Προς το περιεχόμενο

Ρήτρα αναπροσαρμογης ΔΕΗ


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, KaRouLi είπε

Εγώ έκανα αίτημα στις 2/11 και σήμερα 22/11, 20 μέρες μετά, ακόμα να λάβω απάντηση. Είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο?

  

Στις 11/11/2021 στις 1:24 ΜΜ, korakios είπε

βάζετε στο χρονοντούλαπο την όλη φάση και ασχολείστε όταν έρθει απάντηση

αν βιάζεσαι πάρε τηλ στη ΡΑΕ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 19/11/2021 at 17:04, korakios said:

όχι αλλά είδα σε κανα 2 που δε βάλανε σε έναντι

Υπόψιν , όσοι θέλετε διαβάζετε πίσω για την υποχρέωση ενημέρωσης 60 μέρες πριν την εφαρμογή

Υπάρχει 0,001% πιθανότητα η ΔΕΗ να ανέβαλε τη ρήτρα για το προβλεπόμενο χρονικό διάστημα

@imr

Μου ήρθε κι΄εμένα έναντι και δεν έχει ρήτρα

Ο προηγούμενος (εκκαθαριστικός )είχε

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Coscas είπε

Μου ήρθε κι΄εμένα έναντι και δεν έχει ρήτρα

Ο προηγούμενος (εκκαθαριστικός )είχε

άρα βάζουνε σε εκκαθαριστικό , ελπίζω να μην κάθεσαι να περιμένεις να δεις πόσο θα είναι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, korakios said:

άρα βάζουνε σε εκκαθαριστικό , ελπίζω να μην κάθεσαι να περιμένεις να δεις πόσο θα είναι....

Τι εννοείς; Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, korakios said:

Το γνωρίζω. Θέλει ΔΕΗ στο όνομά σου και νέο πίνακα (έχω παλιό σπίτι). Αρα καμμιά 300άρα+ γιά ηλεκτρολόγους, εγγυήσεις και δεν συμμαζεύεται

14,91 μου είχε έρθει η ρήτρα στον εκκαθαριστικό. Μείον 5,74 η έκπτωση. Δεν νομίζω να αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Αύξηση» στους λογαριασμούς, είναι ένα 10-20%. Ο διπλασιασμός, είναι ληστεία. Ευχαριστώ την κυβέρνηση, για το επίπεδο διαβίωσης που μας προσφέρει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι κατάλαβα ότι α) θέλουμε τουρίστες και β) δεν έχουμε υποδομές. Ήρθε ο τουρισμός το καλοκαίρι, και δεν είχαμε ρεύμα να τους υποστηρίξουμε, και το αγοράσαμε πανάκριβα από το εξωτερικό. Και η κυβέρνηση στέλνει τον λογαριασμό σε όλους εμάς.

Για να μην πω ότι είναι ανήθικο η ΔΕΗ να μετατρέπει μονομερώς το Γ1 από σταθερό σε κυμαινόμενο.

Επίσης, πρέπει οι κυβερνήσεις διαχρονικά να λογοδοτήσουν τι γίνεται με τις ΑΠΕ, που τις έχουμε χρυσοπληρώσει (και εξακολουθούμε να το κάνουμε).

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, korakios said:

ναι , ο τουρισμός φταίει

Ενώ τώρα που εφυγαν οι τουρίστες αγοράσουμε πάμφθηνο ρεύμα 😂

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marmagia είπε

Ενώ τώρα που εφυγαν οι τουρίστες αγοράσουμε πάμφθηνο ρεύμα 

καίνε πολλά BTU οι τουρίστες , είναι παγκόσμιο φαινόμενο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , ο τουρισμός φταίει

Αν ψάξεις λίγο θα βρεις άρθρα εκεί γύρω αμέσως μετά τους καύσωνες που επεσήμαναν την αθρόα εισαγωγή ρεύματος σε υψηλότατες τιμές, και την προβολή που γίνονταν τότε για την αύξηση στις τιμές για  να πληρωθεί αυτό το κόστος.

Και ναι, ο τουρισμός μόνο τον Ιούλιο έφερε 2,8 εκατομμύρια τουρίστες. Στην καλύτερη δηλαδή, 1,5 εκατομμύριο κλιματιστικά, που ζητάνε ρεύμα (που δεν έχουμε και πρέπει να το εισαγάγουμε).

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, petasis said:

Αν ψάξεις λίγο θα βρεις άρθρα εκεί γύρω αμέσως μετά τους καύσωνες που επεσήμαναν την αθρόα εισαγωγή ρεύματος σε υψηλότατες τιμές, και την προβολή που γίνονταν τότε για την αύξηση στις τιμές για  να πληρωθεί αυτό το κόστος.

Και ναι, ο τουρισμός μόνο τον Ιούλιο έφερε 2,8 εκατομμύρια τουρίστες. Στην καλύτερη δηλαδή, 1,5 εκατομμύριο κλιματιστικά, που ζητάνε ρεύμα (που δεν έχουμε και πρέπει να το εισαγάγουμε).

Άρα φταίνε οι 44 βαθμοί Κελσίου. Περαν αυτού και μόνο ότι οι υψηλές τιμές συνεχίζονται τώρα καταρρίπτει το επιχείρημα 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, ναι τα είπαμε , παλιοτουρισμός , άτιμο πράγμα

Μόλις τώρα, marmagia είπε

Άρα φταίνε οι 44 βαθμοί Κελσίου 

απο τους τουρίστες αυξήθηκε η θερμοκρασία ρε συ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...