Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα Xiaomi VIOMI SE στα 169 ευρώ με χρήση κουπονιού [ΤΕΛΟΣ]


g_kor06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, Rabbit30 είπε

Το non original νομίζω δεν λέει κάτι, παρολαυτα @plasTOST ταιριάζουν με την σκούπα?

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα για να σου πω με σιγουριά. Αλλά όλες αυτές χρησιμοποιούν κοινά ανταλλακτικά αφού ουσιαστικά "κρέμονται" από την ίδια εταιρεία

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, procostas1 είπε

το "non original" που γράφει με έκανε να κρατηθώ και να μην τα παραγγείλω μαζί με την σκούπα.....

μου φάνηκαν και λίγο τσιμπημένα..

έχει βάλει η γυναίκα τα χειμωνιάτικα χαλιά (χοντρά) και γεμίζει χνούδια .....

την πρώτη φορά στο μισό σπίτι (85μ2) γέμισε....

Ανεβαίνει και σκουπίζει και πάνω σε χοντρά χαλιά?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες,

Εννοείται πήρα και εγώ την σκούπα και ας έχω ρίξει τρελό κράξιμο σε όσους γνωστούς μου είχαν. Πολύ βολική. Την έχω λιώσει. Το μόνο που δεν έχω βρει είναι πως να ενημερώσει τους χάρτες;
Δηλαδή σε κάποια δωμάτια ήταν πχ κιβώτια με παιχνίδια των κοριτσιών και δεν σκέφτηκα να τα σηκώσω. Έκανε την χαρτογράφηση και τώρα που τους αλλάξαμε θέση δεν περνάει από εκεί.

 Ενώ σε ένα άλλε μέρος που υπήρχε μία πολυθρόνα και αλλάχτηκε η θέση της, περνάει κανονικά.

Έχει κάποιος κάποιο hint;

Ευχαριστώ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ep1 είπε

Καλησπέρες,

Εννοείται πήρα και εγώ την σκούπα και ας έχω ρίξει τρελό κράξιμο σε όσους γνωστούς μου είχαν. Πολύ βολική. Την έχω λιώσει. Το μόνο που δεν έχω βρει είναι πως να ενημερώσει τους χάρτες;
Δηλαδή σε κάποια δωμάτια ήταν πχ κιβώτια με παιχνίδια των κοριτσιών και δεν σκέφτηκα να τα σηκώσω. Έκανε την χαρτογράφηση και τώρα που τους αλλάξαμε θέση δεν περνάει από εκεί.

 Ενώ σε ένα άλλε μέρος που υπήρχε μία πολυθρόνα και αλλάχτηκε η θέση της, περνάει κανονικά.

Έχει κάποιος κάποιο hint;

Ευχαριστώ.

αμα την βάλεις να κάνει νέο χάρτη???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, procostas1 είπε

αμα την βάλεις να κάνει νέο χάρτη???

 

Αυτό προσπαθώ να αποφύγω αλλά δεν βλέπω άλλη λύση, Απλά μου κάνει εντύπωση που δεν ενημερώνει ειδικά όταν περνάει από γκρι περιοχή.

Πχ

- στον αριθμό 1 ήταν η πολυθρόνο που τώρα έχει πάει σε άλλο μέρος και περνάει κανονικά και σκουπίζει - σφουγγαρίζει την γκρι περιοχή αλλά δεν την ανανεώνει.

- στον 2 ήταν τα κιβώτια με παιχνίδια και ενώ τώρα δεν υπάρχουν δεν μπαίνει στην γκρι

- στον 3 είναι μία κουζίνα-παιχνίδι αλλά στην σάρωση δεν την έβγαλε γκρι. Τώρα έχει φύγει από εκεί αλλά έχει μείνει το εξόγκωμα με αποτέλεσμα να μην χωρίζει τα δωμάτια σε ευθεία.

-στον 4  είναι καναπές και στο σκανάρισμα πάτησε καλώδιο και μπερδεύτηκε και το έβγαλε γκρι. Αλλά τώρα μπαίνει κανονικά από κάτω ακόμα και στα γκρι και δουλεύει.

 

 

 

Επεξ/σία από ep1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ep1 είπε

Αυτό προσπαθώ να αποφύγω αλλά δεν βλέπω άλλη λύση, Απλά μου κάνει εντύπωση που δεν ενημερώνει ειδικά όταν περνάει από γκρι περιοχή.

Πχ

- στον αριθμό 1 ήταν η πολυθρόνο που τώρα έχει πάει σε άλλο μέρος και περνάει κανονικά και σκουπίζει - σφουγγαρίζει την γκρι περιοχή αλλά δεν την ανανεώνει.

- στον 2 ήταν τα κιβώτια με παιχνίδια και ενώ τώρα δεν υπάρχουν δεν μπαίνει στην γκρι

- στον 3 είναι μία κουζίνα-παιχνίδι αλλά στην σάρωση δεν την έβγαλε γκρι. Τώρα έχει φύγει από εκεί αλλά έχει μείνει το εξόγκωμα με αποτέλεσμα να μην χωρίζει τα δωμάτια σε ευθεία.

-στον 4  είναι καναπές και στο σκανάρισμα πάτησε καλώδιο και μπερδεύτηκε και το έβγαλε γκρι. Αλλά τώρα μπαίνει κανονικά από κάτω ακόμα και στα γκρι και δουλεύει.

 

 

Screenshot_20211014-140232.png

το memory map το έχεις ενεργό???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, procostas1 είπε

το memory map το έχεις ενεργό???

 

Ναι. Σκέφτομαι μήπως να το κλέισω και να κάνει ένα σκούπισμα να δω τι θα βγάλει. Το έχει κάνει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ep1 είπε

Ναι. Σκέφτομαι μήπως να το κλέισω και να κάνει ένα σκούπισμα να δω τι θα βγάλει. Το έχει κάνει κάποιος;

το ιδιο προβλημα εχω και εγω. δεν μπηκε στο μπανιο και δεν ξερω πως να το προσθεσω. επισης οι κουρτινα επειδη παει χαμηλα την εβλεπε σαν εμποδιο και δεν σκουπισε τερμα μεχρι τοιχο. τωρα θελει νεο χαρτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ep1 είπε

Ναι. Σκέφτομαι μήπως να το κλέισω και να κάνει ένα σκούπισμα να δω τι θα βγάλει. Το έχει κάνει κάποιος;

Το έχω ενεργό, αλλά κάθε φορά που σκουπίζει και έχω αλλάξει ένα αντικείμενο θέση δεν επιρεάζεται και καθαρίζει το σημείο που στον χάρτη φαινόταν το εμπόδιο ότι υπήρχε.

Θα το ξανατσεκάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

το ιδιο προβλημα εχω και εγω. δεν μπηκε στο μπανιο και δεν ξερω πως να το προσθεσω. επισης οι κουρτινα επειδη παει χαμηλα την εβλεπε σαν εμποδιο και δεν σκουπισε τερμα μεχρι τοιχο. τωρα θελει νεο χαρτη?

Οι κουρτίνες θέλουν σήκωμα. Και σε εμένα δεν πήγε μέχρι τέλος αλλά τώρα που τις σηκώνει φτάνει.

2 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Το έχω ενεργό, αλλά κάθε φορά που σκουπίζει και έχω αλλάξει ένα αντικείμενο θέση δεν επιρεάζεται και καθαρίζει το σημείο που στον χάρτη φαινόταν το εμπόδιο ότι υπήρχε.

Θα το ξανατσεκάρω

Σε εμένα από την συμπεριφορά της είναι σαν  να μην υπάρχει κανόνας. Το 1 στον χάρτη που έχω βάλει πάντα το καθαρίζει ενώ το 2 ποτέ.

Επίσης οι ζώνες δουλεύουν πολύ καλά. Δεν μπαίνει σε δωμάτιο και μπάνιο που έχω φράξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Το έχω ενεργό, αλλά κάθε φορά που σκουπίζει και έχω αλλάξει ένα αντικείμενο θέση δεν επιρεάζεται και καθαρίζει το σημείο που στον χάρτη φαινόταν το εμπόδιο ότι υπήρχε.

Θα το ξανατσεκάρω

ναι αυτο το ειδα και εγω αλλα δεν επεκτείνει τον χαρτη. δηλαδη τα εξωτερικα ορια τα κραταει. 2 χαρτες και 1 σκουπισμα μετα αυτο ειδα. θα ξαναδοκιμάσω ομως.

σφουγγαρισμα τελικα πως κανουμε? μεσα στο δοχειο λεει να μην βαλουμε τιποτα παρα νερο.

Μόλις τώρα, ep1 είπε

Οι κουρτίνες θέλουν σήκωμα. Και σε εμένα δεν πήγε μέχρι τέλος αλλά τώρα που τις σηκώνει φτάνει.

 

με χαρτη ενεργο πηγε απο κατω ενω οταν τον εφτιαξες ηταν κατεβασμένες οι κουρτινες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

με χαρτη ενεργο πηγε απο κατω ενω οταν τον εφτιαξες ηταν κατεβασμένες οι κουρτινες??

Ναι. Σε όλα τα δωμάτια είχα κάτω κουρτίνες και τώρα τις σηκώνω και πιάνει τοίχο.

Για σφουγγάρισμα απιονισμένο νερό στο δοχείο. Εγώ μετά βάζω σε ένα βαζάκι νερό και ένα κουπάκι καθαριστικό, βάζω μέσα το πανί, μετά το στίβω λίγο και ξεκινάει σφουγγάρισμα/

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ep1 είπε

Ναι. Σε όλα τα δωμάτια είχα κάτω κουρτίνες και τώρα τις σηκώνω και πιάνει τοίχο.

Για σφουγγάρισμα απιονισμένο νερό στο δοχείο. Εγώ μετά βάζω σε ένα βαζάκι νερό και ένα κουπάκι καθαριστικό, βάζω μέσα το πανί, μετά το στίβω λίγο και ξεκινάει σφουγγάρισμα/

το δοκιμασα μολις και οντως πηγε τοιχο. περιεργο

προσπαθω να προσθεσω δωματιο με το area. πηγε οντως στο μπανιο αλλα δεν το προσθεσε ποτε στο χαρτη. πρεπει να το βαλουν αυτο σε επομενο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...