Προς το περιεχόμενο

Ρήτρα αναπροσαρμογης ΔΕΗ


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, geodimis είπε

Για επαγγελματική παροχή με ένα γρήγορο ψάξιμο δεν υπάρχουν σταθερά προγράμματα εφάμιλλα των online/enter της ΔΕΗ σωστά;

Ψάχνομαι για περίπου 3000kwh/4μηνο..

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο),

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ΔΕΗ και η ELIN εφαρμόζουν ηπιότερες χρεώσεις ρήτρας αναπροσαρμογής.
Μπήκα στην εφαρμογή της ΡΑΕ και στο Επαγγελματικό χαμηλής τάσης είναι οικονομικότερες απο τις περισσότερες γνωστές εταιρείες. Μάλλον με κόβω για ΔΕΗ Γ1. Και σε 1 χρόνο που λήγει το συμβόλαιο, το ξαναβλέπουμε...

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Η ΔΕΗ και η ELIN εφαρμόζουν ηπιότερες χρεώσεις ρήτρας αναπροσαρμογής.

αποιροελάχιστες οι διαφορές , φαίνεται και στο excel με διάφορες τιμές χοντρικής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντάσου στο Electricity Business 1 της Elpedison που είμαι εγώ, για 5.000 kwh/ έτος με σημερινές τιμές ρεύματος,  χρεώνουν συνολικά 644€/έτος ως ρήτρα αναπροσαρμογής. Αντίστοιχα στο Γ1 της ΔΕΗ χρεώνουν 266€/έτος, για τις ίδιες κιλοβατώρες (5.000 kwh). Αν συνυπολογιστούν οι χρεώσεις ενέργειας και οι τυχόν εκπτώσεις, υπάρχει συνολικό όφελος 363€ / έτος στην τσέπη του καταναλωτή.

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, korakios είπε

ανέβασε λογαριασμό προηγούμενου μήνα

Παπάρια της ΡΑΕ τελικά. Πήγα στον Φούρνο της γειτονιάς μου που έχει η ΔΕΗ, και η Ρήτρα του είναι ίδια με την δικιά μου που έχω Εlpedison! Άρα εμείς που έχουμε μαγαζιά, θέλουμε δεν θέλουμε, θα φάμε την Ρήτρα στο κεφάλι.
Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για επαγγελματικούς χώρους δίχως ρήτρα ρε γαμώτο?
Αυτό εδώ λέτε να μην έχει Ρήτρα Αναπροσαρμογής? Το αποκλείω βέβαια, αλλά δεν γράφει κάτι...
 

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Παπάρια της ΡΑΕ τελικά. Πήγα στον Φούρνο της γειτονιάς μου που έχει η ΔΕΗ, και η Ρήτρα του είναι ίδια με την δικιά μου που έχω Εlpedison! Άρα εμείς που έχουμε μαγαζιά, θέλουμε δεν θέλουμε, θα φάμε την Ρήτρα στο κεφάλι.
Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για επαγγελματικούς χώρους δίχως ρήτρα ρε γαμώτο?
Αυτό εδώ λέτε να μην έχει Ρήτρα Αναπροσαρμογής? Το αποκλείω βέβαια, αλλά δεν γράφει κάτι...
 

στην ίδια σελίδα ........

16 ώρες πριν, korakios είπε

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο),

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2022 στις 2:47 ΜΜ, IBAGASA είπε

Φίλε τα προγράμματα του Excel είναι για οικίες. Εγώ θέλω Επαγγελματικά.

Οκ, Thanks , το βρήκα!

Τελικά σε τι κατέληξες στο επαγγελματικό; Με ενδιαφέρει. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα , κατέληξα στο NRG Fixed 4BUSINESS 1 αλλά παρότι εκδήλωσα ενδιαφέρον και ανέβασα και τα δικαιολογητικά στην Online αίτηση που έχουν στον Website και επίσης τους πήρα και τηλέφωνο, ακόμα δεν έχουν επικοινωνήσει. Η ΔΕΗ με έχει ξεχάσει επισης που θέλω να πάω εκεί για την οικία μου. Υπολειτουργούν τα πάντα, δυστυχώς...Είμαστε ένα Μπο*****ο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Καλημέρα , κατέληξα στο NRG Fixed 4BUSINESS 1 αλλά παρότι εκδήλωσα ενδιαφέρον και ανέβασα και τα δικαιολογητικά στην Online αίτηση που έχουν στον Website και επίσης τους πήρα και τηλέφωνο, ακόμα δεν έχουν επικοινωνήσει. Η ΔΕΗ με έχει ξεχάσει επισης που θέλω να πάω εκεί για την οικία μου. Υπολειτουργούν τα πάντα, δυστυχώς...Είμαστε ένα Μπο*****ο!

Συνέχισε τα τηλέφωνα.. Κάτι θα απαντήσουν.. Ίσως  με τιμές που έχουν παει στα υψη να μην θέλουν άλλους πελάτες  γιατί χάνουν...Πήγαινε σε κατάστημα καλυτερα της ΔΕΗ τελειώνεις πιο γρήγορα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πήραν απο την NRG. Μου τα είπε κάπως περίεργα σχετικά με την προσφορά 0,148€! 
Θα στείλω τα δικαιολογητικά ξανά όπως μου είπε η κοπέλα, στην συνέχεια θα μου στείλει τα έγγραφα της σύμβασης, και αφού τα διαβάσω  θα σας ενημερώσω και θα δω αν θα υπογράψω! Στα μικρά γράμματα της σύμβασης θα κρύβεται ο διάολος!

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, IBAGASA said:

Με πήραν απο την NRG. Μου τα είπε κάπως περίεργα σχετικά με την προσφορά 0,148€! 
Θα στείλω τα δικαιολογητικά ξανά όπως μου είπε η κοπέλα, στην συνέχεια θα μου στείλει τα έγγραφα της σύμβασης, και αφού τα διαβάσω  θα σας ενημερώσω και θα δω αν θα υπογράψω! Στα μικρά γράμματα της σύμβασης θα κρύβεται ο διάολος!

Αναλόγως την κατανάλωση που έχεις, αυξάνεται το πάγιο, αν λοιπόν κάθε μήνα καις πάνω από 375kwh τότε το πάγιο φτάνει στα 19.90/μήνα. 

Δλδ με 1500+ kwh το 4μηνο, θα πληρώσεις 477.6 ευρώ συνολικό πάγιο στα 2 χρόνια συμβολαίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...