Προς το περιεχόμενο

The Wheel of Time (Prime, 19 Νοέμβρη)


Speculoos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 9/10/2023 στις 3:40 ΜΜ, Gilmaru είπε

Μου άρεσε κι εμένα το τελευταίο επεισόδιο αρκετά, όμως δεν κατάλαβα πως

  Απόκρυψη περιεχομένων

ο Rand σκότωσε τόσο εύκολα φαινομενικά τον Ishamael. Είχε εξαντληθεί από την μάχη με την Egwene τόσο; Ένα επεισόδιο πριν είδαμε την Suian (Amyrlin Seat) να τον κάνει shield τόσο εύκολα μόνη της και υποτίθεται είναι πιο αδύναμη σε σχέση με τους chosen, σωστά;

 

 

ναι, ισως το μοναδικο πραγμα που με ενοχλησε σε ενα κατα τα αλλα εξαιρετικο φιναλε μια πολυ καλης σεζον για τη σειρα.

δλδ η ιδια σκηνη με ενα απλο εφε, να κανει κατι op, θα εμοιαζε πολυ διαφορετικη.

οπως και να χει, η σειρα το παει πολυ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ευχαριστήθηκα πολύ την δεύτερη σεζόν. Επικούρα μεγάλη και καθυλωτική συν ότι έχει πολλά στοιχεί δολοπλοκίες και γενικά πολύ ανοιχτό στο τι θα γίνει στην συνέχεια. 

Φοβερή σειρά. 

Στις 26/9/2023 στις 12:00 ΜΜ, BadBoy είπε

Όχι απλά από όποιον κι όποιον άλλο συγγραφέα, ο Brandon Sanderson έχει γράψει τα τελευταία τρία βιβλία, τα οποία ο Jordan οραματιζόταν ως ένα, αλλά ο Sanderson θεώρησε ότι ήταν πολλή η πληροφορία για ένα βιβλίο.

Τώρα όσον αφορά τη σειρά, επειδή έχω διαβάσει τα βιβλία και ο πρώτος κύκλος ήταν με διαφορά η χειρότερη μεταφορά βιβλίου που έχω δει, δε θα ασχοληθώ καν με το δεύτερο κύκλο. Για μένα η σειρά δεν υπάρχει.

και εγώ τα έχω διαβάσει τα βιβλία πάντως αυτό που λες δεν το βλέπω πουθενά. Μια χαρά αξιοπρεπή μεταφορά είναι και σε αρκετά σημεία πολύ εντυπωσιακή θα έλεγα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...