Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα Xiaomi VIOMI SE στα 169 ευρώ με χρήση κουπονιού [ΤΕΛΟΣ]


g_kor06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά την αναβάθμιση και ενώ την δουλεύω στα χαλιά παρατήρησα ότι κάτι παίζει με την πλοήγηση. Έχει γίνει ποιο "απαιτητικό" να μπαίνει σε σημεία που πριν δεν έμπαινε. Ενώ έχω ενεργοποιημένο το memory map χάνει τον προσανατολισμό της. Την βάζω να πάει σε ένα δωμάτιο και κάνει λούπα στον διάδρομο που οδηγεί στο δωμάτιο. 

Όταν την γυρνάω ξανά στην βάση για φόρτιση και εκ νέου εντολή πηγαίνει κανονικά. Πριν την αναβάθμιση δεν υπήρχαν τέτοια θέματα. Θα την ξανατσεκάρω σήμερα. Της έκανα και ένα equipment level calibration και θα δω την συμπεριφορά της.

Να τσεκάρετε και την βούρτσα από κάτω γιατί πιάνει τρίχες. Με το βουρτσάκι και το άγκιστρο σε αυτό να την καθαρίζετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, plasTOST είπε

Μετά την αναβάθμιση και ενώ την δουλεύω στα χαλιά παρατήρησα ότι κάτι παίζει με την πλοήγηση. Έχει γίνει ποιο "απαιτητικό" να μπαίνει σε σημεία που πριν δεν έμπαινε. Ενώ έχω ενεργοποιημένο το memory map χάνει τον προσανατολισμό της. Την βάζω να πάει σε ένα δωμάτιο και κάνει λούπα στον διάδρομο που οδηγεί στο δωμάτιο. 

Όταν την γυρνάω ξανά στην βάση για φόρτιση και εκ νέου εντολή πηγαίνει κανονικά. Πριν την αναβάθμιση δεν υπήρχαν τέτοια θέματα. Θα την ξανατσεκάρω σήμερα. Της έκανα και ένα equipment level calibration και θα δω την συμπεριφορά της.

Να τσεκάρετε και την βούρτσα από κάτω γιατί πιάνει τρίχες. Με το βουρτσάκι και το άγκιστρο σε αυτό να την καθαρίζετε.

και μενα τα ίδια. χάνετε, παει στο ιδιο σημειο ολη την ωρα, νομιζει οτι ειναι σε άλλο μερος απο αυτο που ειναι, οτι ναναι γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

και μενα τα ίδια. χάνετε, παει στο ιδιο σημειο ολη την ωρα, νομιζει οτι ειναι σε άλλο μερος απο αυτο που ειναι, οτι ναναι γενικα.

Αρα είναι πρόβλημα του νέου firmware ? Δεν έχω παραλάβει ακόμα οπότε ρωταω να μην αναβάθμισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

δοκίμασα αυτό που ειχα αναφέρει μερικες σελίδες πίσω. ψέκασα νερο με azax πατώματος σε ενα δωμάτιο 10τμ και την εβαλα να σφουγγαρίσει με το "δυνατό" mode για finer mopping. στο στανταρ water 2 (δεν θυμομουν τι κανει αυτο) και έκανε ΠΟΛΥ καλη δουλεια. βεβαια μετά έχασε το χαρτη, κοπαναγε σε τοιχους, έλεγε οτι ειναι 100% μπαταρία και απλα σταμάτησε πριν φτασει στην βαση και αραξε εκει. με ενα reboot ξεκολλησε.

To reboot πως το έκανες ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και της έκανα σήμερα αναβάθμιση. Θα την δοκιμάσω μέσα στο σκ που θα έχω χρόνο να δω την συμπεριφορά της. 

Πάντως στα Settings > Help & Feedback μπορείτε να αφήσετε feedback για προβλήματα. Ίσως αν υπάρχουν πολλές αναφορές για το ίδιο θέμα, να διορθωθεί στο επόμενο fw. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Banggood την ξαναέβαλε ( https://www.banggood.com/Viomi-SE-Robot-Vacuum-Cleaner-Laser-Navigation-2200Pa-Suction-Y-Mopping-3200mAh-Battery-Multi-language-APP-Control-Scheduled-Mopping-for-Pets-Hair-Floors-Carpets-p-1761916.html ) και με το κουπόνι BGCZVGRSE ( που μας έδωσε πιο πριν ο Fabricated ) πάει στα 173,08€ (αφαιρώντας το Shipping Insurance). Από αποθήκη Τσεχίας. Αν έχετε και κανένα Allowance, μπορεί να πάει και 1,47€-2,60€ πιο κάτω. :cool:

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παρήγγειλα στις 13 του μήνα την σκούπα από geekbuying και έφτασε σήμερα Ελλάδα στην DHL. Στην παρακολούθηση της παραγγελίας μου λέει εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 27/10. Τόσες πολλές μέρες θέλει? Αθήνα μένω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, specre είπε

Το Banggood την ξαναέβαλε ( https://www.banggood.com/Viomi-SE-Robot-Vacuum-Cleaner-Laser-Navigation-2200Pa-Suction-Y-Mopping-3200mAh-Battery-Multi-language-APP-Control-Scheduled-Mopping-for-Pets-Hair-Floors-Carpets-p-1761916.html ) και με το κουπόνι BGCZVGRSE ( που μας έδωσε πιο πριν ο Fabricated ) πάει στα 173,08€ (αφαιρώντας το Shipping Insurance). Από αποθήκη Τσεχίας. Αν έχετε και κανένα Allowance, μπορεί να πάει και 1,47€-2,60€ πιο κάτω. :cool:

182 μου βγηκε μαζι με το -2ε κουπονι μου.

λες να παιζει κατι με το συναλλαγμα στο Paypal? δεν θυμαμαι ποια ρυθμιση εχω για συναλλαγμα

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexandros_dr είπε

Καλησπέρα, παρήγγειλα στις 13 του μήνα την σκούπα από geekbuying και έφτασε σήμερα Ελλάδα στην DHL. Στην παρακολούθηση της παραγγελίας μου λέει εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 27/10. Τόσες πολλές μέρες θέλει? Αθήνα μένω. 

Στην προηγούμενη σελίδα έγραψα:

Στις 17/10/2021 στις 11:22 ΠΜ, specre είπε

Μη δένετε σκοινί κορδόνι το τι γράφει η DHL. Παρέλαβα 8 ημέρες πιο νωρίς (άλλο προιόν, άλλο site - από Γερμανία) από ότι μου έβγαζε η DHL στη σελίδα της!

Φαντάσου ότι μένω Ρόδο... πόσο μάλλον εσύ που μένεις Αθήνα! Αυτό που κατάλαβα αργεί να ενημερωθεί ή δεν ενημερώνεται καθόλου η σελίδα της από τη στιγμή που θα φτάσει Ελλάδα. Μόνο όταν στο παραδώσουν το πακέτο. Εμένα μου το φέρανε και στο tracking τους έγραφε ακόμα Αθήνα!

5 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

182 μου βγηκε μαζι με το -2ε κουπονι μου.

λες να παιζει κατι με το συναλλαγμα στο Paypal? δεν θυμαμαι ποια ρυθμιση εχω για συναλλαγμα

Εμένα αυτό μου βγάζει:

5nV13b.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, alexandros_dr είπε

Καλησπέρα, παρήγγειλα στις 13 του μήνα την σκούπα από geekbuying και έφτασε σήμερα Ελλάδα στην DHL. Στην παρακολούθηση της παραγγελίας μου λέει εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 27/10. Τόσες πολλές μέρες θέλει? Αθήνα μένω. 

Αν έρχεται από Γερμανία και Feucht, έρχεται οδικώς. 3 μέρες είναι μόνο το δρομολόγιο νομίζω και κάπου εκεί υπάρχει ένα κενό στην ενημέρωση. Από εκεί και πέρα εξαρτάται από το φόρτο της DHL. Μάλλον νωρίτερα θα σου έρθει όπως γράφτηκε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, specre είπε

Στην προηγούμενη σελίδα έγραψα:

Φαντάσου ότι μένω Ρόδο... πόσο μάλλον εσύ που μένεις Αθήνα! Αυτό που κατάλαβα αργεί να ενημερωθεί ή δεν ενημερώνεται καθόλου η σελίδα της από τη στιγμή που θα φτάσει Ελλάδα. Μόνο όταν στο παραδώσουν το πακέτο. Εμένα μου το φέρανε και στο tracking τους έγραφε ακόμα Αθήνα!

Εμένα αυτό μου βγάζει:

5nV13b.jpg

ξενέρωσα...

είχα αφήσει να βλέπω σε δολλάρια και ουσιαστικά πληρώνεις σε δολλάρια οπότε κανει μετατροπή το pp. εβαλα ευρω και λεει 173, πέταξα 9 ευρω στον καδο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά η τιμή επηρεάζεται από την ισοτιμία ευρω/δολαρίου. Στην απόδειξη από geekbuying, bangood κλπ η χρέωση σας είναι σε δολάρια. 

Πριν αγοράσετε να κάνετε πάντα ένα Google search για κουπόνια. Αν έχει κάποιος υπομονή ας περιμένει μέχρι τέλος Νοεμβρίου που έχει  black friday - cyber Monday κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kingfuse είπε

Λογικά η τιμή επηρεάζεται από την ισοτιμία ευρω/δολαρίου. Στην απόδειξη από geekbuying, bangood κλπ η χρέωση σας είναι σε δολάρια. 

Πριν αγοράσετε να κάνετε πάντα ένα Google search για κουπόνια. Αν έχει κάποιος υπομονή ας περιμένει μέχρι τέλος Νοεμβρίου που έχει  black friday - cyber Monday κλπ. 

Πως τα βρίσκουμε τα κουπόνια; γιατί είμαι λίγο άσχετος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...