρα με σχετικά βίντεος του ιδίου τα οποία χωρίς φίλτρο στο ad blocker,  δεν μπορείς να τα κόψεις μέσ'απο τον browser. Kαι ειδικά αν το τρέχων βίντεο έχει και υπότιτλους, τότε έχασες τσάμπα τον χρόνο σου γιατί χάνεις τα 2-3 τελευταία λεπτά. Κι αφού τα παράθυρα τα βάζει ο δημιουργός του βίντεο, τότε δεν χρειάζεται καμμιά κατανόηση "για τον κόπο που έκανε"... τον χρόνο μου, μου έφαγε... :)

Να βαλω Υοutube Vanced ή Νεwpipe? Υπαρχει καπιος αλλος τροπος μπλοκαρισματος διαφημισεων στο naive youtube app πριν επιλεξω  εναλλακτικο youtube app σαν το vanced?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, thessalonik είπε

Να βαλω Υοutube Vanced ή Νεwpipe? Υπαρχει καπιος αλλος τροπος μπλοκαρισματος διαφημισεων στο naive youtube app πριν επιλεξω  εναλλακτικο youtube app σαν το vanced?

Κάποιος άλλος ίσως ξέρει να σου πει. Εγώ δεν ξέρω τι παίζει με τα apps...

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, thessalonik είπε

Να βαλω Υοutube Vanced ή Νεwpipe? Υπαρχει καπιος αλλος τροπος μπλοκαρισματος διαφημισεων στο naive youtube app πριν επιλεξω  εναλλακτικο youtube app σαν το vanced?

vanced

οχι δεν υπάρχει χωρίς κοστος και γνώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Devil9697 είπε

εγω προσωπικα βρισκω το premium απο τις καλυτερες συνδρομες που εχω!Οχι τόσο για το pc αλλα για τον κινητο και την τηλεοραση, αλλα και το youtube music που προσωπικα μ αρεσει πολυ.αν έπρεπε να κρατησω ΜΙΑ συνδρομη πραγματικα παραταγα netflix,amazon,disney για το youtube premium.

Δουλεύεις για το YouTube ρε ή μας κάνεις πλάκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, miltos_id είπε

Δουλεύεις για το YouTube ρε ή μας κάνεις πλάκα

Γιατί να σου κάνει πλάκα ; και εγώ έχω Premium γιατί με βολεύει, έχω αυτόματες playlist στο κινητό να ακούω μουσική μου στο δρόμο, plus βγαίνει και ο creator που παρακολουθώ κερδισμένος από τις προβλές μου. Σοβαρά τώρα 14€ για διασκέδαση είναι πολλά ; άλλοι τρώγανε στα μπουζούκια μερικά χιλιάρικα τη βραδιά και πέταγαν λουλουδάκια σε Κιάμο, Παντελίδη και Πάολα.

YΓ. Δεν έχω κάτι με τους λαϊκούς, δικά τους λεφτά είναι, ότι θέλουν τα κάνουν, και αποτελούν τεράστιο % της αγοράς.

Δουλεύω σε διαφημιστική εταιρεία, ζώ από τις διαφημίσεις, και με αυτά που διαβάζω στο thread, δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση που πλέον αρκετοί δημιουργοί το γύρισαν σε pay per view. Θες να δεις τα καλά μου βίντεο που δεν θα τα δείξω δημόσια; συνδρομούλα, 2€, 4€, 10€, 20€ για τον κάθε έναν που με βλέπει. Μη σας κάνει εντύπωση που θα "ρίξει" μια μέρα τσεκούρι το youtube και όταν εντοπίζει ο αλγόριθμος blocking app/dns δεν θα σε αφήνει να βλέπεις τίποτα.

Επεξ/σία από Pokemon640
  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, teo1966 είπε

εχει γινει πολυ τραγικο το youtube σε φαση ψαχνεις κατι και η μηχανη αναζητησης πεταει οτι ναναι

οπως και οταν ψαχνεις μουσικη απο συγκεκριμενους καλιτεχνες πλεον.

δυστηχως δεν υπαρχει ανταγωνισμος

Τραγικό και σπαστικό δεν λες τίποτα, υπάρχουν βίντεο που τα παρακολουθείς και εμφανίζουν διαφημιστικά σποτάκια κάθε δύο λεπτά. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι που να μπορεί να κάνει ο χρήστης για να το αποφύγει αυτό, ούτε άλλη εναλλακτική.

4 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Η εφαρμογή του youtube στο android είναι πραγματικά πολύ σπαστική , υπερβολικά πολλές διαφημίσεις . Αλλά είτε στο κινητό είτε στο PC ανοίγεις opera πατάς ένα κουμπάκι κ κερδίζεις €7 το μήνα :P

Ή βάζεις οποίο ad blocker γουστάρεις 

Αυτό ξαναπέστο, αλλά νομίζω και να μην παρακολουθήσεις το βίντεο από την εφαρμογή αλλά από μεμονωμένο browser πάλι τίγκα στις διαφημίσεις κάθε τρεις και λίγο είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Monk23 είπε

Επισης γίνεται να βαλετε και ενα ρασμπερι με π-hole https://pi-hole.net/ με το κόστος του ρασμπερι μια και έξω για παντου.

Και επειδή κόβονται σε επίπεδο δικτύου δε μπορουν να κάνουν και τίποτα.

Το εχω δοκιμασει να δω αν δουλευει,αλλα μπα. Αντι για 10 εβλεπες 7 + οτι στην τηλεοραση κολαγε το app στο σημειο που ηταν η διαφήμιση.και ειχα προσθεσει πολλες λιστες στο hole.

1 ώρα πριν, miltos_id είπε

Δουλεύεις για το YouTube ρε ή μας κάνεις πλάκα

Τιποτα απο τα δυο.απλα διαλεξα τον ευκολο τροπο να κανω ευκολη την ζωη μ.τοσο στο pc και στο κινητο, οσο κ στην τηλεοραση κ στο αυτοκινητο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...