Προς το περιεχόμενο

Super Mario Movie (2022)


dekulinkgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαινεται απιστευτη καθε φορα που δειχνουν απο κατι.Παντως εκει που μιλησε ο pratt με την προφορα brooklyn με χαλασε αρκετα.Δεν ειμαι απο αυτους που θεωρουν οτι ειναι αθλιος αλλα καπως εδω με ξινησε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κυριολεκτικα μου θυμισε τον Morty Sanchez οταν τον ακουσα. οι φανς και αυτη την φορα ειχανε δικιο οτι ηταν κακιστη επιλογη ο Chris Pratt για το VO. Τοσοι celebrities υπηρχαν που θα μπορουσαν να κανουν καλυτερη φωνη, ηηγαν ομως κατευθειαν στον Starlord, και χωρις καν audition φανταζομαι. Παντως ολα τα υπολοιπα δειχνουν φανταστικα. ας ελπισουμε η ιστορια μονο να μην απογοητευσει.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, KilliK είπε

κυριολεκτικα μου θυμισε τον Morty Sanchez οταν τον ακουσα. οι φανς και αυτη την φορα ειχανε δικιο οτι ηταν κακιστη επιλογη ο Chris Pratt για το VO. Τοσοι celebrities υπηρχαν που θα μπορουσαν να κανουν καλυτερη φωνη, ηηγαν ομως κατευθειαν στον Starlord, και χωρις καν audition φανταζομαι. Παντως ολα τα υπολοιπα δειχνουν φανταστικα. ας ελπισουμε η ιστορια μονο να μην απογοητευσει.

Eεε mario παιχνιδι και ιστορια δεν πανε μαζι συνηθως.Δεν ειναι ο λογος που παιζει δηλαδη κανεις αυτα τα παιχνιδια.Ειναι καθαρα για το gameplay και κυριως να περναει ευχαριστα οσο ασχολειται κανεις μαζι του.Το ιδιο σκεπτικο βλεπω  και με την ταινια ,παντα με βαση αυτα που εχουν δειξει στα trailers.Oσο για το σεναριο δεν εχουν το damsel in distress αυτην την φορα αλλα brother in distress,για ευνοητους λογους φυσικα.

Επισης ενα αλλο tv ad που εδειξαν στα game awards.Πιστευω φτανει αυτα που εχουν δειξει,ασε που μου φαινεται οτι ειναι ετοιμη η ταινια αλλα πιθανον η καθυστερηση να οφειλεται στο tie -in game που λογικα θα ανακοινωσουν??Μην ξεχναμε οτι αρχικη κυκλοφορια ηταν για τωρα τις γιορτες.Αλλα βλεπουμε οτι το marketing της ταινιας εχει ηδη ξεκινησει.Υπαρχουν ηδη ads και απο τα macdonalds.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

We have a winner.Πολυ χειροτερος απο τον pratt κατεμε ο seth rogan σαν DK.Δεν ταιριαζει καθολου στον χαρακτηρα.

Επισης cat mario!!

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wow, οντως ειναι αθλιος. η πλακα ειναι οτι με εξαιρεση τον Jack Black, δεν προσπαθουν καν να αλλαξουν τις φωνες τους, μιλανε κανονικα. η καταρα του celebrity voice acting.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Keegan-Michael Key ειναι καλος,αυτος που κανει την φωνη του toad.

Οι υπολοιποι οπως λες απλα μιλανε,μηδεν προσπαθεια σχεδον.

Αλλα ο rogan ειναι με διαφορα ο χειροτερος.Η φωνη του δεν ταιριαζει καθολου στον χαρακτηρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Θυμιζει την παλια σειρα.

update

Βασικα λαθος μου ειναι οντως απο την παλια σειρα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια εκτιμηση. ελπιζω να βγει λαθος. αλλα πιανω εντονα "κλεισιμο ματιου προς την καμερα. ειναι πολυ χαζο αυτο, ε;" vibes απο το βιντεο αυτο αλλα και λιγο που δειξανε απο την ταινια. εχω το κακο προαισθημα, οτι εδω ακολουθησανε την συνηθισμενη κυνικη προσεγγιση του Hollywood , οταν εκμοντερνιζει τα legacy franchises για το νεοτερο κοινο. αντι να αποδωσουν τους χαρακτηρες με σοβαροτητα, και οι ιστοριες να ειναι οργανικα διασκεδαστικες, τις γυριζουν ως self-aware αυτο-παρωδιες, που ζητανε απο τον θεατη να τις δει ως ενα ενα αστειο, και οχι ως μια καλη ιστορια, με το χιουμορ της, το δραμα της, την δραση της, κοκ.

δεν ξερω. ελπιζω να μην ισχυει αυτο.

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, KilliK είπε

μια εκτιμηση. ελπιζω να βγει λαθος. αλλα πιανω εντονα "κλεισιμο ματιου προς την καμερα. ειναι πολυ χαζο αυτο, ε;" vibes απο το βιντεο αυτο αλλα και λιγο που δειξανε απο την ταινια. εχω το κακο προαισθημα, οτι εδω ακολουθησανε την συνηθισμενη κυνικη προσεγγιση του Hollywood , οταν εκμοντερνιζει τα legacy franchises για το νεοτερο κοινο. αντι να αποδωσουν τους χαρακτηρες με σοβαροτητα, και οι ιστοριες να ειναι οργανικα διασκεδαστικες, τις γυριζουν ως self-aware αυτο-παρωδιες, που ζητανε απο τον θεατη να τις δει ως ενα ενα αστειο, και οχι ως μια καλη ιστορια, με το χιουμορ της, το δραμα της, την δραση της, κοκ.

δεν ξερω. ελπιζω να μην ισχυει αυτο.

 

Δεν περιμένω να δω κάποια ιδιαίτερη ιστορία από ταινία που στηρίζεται στον Super Mario.

Με βάση όσα έχουν δείξει μέχρι στιγμής ο SM προσεδαφίζεται στο Mushroom Kingdom όπου εκπαιδεύεται για να αντιμετωπίσει τον Bowser ο οποίος επιτίθεται στα βασίλεια κλέβοντας τα αστέρια. Τίποτα σπουδαίο δηλαδή, τουλάχιστον με όσα γνωρίζουμε.

Θυμάμαι τον Miyamoto πριν πολλά χρόνια να λέει πως αν ποτέ κυκλοφορήσει ταινία πρέπει το σενάριο να προσφέρει κάτι διαφορετικό. Το ίδιο επανέλαβε έμμεσα μετά την ανακοίνωση της συνεργασίας με την Illumination. Μένει να δούμε αν τελικά ισχύει, προσωπικά έχω αρκετές επιφυλάξεις πως τα περί διαφορετικότητας ήταν απλά PR μπούρδες. 

Άσχετο αλλά νομίζω πως ο μόνος που έχει προσφέρει κάτι διαφορετικά σαν σενάριο στην Ν είναι ο Koizumi που βρίσκεται πίσω από τις κεντρικές ιδέες (σεναριακά) των Majora's Mask και Link's Awakening.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Άσχετο αλλά νομίζω πως ο μόνος που έχει προσφέρει κάτι διαφορετικά σαν σενάριο στην Ν είναι ο Koizumi που βρίσκεται πίσω από τις κεντρικές ιδέες (σεναριακά) των Majora's Mask και Link's Awakening.

Αν και offtopic  το εχω ξαναπει δωσε ξανα το zelda στον koizumi!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Αν και offtopic  το εχω ξαναπει δωσε ξανα το zelda στον koizumi!!!

Δυστυχώς είναι πολύ αργά πλέον για αυτό και ο Koizumi έχει τα χρονάκια του και δεν ξέρουμε αν τον πολυενδιαφέρει πλέον. Επιπρόσθετα υφίσταται και η τεράστια επιτυχία του BotW για τα δεδομένα της σειράς. 

Συνεχίζω να πιστεύω ότι η καλύτερη επιλογή είναι ο Koizumi να δημιουργήσει ένα "αντίπαλο δέος" για την σειρά Zelda μέσα από ένα RPG. Είχα αναφέρει το Golden Sun παλιότερα αλλά οτιδήποτε άλλο σε αυτό το είδος θα μπορούσε να πετύχει.

Βέβαια αυτά γίνονται μόνο στα όνειρα.

Πάντως αν το προσέξει κανείς το BotW επαναφέρει παλιότερους μηχανισμούς που δεν είχαν υλοποιηθεί σε βάθος και πετυχημένα από τα Zelda του Aonuma καθώς και το psynergy από το Golden Sun αλλά με διαφορετική αισθητική.

Golden Sun, Xenoblade X και Diddy Kong Racing είναι τα παιχνίδια που αδίκως παραμένουν στο ράφι όταν θα μπορούσαν να πουλήσουν εκατομμύρια με νέες προσεγμένες εκδόσεις όπως αντίστοιχα συνέβη με τα Luigi's Mansion. Κρίμα πραγματικά. Ακόμα και νέα F-Zero, Waverace και οποιοδήποτε άλλο ξεχασμένο στο ράφι ip της εταιρίας δεν μπορεί να φτάσει την δυναμική εξέλιξης και πωλήσεων των τριών παραπάνω ips. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...