Προς το περιεχόμενο

Ρήτρα αναπροσαρμογης ΔΕΗ


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 minutes ago, washcloud said:

...με τα χίλια ζόρια κρατιέμαι να μην ανοίξω το Paint.NET 

😄

Παρακαλώ καντο! Μου έφτιαξες το απόγευμα χθες. Τώρα δε που το ξαναδιαβάζω αυτό που Έγραψα όντως περιεργο ακούγεται 😂🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

Παρακαλώ καντο! Μου έφτιαξες το απόγευμα χθες. Τώρα δε που το ξαναδιαβάζω αυτό που Έγραψα όντως περιεργο ακούγεται 😂🤣

Χαίρομαι (για το απόγευμα) :-D

...όσο για το "Γ1+περίοδος",,,,, εκρηκτικός συνδυασμός από μόνο του - η τέχνη σηκώνει τα χέρια ψηλά....😂

59 λεπτά πριν, marmagia είπε

καντο!

...το ΄κανα...😀

 

 

 

ΝΙΑΡΡΡΡ.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε λογαριασμός 10 Δεκεμβρίου με 10 Φεβρουαρίου Γ1 και η ρήτρα βγαίνει 0.228.

Το ερώτημα μου είναι η ρήτρα μειώνεται η όχι ?

ΥΓ. Αν πάω τώρα πχ στο Enter θα αποδειχθω 0.18 συν πάγιο 5 το 2διμηνο, δηλαδή περίπου 0.19.

ΑΞΙΖΕΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2022 στις 12:50 ΜΜ, MiJ16 είπε

Καλησπέρα.

Σε καταγγελία στην ΡΑΕ το status εμφανίζεται όπως παρακάτω. Δεν βλέπω καμία απάντηση από προμηθευτή κλπ. Τι να πατήσω αποδοχή και απόρριψη;;;

Έχετε καμιά ιδέα; Η ΡΑΕ δεν απαντάει στα τηλέφωνα.

image.png.89754b2678376b522758a99793e2747e.png

Όλα τα παράπονα η ίδια υπαλληλος της ΔΕΗ τα απαντάει?

Υποθέτω copy paste το κείμενο. 

Να δω πότε θα έρθει η οποία παρέμβαση της ΡΑΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όπως είχα πει ξέρω σπίτια που δεν έχει γίνει καταμέτρηση κάνα χρόνο επειδή τα έχουν κλειδωμένα. Αφού η ρήτρα είναι δυναμική πως θα υπολογιστεί; Άρα θα γλυτώσουν αρκετά λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^...αν εννοείς δεν γίνεται κατανάλωση στα σπίτι, τί "ρήτρα" να υπολογιστεί;

Αν πάλι εννοείς ότι κατανάλωση γίνεται και απλά δεν υπάρχει πρόσβαση στον μετρητή, ΟΤΑΝ μια μέρα θα υπάρξει (αλλιώς θα τους καταγγείλουν κι όλας για μη πρόσβαση), τότε θα τα πληρώσουν,,,,μαζεμένα (και με αναπροσαρμογή κι απ' όλα....). Κι ας θα έχει περάσει πχ πάνω από ένας χρόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Πάντως όπως είχα πει ξέρω σπίτια που δεν έχει γίνει καταμέτρηση κάνα χρόνο επειδή τα έχουν κλειδωμένα. Αφού η ρήτρα είναι δυναμική πως θα υπολογιστεί; Άρα θα γλυτώσουν αρκετά λεφτα

χειρότερα μιας και θα πάει αναλογικά .

Λόγω συνεχόμενης αύξησης της ρήτρας, τότε και χάνουν μήνες απο την περίοδο που δεν εφαρμοζόταν (πάντα για ΔΕΗ μιλάμε) και αυξάνεται ο ετήσιος μέσος όρος κάθε μήνας που περνά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, korakios είπε

χειρότερα μιας και θα πάει αναλογικά .

Λόγω συνεχόμενης αύξησης της ρήτρας, τότε και χάνουν μήνες απο την περίοδο που δεν εφαρμοζόταν (πάντα για ΔΕΗ μιλάμε) και αυξάνεται ο ετήσιος μέσος όρος κάθε μήνας που περνά

Νομίζω έπεσε η ρήτρα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ΠάρηςΓ είπε

Νομίζω έπεσε η ρήτρα όμως.

μπορεί , αλλά δε θέλω να το αναλύσω γιατί "βρωμά" συζήτηση άσχετου με το παρών θέμα, αποφυγής καταμέτρησης και αν συμφέρει ή όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ΠάρηςΓ είπε

Πάντως όπως είχα πει ξέρω σπίτια που δεν έχει γίνει καταμέτρηση κάνα χρόνο επειδή τα έχουν κλειδωμένα. Αφού η ρήτρα είναι δυναμική πως θα υπολογιστεί; Άρα θα γλυτώσουν αρκετά λεφτα

Καλημέρα... Δεν είναι και πολυ καλα που δεν ανοίγουν για την καταμέτρηση.. Κάποια στιγμή θα τους έρθουν όλα μαζί... Και θα τρέχουν και θα ψάχνονται... Υπάρχει και η περιπτωση αν δεν ανοίγουν καθόλου για καταμέτρηση να βρεθούν και χωρίς ρευμα κάποια  στιγμή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα... Δεν είναι και πολυ καλα που δεν ανοίγουν για την καταμέτρηση.. Κάποια στιγμή θα τους έρθουν όλα μαζί... Και θα τρέχουν και θα ψάχνονται... Υπάρχει και η περιπτωση αν δεν ανοίγουν καθόλου για καταμέτρηση να βρεθούν και χωρίς ρευμα κάποια  στιγμή... 

Θα δείξει. Όταν εμένα σε αυτό το σπίτι και εμένα επειδή ξέχναγε η γυναίκα να ανοίξει είχε κάνα χρόνο να έρθει αλλά δηλωνα και δεν ήρθε κάτι φοβερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Θα δείξει. Όταν εμένα σε αυτό το σπίτι και εμένα επειδή ξέχναγε η γυναίκα να ανοίξει είχε κάνα χρόνο να έρθει αλλά δηλωνα και δεν ήρθε κάτι φοβερό.

Καλο ειναι να μην ξεχνα... Αλλα μπορει να αφηνει τις ενδειξεις με φωτογραφια του μετρητη...Να μπορει και ο καταμετρητης να κανει την δουλεια... Γιατι ακουστηκε τωρα τελευταια  οτι θα αλλαξουν καποια πραγματα στον  Δεδδηε  που πουληθηκε σε ξενους επενδυτες..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για επαγγελματική παροχή με ένα γρήγορο ψάξιμο δεν υπάρχουν σταθερά προγράμματα εφάμιλλα των online/enter της ΔΕΗ σωστά;

Ψάχνομαι για περίπου 3000kwh/4μηνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...