Προς το περιεχόμενο

Το νέο μοντέλο PlayStation 5 είναι ελαφρύτερο λόγω μικρότερου συστήματος ψύξης


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, panosv7 είπε

Εγω ξεκίνησα με το 1ο revision ps4 το οποίο έκανε επίσης αρκετο θόρυβο. Όταν λοιπόν τα Gamestop έδωσαν πρόγραμμα ανταλλαγής με 99 Ευρώ, το έδωσα και πήρα καινούριο το 1ο revision του PS4 Pro με την σκέψη ότι θα έχω και πιο δυνατή κονσόλα, αλλά και πιο αθόρυβη. Το μετάνιωσα 100% γιατί ο θόρυβος ήταν επιεικώς μιλώντας ανυπόφορος. Φασαρία μαζί με σφύριγμα σε όλα τα παιχνίδια, πόσο μάλλον αν έβαζες God of War....!! Φαντάσου πήρα επι τούτου 10 μετρο HDMI και το πήγα σε άλλο δωμάτιο, γιατί δεν σε αφηνε να ακούσεις τπτ και σου χάλαγε όλη την ατμόσφαιρα...!

Δυστυχώς όυτε η αλλαγή thermal pads και παστας είχε αποτέλεσμα....εδώ απλά η Sony είχε μεγάλο φαουλ....όταν βαζεις μια ψυκτρα που έχει μέγεθος αντίστοιχο με αυτήν που ψύχει έναν Intel Celeron...δεν μπορεί να περιμένεις να κάνει καλά τη δουλειά της...χωρίς θόρυβο jet που απογειώνεται!!!

Ευτυχώς το πάθημα της έγινε μάθημα και το PS5 είναι τελείως αθόρυβο. Τουλάχιστον εγώ ακόμη δεν το εχω ακούσει, ακόμη  και παίζοντας AAA τιτλους σε ρυθμισεις φουλ με ray tracing κτλ. 

Ποια έκδοση PlayStation 5 έχεις; Το αρχικό ή το νέο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...