Προς το περιεχόμενο

Σε πύρινο κλοιό η χώρα


blackhill66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, gas7777 είπε

Φοβαμαι πως ακριβώς επειδή ποτέ σε καμία φωτιά στον Νέο Βουτζά δεν είχε υπάρξει εκκένωση διότι πάντα πίστευαν ότι η Μαραθώνος είναι η γραμμή πυρασφάλειας για το Μάτι, δε θα δινόταν εντολή εκκένωσης.

Άκουσα σήμερα στο ραδιόφωνο κάτι που αποδίδεται σε κάτοικο πυροπαθη από το Μάτι. Δε ξέρω αν αληθεύει. Ότι είπε πως τουλάχιστον η θυσία τους είχε μια βάση διότι γλίτωσαν χιλιάδες άνθρωποι με τη λειτουργία του 112 και τις προληπτικές εκκενώσεις.

Ισχυει πως οι κατοικοι εκει θεωρουσαν τη Μαραθωνος απροσπελαστο σημειο για φωτια, διοτι τους καλοκαιρινους μηνες φυλασσεται απο πυροσβεστικα οχηματα. Πλην εκεινης της ημερας που ειχαν φυγει για την Κινετα.

Συμφωνω απολυτα πως αυτες οι 102 αδικοχαμενες ψυχες αφησαν αθελα τους αυτην την οδυνηρη παρακαταθηκη που ομως, σωζει ζωες τωρα πια. Μεσα απο το δυστυχες αυτο γεγονος, ειναι παρηγορο οτι το παθημα εγινε μαθημα. Οχι σε ολους, διοτι 2-3 φυλλαδες και αυτοι που τις ακολουθουν, προσπαθουν μερες τωρα να μας πεισουν οτι οι εκκενωσεις ειναι κακιστη επιλογη, αλλα τα εξηγησα πιο πανω για τη συγκεκριμενη μειοψηφια.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και πριν το 112 και τις εκκενωσεις, με τετοια φωτια μηδενικού αερα, κανενας δεν καιγοτανε. Στην επομενη φωτια μην περιμένετε καν μηνυμα, απλα τρεξτε μέχρι να πατησετε χιονι και μετα θα αναρωτιομαστε πως καηκε η μιση χωρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Και πριν το 112 και τις εκκενωσεις, με τετοια φωτια μηδενικού αερα, κανενας δεν καιγοτανε. Στην επομενη φωτια μην περιμένετε καν μηνυμα, απλα τρεξτε μέχρι να πατησετε χιονι και μετα θα αναρωτιομαστε πως καηκε η μιση χωρα. 

Βασιλη κανείς δεν μειώνει την ευθύνη του κρατικού μηχανισμού και τις αστοχίες που παραδεχτηκε η ίδια η κυβέρνηση για τις χαμένες περιουσίες και κατοικίες. Καταστράφηκαν χιλιάδες άνθρωποι. Εξού και ο λόγος που έχουμε πρωτόγνωρες αποζημιώσεις και ελπίζω όλα να λειτουργήσουν καλά για όλους χωρίς κενά σημεία. Τα λέγαμε και νωρίτερα και "τσακωνομασταν" εδώ για πράγματα που εν τέλει συμφωνούμε μ

Μιλάμε τώρα καθαρά για τις ζωές.

Ας πούμε πέρσι στο Λευκαντι, τα πράγματα δεν λειτούργησαν καλά και είχαμε τραγικές συνέπειες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να επεκταθώ στο τι πήγε στραβά, δε θέλω να πω τι γίνεται τώρα λάθος ή σωστά. Θέλω να πω μπράβο σε όσους βοήθησαν με τον οποιοδήποτε τρόπο είτε μέσω της πρώτης γραμμής είτε μέσω αποστολής ειδών /χρημάτων κλπ και να καταδικασω όσους εκμεταλλευτηκαν καταστάσεις για να πλουτισουν, να κλέψουν κλπ Αλλά κυρίως θέλω να αναφερθώ στο μέλλον. Το μέλλον είναι  η αποκατάσταση ζημιών και η μελλοντική προστασία. Εκεί κρίνεται το παιχνίδι και θα φανεί αν η απολογία ήταν κροκοδειλια ή όχι. Άμεσα, χρειάζονται αντί πλημμυρικα έργα σε όλες τις εκτεθειμένες περιοχές, αλλιώς δεν υπάρχει επόμενη μέρα. Και όχι η αναδάσωση κλπ ακούγεται υπέροχη ιδέα και γαμω, αλλά δυστυχώς είναι φάουλ. Το δάσος πρέπει να του δωθει η ευκαιρία να αναγεννηθεί, όσα χρόνια χρειαστούν. Το μοναδικό που μπορούμε να κάνουμε είναι να το προστατέψουμε από επιπλέον καταστροφές και οποιεσδήποτε παρεμβάσεις να γίνουν έπειτα από προσεκτικές μελέτες και όχι αβέρτα από κάθε τυχαρπαστη εταιρεία που θέλει green advertisement. e.g. Για κάθε Χ αγορά δεσμευομαστε να φυτέψουμε ένα Ψ δέντρο για την αναδάσωση κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://mythreadreader.com/green_punisher/1425857690954346496

 

Όποιος θέλει το διαβάζει. Τα ίδια μου είπε φίλος για την φωτιά στα σύνορα Αρκαδίας Μεσσηνίας.

Η χώρα έχει τεράστιες παθογένειες. Ξέρετε ποιο θεωρώ το μεγαλύτερο πρόβλημα; Τους ψηφοφόρους των κομμάτων που βλέπουν την κατάσταση με ποδοσφαιρικούς όρους και παθιασμένα θα υποστηρίξουν τα καλά των "δικών" μας με την παιδιάστικη νοοτροπία "γιατί εσείς τα κάνατε καλύτερα?".

Έτσι δεν πάμε πουθενά. Αντίθετα πιστεύω ότι οι ίδιοι οι ψηφοφόροι πρέπει να είναι πολύ πιο απαιτητικοί απο αυτούς που ψήφισαν και να τους πάνε αίμα.

Δεν είναι επιτυχία αυτό που έγινε στην χώρα, είναι μια τεράστια καταστροφή. Το ναι αλλά δεν είχαμε νεκρούς δεν μπαίνει σε ζυγαριά με το 1 εκ στρέμματα καμμένα. Δεν με ενδιαφέρει να δω ποιο έχει μεγαλύτερο ειδικό βάρος. Επικοινωνιακά αφηγήματα είναι αυτά που παίζουν από μπουκωμενα media. 

Όποιος θέλει ας ψάξει στο Google το πρωτοσέλιδο ριζοσπάστη των ημερών του Τσερνόμπιλ στην χώρα για να ευθυμήσει.

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, telis είπε

https://mythreadreader.com/green_punisher/1425857690954346496

 

Όποιος θέλει το διαβάζει. Τα ίδια μου είπε φίλος για την φωτιά στα σύνορα Αρκαδίας Μεσσηνίας.

Η χώρα έχει τεράστιες παθογένειες. Ξέρετε ποιο θεωρώ το μεγαλύτερο πρόβλημα; Τους ψηφοφόρους των κομμάτων που βλέπουν την κατάσταση με ποδοσφαιρικούς όρους και παθιασμένα θα υποστηρίξουν τα καλά των "δικών" μας με την παιδιάστικη νοοτροπία "γιατί εσείς τα κάνατε καλύτερα?".

Έτσι δεν πάμε πουθενά. Αντίθετα πιστεύω ότι οι ίδιοι οι ψηφοφόροι πρέπει να είναι πολύ πιο απαιτητικοί απο αυτούς που ψήφισαν και να τους πάνε αίμα.

Δεν είναι επιτυχία αυτό που έγινε στην χώρα, είναι μια τεράστια καταστροφή. Το ναι αλλά δεν είχαμε νεκρούς δεν μπαίνει σε ζυγαριά με το 1 εκ στρέμματα καμμένα. Δεν με ενδιαφέρει να δω ποιο έχει μεγαλύτερο ειδικό βάρος. Επικοινωνιακά αφηγήματα είναι αυτά που παίζουν από μπουκωμενα media. 

Όποιος θέλει ας ψάξει στο Google το πρωτοσέλιδο ριζοσπάστη των ημερών του Τσερνόμπιλ στην χώρα για να ευθυμήσει.

Ο κάθε ένας μπορεί να έχει την άποψη του, ο κάθε ένας ακόμα και όταν είναι παρόν βλέπει τις εξελίξεις με την δική του σκοπιά, θα βρεθεί τεράστια  μερίδα κόσμου που θα πει μπράβο στην πυροσβεστική που έκανε τα πάντα για να μας σώσει, θα βρεθούν και κάποιοι λίγοι που θα πουν οι άχρηστοι δεν έκαναν τίποτα, το δεύτερο είναι αυτό που θα συζητηθεί ποιο έντονα γιατί ποιο εύκολα θα σταθούμε σε αυτό, πάντα τα αρνητικά μας τραβάνε για σχολιασμό, όμως τέτοιες απόψεις δεν πρέπει να υιοθετούνται για πλάκα επειδή απλά το είπε κάποιος, δηλ δεν καταδικάζεις για πλάκα και στηρίζεις με όλο σου το είναι και φανατισμένα χωρίς να το φιλτράρεις όσο δεν πάει, χωρίς να βγουν πορίσματα και να δοθούν απαντήσεις.  Έχω βρεθεί σε φωτιές, αρκετοί για να σώσουν την περιούσια τους αψηφούν κινδύνους ή ακόμα εμποδίζουν και το έργο της πυρόσβεσης κάνοντας τους επιστήμονες ότι εγώ ξέρω και εσύ δεν ξέρεις, από την άλλη η εθελοντική πυρόσβεση διπλασιάζει και τριπλασιάζει τη δύναμη, ειδικά στην επαρχία οι άνθρωποι είναι σκυλιά.
Η αντιπολίτευση είναι στο αίμα μας έντονα, δεν ξέρω αν είναι έτσι στο εξωτερικό, ακόμα και σε καταστάσεις τραγικές που απλά το βουλώνεις και προσπαθείς να βοηθήσεις, εδώ κοιτάνε πως θα την πει ο ένας στον άλλον για να ανέβουν τα νούμερα και να χαρούν με την επόμενη στατιστική.
Το δεν είχαμε νεκρούς είναι το ποιο σημαντικό ναι, όποιος έχει βιώσει την απώλεια θα πει δόξα το θεό δεν κάηκε  κοσμάκης, αυτό δεν αναιρεί το τραγικό της κατάστασης με τους νεκρούς πάνω στη μάχη , τους τραυματίες, τα ζώα , το καμένο πράσινο, της περιουσίες που χάθηκαν, επαγγελματίες που καταστράφηκαν .... Είναι ζωντανοί, είναι εδώ και θα τα ξαναφτιάξουν, τώρα πρέπει να γίνει αγώνας για την στήριξη αυτών και η αποτροπή άλλων καταστροφών από τις πλημμύρες.

Επεξ/σία από konandrio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εχθρός της Ελλάδας είναι οι πολίτες της, ή όπως είχε πει και κάποιος παλιότερα "Δυστυχώς η Ελλάδα κατοικείται από Έλληνες".

Με εντυπωσιάζουν:

  1. Το μέγεθος της βλακείας. [Οι 8 στους 10 ανήκουν κάπου μέσα στο φάσμα μεταξύ ελαφρόμυαλου ξερόλα και ηλίθιου. Στην συγκεκριμένη κατηγορία ανήκουν και σχεδόν όλοι οι πολιτικοί. Οι εναπομείναντες 2 πολίτες βιώνουν μαρτυρικά το κάθε λεπτό στην ζωή τους εδώ].
  2. Το εγκληματικά χαμηλό επίπεδο της συνείδησης. [Το πρόσφατο τραγικό δεδομένο, όπου χιλιάδες ζώα αφέθηκαν να καούν, -κάποια από αυτά δεμένα, χωρίς οι ιδιοκτήτες τους να νοιώσουν ότι έπρεπε να τα προστατέψουν, παίρνοντάς τα μαζί τους. Εκατοντάδες ζώα άλογα/γαϊδούρια/πρόβατα/κατσίκια/σκύλοι/γάτες/κουνέλια κάηκαν ζωντανά, επειδή οι άνθρωποι απλά αδιαφόρησαν…].
  3. Το εγκληματικά χαμηλό επίπεδο της αντίληψης. [ Χωριά, Δήμοι, οικισμοί αλλά ακόμα και κατοικίες εκατομμυρίων δεν διαθέτουν μέσα πυρόσβεσης, παρά μονάχα μάνικες ποτίσματος…!!! Καμία πρόνοια, καμία προετοιμασία…].
  4. Το επίπεδο της καθαριότητας. [Η χώρα είναι πνιγμένη στο σκουπίδι, ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ από άκρη σε άκρη. Πόλεις, χωριά, τουριστικοί προορισμοί, λιμάνια και γειτονιές. Αλλά και ΔΑΣΗ πνιγμένα και αυτά στα σκουπίδια από χαρτί/πλαστικό/ αλουμίνιο. Στην Ελλάδα η λέξη «καθαριότητα» είναι άγνωστη. Οι πολίτες βρωμίζουν, οι τουρίστες αντιγράφουν τους πολίτες και οι Δήμοι απλά αδιαφορούν].
  5. Η ατιμωρησία. [Το έγκλημα στην Ελλάδα αντιμετωπίζεται με χάδι. Η "Ελληνική Διακιοσύνη" δεν είναι ούτε Ελληνική ούτε Δισκαιοσύνη.]
  6. Η φόρα στην κατηφόρα. [Θεωρώ ότι δεν πρόκειται να υπάρξει βελτίωση του επιπέδου, διότι 1.  Η Παιδεία συνεχίζει συντονισμένα να είναι ανύπαρκτη και 2. Η δομή της χώρας έχει αλλάξει εδώ και δεκαετίες προς το χειρότερο, με τις προσμίξεις ήδη υποβαθμισμένων ξένων στοιχείων. Η ταχύτητα που έχουμε αναπτύξει στον κατήφορο είναι μεγάλη και η πρόσκρουση στον τοίχο θα είναι θανατηφόρα.]

Δεν θα ξαναδώ την Εύβοια όμορφα πράσινη δεν θα ξαναδώ την Πελοπόννησο σαγηνευτικά μαγευτική. Τις πρώτες μέρες των πυρκαγιών τις πέρασα μέσα στην οργή. Τώρα μου έμεινε απλά η κατάθλιψη.

  • Like 16
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 λεπτά πριν, Imola είπε

Ο εχθρός της Ελλάδας είναι οι πολίτες της, ή όπως είχε πει και κάποιος παλιότερα "Δυστυχώς η Ελλάδα κατοικείται από Έλληνες".

Με εντυπωσιάζουν:

  1. Το μέγεθος της βλακείας. [Οι 8 στους 10 ανήκουν κάπου μέσα στο φάσμα μεταξύ ελαφρόμυαλου ξερόλα και ηλίθιου. Στην συγκεκριμένη κατηγορία ανήκουν και σχεδόν όλοι οι πολιτικοί. Οι εναπομείναντες 2 πολίτες βιώνουν μαρτυρικά το κάθε λεπτό στην ζωή τους εδώ].
  2. Το εγκληματικά χαμηλό επίπεδο της συνείδησης. [Το πρόσφατο τραγικό δεδομένο, όπου χιλιάδες ζώα αφέθηκαν να καούν, -κάποια από αυτά δεμένα, χωρίς οι ιδιοκτήτες τους να νοιώσουν ότι έπρεπε να τα προστατέψουν, παίρνοντάς τα μαζί τους. Εκατοντάδες ζώα άλογα/γαϊδούρια/πρόβατα/κατσίκια/σκύλοι/γάτες/κουνέλια κάηκαν ζωντανά, επειδή οι άνθρωποι απλά αδιαφόρησαν…].
  3. Το εγκληματικά χαμηλό επίπεδο της αντίληψης. [ Χωριά, Δήμοι, οικισμοί αλλά ακόμα και κατοικίες εκατομμυρίων δεν διαθέτουν μέσα πυρόσβεσης, παρά μονάχα μάνικες ποτίσματος…!!! Καμία πρόνοια, καμία προετοιμασία…].
  4. Το επίπεδο της καθαριότητας. [Η χώρα είναι πνιγμένη στο σκουπίδι, ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ από άκρη σε άκρη. Πόλεις, χωριά, τουριστικοί προορισμοί, λιμάνια και γειτονιές. Αλλά και ΔΑΣΗ πνιγμένα και αυτά στα σκουπίδια από χαρτί/πλαστικό/ αλουμίνιο. Στην Ελλάδα η λέξη «καθαριότητα» είναι άγνωστη. Οι πολίτες βρωμίζουν, οι τουρίστες αντιγράφουν τους πολίτες και οι Δήμοι απλά αδιαφορούν].
  5. Η ατιμωρησία. [Το έγκλημα στην Ελλάδα αντιμετωπίζεται με χάδι. Η "Ελληνική Διακιοσύνη" δεν είναι ούτε Ελληνική ούτε Δισκαιοσύνη.]
  6. Η φόρα στην κατηφόρα. [Θεωρώ ότι δεν πρόκειται να υπάρξει βελτίωση του επιπέδου, διότι 1.  Η Παιδεία συνεχίζει συντονισμένα να είναι ανύπαρκτη και 2. Η δομή της χώρας έχει αλλάξει εδώ και δεκαετίες προς το χειρότερο, με τις προσμίξεις ήδη υποβαθμισμένων ξένων στοιχείων. Η ταχύτητα που έχουμε αναπτύξει στον κατήφορο είναι μεγάλη και η πρόσκρουση στον τοίχο θα είναι θανατηφόρα.]

Δεν θα ξαναδώ την Εύβοια όμορφα πράσινη δεν θα ξαναδώ την Πελοπόννησο σαγηνευτικά μαγευτική. Τις πρώτες μέρες των πυρκαγιών τις πέρασα μέσα στην οργή. Τώρα μου έμεινε απλά η κατάθλιψη.

Το 2 με εκνευριζει λιγο οταν το διαβάζω. Στεναχωρηθηκε ο μέσος Ελληνας που καηκε το ζωο και δεν προλαβε να το παρει να το καψει ο ιδιος σπιτι του για να το φαει.. Οχι δεν ειμαι βιγκαν και τρωω κρεας κανονικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, telis είπε

https://mythreadreader.com/green_punisher/1425857690954346496

 

Όποιος θέλει το διαβάζει. Τα ίδια μου είπε φίλος για την φωτιά στα σύνορα Αρκαδίας Μεσσηνίας.

Η χώρα έχει τεράστιες παθογένειες. Ξέρετε ποιο θεωρώ το μεγαλύτερο πρόβλημα; Τους ψηφοφόρους των κομμάτων που βλέπουν την κατάσταση με ποδοσφαιρικούς όρους και παθιασμένα θα υποστηρίξουν τα καλά των "δικών" μας με την παιδιάστικη νοοτροπία "γιατί εσείς τα κάνατε καλύτερα?".

Έτσι δεν πάμε πουθενά. Αντίθετα πιστεύω ότι οι ίδιοι οι ψηφοφόροι πρέπει να είναι πολύ πιο απαιτητικοί απο αυτούς που ψήφισαν και να τους πάνε αίμα.

Δεν είναι επιτυχία αυτό που έγινε στην χώρα, είναι μια τεράστια καταστροφή. Το ναι αλλά δεν είχαμε νεκρούς δεν μπαίνει σε ζυγαριά με το 1 εκ στρέμματα καμμένα. Δεν με ενδιαφέρει να δω ποιο έχει μεγαλύτερο ειδικό βάρος. Επικοινωνιακά αφηγήματα είναι αυτά που παίζουν από μπουκωμενα media. 

Όποιος θέλει ας ψάξει στο Google το πρωτοσέλιδο ριζοσπάστη των ημερών του Τσερνόμπιλ στην χώρα για να ευθυμήσει.

Εγω δεν μπορω να κρινω αν αυτα που λεει ο αγαπητος green_punisher ειναι αληθεια ή ψεμματα ,διοτι σε αντιθεση με αλλους δεν εχω μαντικες ιδιοτητες,οποτε θα δεχτω οτι ειναι αληθεια.Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση ειναι οτι προσπαθησα να ακολουθησω τον λογαριασμο στο twitter και μου λεει οτι δεν υπαρχει.

Επειδη ειμαι ασχετος απο twitter αν υποθεσω οτι ανοιξε λογαριασμο για να γραψει μονο αυτο το μηνυμα ,θα ειμαι λαθος;

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, cumulus είπε

 

Επειδη ειμαι ασχετος απο twitter αν υποθεσω οτι ανοιξε λογαριασμο για να γραψει μονο αυτο το μηνυμα ,θα ειμαι λαθος;

Εδώ κάποιοι άνοιξαν ινσόμνια για να σχολιάζουν το σαρβάιβορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cumulus είπε

Εγω δεν μπορω να κρινω αν αυτα που λεει ο αγαπητος green_punisher ειναι αληθεια ή ψεμματα ,διοτι σε αντιθεση με αλλους δεν εχω μαντικες ιδιοτητες,οποτε θα δεχτω οτι ειναι αληθεια.Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση ειναι οτι προσπαθησα να ακολουθησω τον λογαριασμο στο twitter και μου λεει οτι δεν υπαρχει.

Επειδη ειμαι ασχετος απο twitter αν υποθεσω οτι ανοιξε λογαριασμο για να γραψει μονο αυτο το μηνυμα ,θα ειμαι λαθος;

Δεν μου λέει κάτι αυτό. Ακόμα και να το άνοιξε μόνο γιαυτόν τον λόγο τι σημαίνει; Υπάρχουν ενεργοί και εκατοντάδες λογαριασμοί που είναι κανονικά πληρωμένα τρολ από τα κόμματα.

Σου λέω ότι τα ίδια μου είπε και φίλος μου για την Μεσσηνία-Αρκαδία. Ο οποίος είναι και φιλοκυβερνητικός αν αυτό παίζει ρόλο.

Άσχετα με την παράθεση στο μήνυμά σου. Έχετε καταλάβει ότι ως πολίτες μας έβαλαν να διαλέξουμε ανάμεσα στους νεκρούς και στην τεράστια καταστροφή; Η επιλογή μπήκε στο τραπέζι από media και όχι με αθώο τρόπο. Γιατί να διαλέξω εγώ τι είναι καλύτερο; Δεν κατάλαβα! Όχι δεν θέλω. Αυτό που θέλω είναι να μην υπάρχουν νεκροί ΚΑΙ να μην καούνε 1 εκ. στρέμματα.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Ας υποθέσουμε ότι αυτός ο άνθρωπος λέει αλήθεια. Ότι έτσι έγιναν όλα.

Έχω μια ερωτηση να κάνω:.

Γιατί να θέλει ένα χρεοκοπημένο κράτος να καταστρέφει 30.000 ανθρώπους οικονομικά;

Που ακριβώς υπάρχει συμφέρον μέσα από αυτό; Θέλει ο Σόρος να μας καταστρέψει για να φτιάξει ανεμογεννήτριες στη περιοχή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gas7777 είπε

Γιατί να θέλει ένα χρεοκοπημένο κράτος να καταστρέφει 30.000 ανθρώπους οικονομικά;

Σε κάθε καταστροφή ,κόβεται φρέσκο χρήμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, telis είπε

Έχετε καταλάβει ότι ως πολίτες μας έβαλαν να διαλέξουμε ανάμεσα στους νεκρούς και στην τεράστια καταστροφή; Η επιλογή μπήκε στο τραπέζι από media και όχι με αθώο τρόπο. Γ

Τα είπαμε και τα ξαναείπαμε. Όταν έχεις το παρελθόν με το Μάτι θα κάνεις πλέον εκκενώσεις ακόμα και για φωτιά σε χαρτοπετσέτα. Κανείς δε θα ρισκάρει πλέον τέτοιο πράγμα.

Ναι ίσως κάποιες εκκενώσεις να μη χρειάζονταν. Και που ξέρει ο εκάστοτε υφιπουργος αν δεν αλλάξει η φορά του αέρα η αν ξαφνικά τα 3 μποφόρ γίνουν 9 όπως στο μάτι και τους κάψουν όλους. Δε ρισκάρανε με αποτέλεσμα να σωθούν όλοι αλλά να καταστραφούν τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...