Προς το περιεχόμενο

Ρήτρα αναπροσαρμογης ΔΕΗ


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 minutes ago, petasis said:

Δεν διαφωνώ με αυτά που γράφεις, αλλά βασικά όλα αυτά άρχισαν να ακριβαίνουν τέλη Ιουλίου. Δεν είναι αμαρτία να πληρώνεις 4 μήνες με τιμές Νοεμβρίου; Και ειδικά το καλοκαίρι με τον καύσωνα; Χωρίς ανεμιστήρες στο σπίτι πεθαίνεις.

Επίσης η ΔΕΗ δεν έχει ακόμα μονάδες με λιγνίτη; Αυτό είναι που εκνευρίζει περισσότερο, ότι υπάρχει αδιαφάνεια, πετά ένα ποσό και δεν ξέρεις τι γίνεται. Στην τύχη είναι το ποσό.

ακριβώς αυτπος είναι ο λόγος που φεύγουν όλοι μαζικά απο τα κυμαινόμενα συμβόλαια.. Απο ένα σημείο και μετά απλά βρίσκουν και κάνουν οι πάροχοι πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Ανάλογα το adblock. Εγώ και ο κοράκιος με ublock origin είχαμε πρόβλημα.

Αυτό έχω κι εγώ, αλλά ανέβασα 4 αρχεία, τα οποία φαίνονται κανονικότατα. Τι να σου πω, μπορεί να έτυχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, marmagia είπε

ακριβώς αυτπος είναι ο λόγος που φεύγουν όλοι μαζικά απο τα κυμαινόμενα συμβόλαια.. Απο ένα σημείο και μετά απλά βρίσκουν και κάνουν οι πάροχοι πιστεύω

Να ρωτήσω κάτι; Πότε αποφάσισε η ΔΕΗ ότι η παροχή είναι κυμαινόμενη; Δηλαδή, είναι δεκαετίες που έχει μπει η ΔΕΗ, 15+ χρόνια από μια επαύξηση και νυχτερινό. Δηλαδή αποφάσισε η ΔΕΗ μόνη της ότι το πρόγραμμα θα γίνει κυμαινόμενο;

Γιατί μέχρι τον Αύγουστο, οι τιμές σταθερές ήταν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, petasis said:

Να ρωτήσω κάτι; Πότε αποφάσισε η ΔΕΗ ότι η παροχή είναι κυμαινόμενη; Δηλαδή, είναι δεκαετίες που έχει μπει η ΔΕΗ, 15+ χρόνια από μια επαύξηση και νυχτερινό. Δηλαδή αποφάσισε η ΔΕΗ μόνη της ότι το πρόγραμμα θα γίνει κυμαινόμενο;

Γιατί μέχρι τον Αύγουστο, οι τιμές σταθερές ήταν.

δεν έχω όρους συμβολαίου παλιούς, οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς έγραφαν.. Ειδικά για τους παλιούς πελάτες αμφιβάλλω αν υπήρχε πρόβλεψη για ρήτρα αναπροσαρμογής τότε..Στους νέους ωστόσο το προβλέπει αν δε κάνω λάθος στο άρθρο 9..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

_____________

Να ρωτήσω , η έξτρα επιδότηση της ΔΕΗ είναι όσο η κρατική ή παραμένει στο 0,03 ??????

δηλαδή που δίνει πίστωση απο τις 300 έως 600 κιλοβατώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για τα γατόνια που έχουν πάρει και λογαριασμό (ίσως) γιατί εγώ άκρη δεν βγάζω.

Η τιμή που δίνει το Enter + το Οnline είναι αυτή κ τέλος ή απλά κλειδώνουν την ελάχιστη χρέωση και μετά μέσω 'ρυθμίσεων' ανάλογα που θα κοιμηθεί η χοντρική θα τρέχει προς τα επάνω;  Επίσης οκ, η ρήτρα αναπροσαρμογής δεν υπάρχει αλλά είναι όντως έτσι και πόσο κερδίζουμε στην τελική σε σχέση με έναν πάροχο που θα την είχε ρήτρα αλλά θα ξεκίναγε η kw στα 0.6 πχ κ όχι 0.11. Μισή τιμή.. Ευχαριστώ πολύ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε)

8 λεπτά πριν, madwalker είπε

πόσο κερδίζουμε στην τελική σε σχέση με έναν πάροχο που θα την είχε ρήτρα αλλά θα ξεκίναγε η kw στα 0.6 πχ κ όχι 0.11. Μισή τιμή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε)

Πώς λειτουργεί το exelaki;

Όπως το βλέπω δηλαδή τα πρώτα είναι τα ποιό συμφέροντα;

Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, madwalker είπε

Όπως το βλέπω δηλαδή τα πρώτα είναι τα ποιό συμφέροντα;

βάζεις κατανάλωση για 3 τετράμηνα στην καρτέλα με τα σταθερά και βλέπεις τελικές

στην καρτέλα με ρήτρες βάζεις ετήσια και πάλι βλέπεις τελικές τιμές , αλλά εκεί πρέπει να μαντέψεις το μέσο όρο χοντρικής και το πόσο και για πόσο θα είναι η κρατική επιδότηση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quote

Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας

Το αίτημά σας έχει απορριφθεί από τον παραλήπτη. Αυτό συμβαίνει όταν:

 

Τα στοιχεία πελάτη είναι λάθος ή τα κοινοποιημένα έγγραφα είναι λανθασμένα ή έχουν αποσταλεί έγγραφα που τυχόν περιέχουν ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα τα οποία δεν είναι δεκτικά επεξεργασίας.

 

Σε αυτή την περίπτωση η εταιρία δικαιούται να απορρίψει το αίτημα σας. Παρακαλούμε συμπληρώστε εκ νέου το αίτημά σας με τα σωστά στοιχεία του κατόχου της παροχής.

 

Απορρίφθηκε το δεύτερο αίτημά μου που ήταν στην υποκατηγορία

Τον λογαριασμό μου / Την τροποποίηση Συμβατικών όρων & Χρεώσεων

 

Το πρώτο αίτημα που έκανα στην κατηγορία

Τον λογαριασμό μου / Τις Ρήτρες στον Λογαριασμό (ΟΤΣ, Αποχώρησης)

είναι ακόμη στην κατάσταση Υποβολή Αιτήματος.

 

Τώρα μάλλον θα περιμένω να δω τι θα γίνει και το άλλο και θα πράξω αναλόγως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sotthes είπε

 

Απορρίφθηκε το δεύτερο αίτημά μου που ήταν στην υποκατηγορία


Τον λογαριασμό μου / Την τροποποίηση Συμβατικών όρων & Χρεώσεων

 

Το πρώτο αίτημα που έκανα στην κατηγορία


Τον λογαριασμό μου / Τις Ρήτρες στον Λογαριασμό (ΟΤΣ, Αποχώρησης)

είναι ακόμη στην κατάσταση Υποβολή Αιτήματος.

 

Τώρα μάλλον θα περιμένω να δω τι θα γίνει και το άλλο και θα πράξω αναλόγως.

Καλημέρα φίλε μου. Πόσο καιρό καιρό περίμενες για να σου απορρίψουν το αίτημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω, εγώ ειμαι σε Γ1 οικιακό. 

 

Ήρθε ο λογαριασμός για 27/7-23/9

 

Δεν βλεπω πουθενά ρήτρα. Να περιμένω σε επομενους? Θα έχω πάντα αυτήν την χρέωση? 

 

20211117_191020~2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...