Προς το περιεχόμενο

Super Mario Movie (2022)


dekulinkgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απαιτείται ένα Όσκαρ:

Επίσης κάποια πρώτα δεδομένα, τίποτα πολύ σημαντικό γενικότερα αλλά εντυπωσιακά για super Mario movie.

The Super Mario Bros. Movie has top animated launch day ever in 11 markets, more

Αν το word of mouth είναι θετικό θα φανεί το Σαββατοκύριακο.

Edit: Ο προϋπολογισμός της ταινίας στα 100 εκατομμύρια.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπον μολις γυρισα απο τον κινηματογραφο.Γεματη αιθουσα,δεν το περιμενα να σας πω την αληθεια.Ρωτησα να δω πως παει εισπρακτικα,μου ειπαν 1η μερα 2 ατομα και χθες 17 ατομα.

Τωρα εννοειται πιτσικαρια στο full αλλα τουλαχιστον ηταν ησυχοι σχετικα καθως δεν προλαβανε να πολυ σκεφτουν με τον ρυθμο της ταινιας.

Οποτε παμε στην αποψη μου για την ταινια.Ηταν πιστο 90% στα παιχνιδια.(το 10% αφορα την peach πιστευω να καταλαβαινετε τι εννοω)Οποτε οπως εχει ηδη αναφερθει δυστηχως η υποθεση πασχει παρα πολυ,πραγμα λογικο καθως θα το ξαναγραψω τα mario παιχνιδια ειναι γνωστα για το απολαυστικο gameplay τους και οχι το ανυπαρκτο σεναριο.

Τολμω να πω πως σαν ταινια για μενα το 1ο sonic ειναι πολυ καλυτερη και δεν τον συμπαθω ιδαιτερα τον σκατζοχοιρο.

Εννοειται περασα ωραια ομως καθως ειμαι τεραστιος fan του mario και με τον ανιψιο λεγαμε συνεχεια αα αυτο ειναι απο εκει ,το ταδε απο εκει κτλπ.

Οταν βγει η συνεχεια ελπιζω να φροντισουν να εχει ενα καλουστικο σεναριο και να αφησουν την ταινια να ανασανει.Τωρα να μου πεις τι υλικο να χρισιμοποιησουν?Μονο την rosalina σκεφτομαι που μπορει ισως να γινει κατι.

Ειχε παντως ωραιες στιγμες μεσα,μεταξυ dk και mario.Eπισης νομιζω πρεπει οπωσδηποτε να βγαλουν Luigi mansion ταινια.Θα καταλαβετε οσοι την δειτε την ταινια.

Να πω πως την ειδα  μεταγλωτισμενη,αλλα δεν ηταν και τοσο ασχημη η μεταγλωτιση.Ειχαν κρατησει καποια απο τα γελια των αγγλικων φωνων και με χαλασε πολυ ο rogan.Ρωτησα επισης αν θα την φερουν και στα Αγγλικα και που ειπαν αναλογα πως θα παει στην Αθηνα που εχει τετοιες προβολες.Αν παει καλα εκει τοτε πολυ πιθανον να την φερει.Αν τελικα την φερουν θα παω να την ξαναδω μονο και μονο για τις φωνες.

Τελος θελω οπωσδηποτε νεο παιχνιδι mario!!!!Αα και με τετοια γραφικα!!!

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Λοιπον μολις γυρισα απο τον κινηματογραφο.Γεματη αιθουσα,δεν το περιμενα να σας πω την αληθεια.Ρωτησα να δω πως παει εισπρακτικα,μου ειπαν 1η μερα 2 ατομα και χθες 17 ατομα.

 

Οταν λες 1η μερα 2 ατομα; Και σε ποιον κινηματογραφο πηγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Οταν λες 1η μερα 2 ατομα; Και σε ποιον κινηματογραφο πηγες;

Επαρχια ειμαι οπου εχει μια προβολη την ημερα μονο στις 5 το απογευμα.Την πεμπτη συγκεκριμενα, 1η μερα προβολης της ταινιας εκοψε μονο 2 εισητηρια.

12 λεπτά πριν, Lotof είπε

Disney ρουφεν

IMG-6729.jpg

Οι προβλεψεις λενε οτι θα φτασει το 1 δις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ασχολείστε με προβλέψεις. Η ταινία έχει δρόμο ακόμα και στην Ιαπωνία κυκλοφορεί 28 Απριλίου. 

Το πσκ θα μας δώσει μια καλή αρχική εικόνα σχετικά με το word of mouth αλλά και πάλι δεν θα αποτελεί εγγύηση για ότι ακολουθήσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την είδα και εγώ με την μικρή μου εχθές το βράδυ.

Είναι origins ιστορία, εκεί που το πράγμα πάει να γίνει πραγματικά ενδιαφέρον, η ταινία τελειώνει. 

Συμφωνώ με τα περισσότερα σχόλια όσων την είδαν, τόσο τα θετικά όσο και τα αρνητικά.

Μας άρεσε πολύ, η μικρή μου ξετρελάθηκε, θέλει να βγάλουν ταινία με τον Luigi πρωταγωνιστή.

Για μένα, τα Sonic 1 και 2 είναι πολύ ανώτερα, πάρα το γεγονός ότι ουδέποτε ασχολήθηκα σοβαρά με τα παιχνίδια του.

 

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, panther_512 είπε

Μας άρεσε πολύ, η μικρή μου ξετρελάθηκε, θέλει να βγάλουν ταινία με τον Luigi πρωταγωνιστή.

Όπως προειπώθηκε: Luigi's Mansion. :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τόσο συζήτηση και επιτυχία για μια ταινία Σούπερ Μάριο? Όχι ότι θέλω να μειώσω κανέναν η τίποτα, προς θεού, αλλά είναι μια έκπληξη, σίγουρα. Μόλις τώρα έμαθα ότι η Ανία-Τέιλορ Τζόι (🤤) παίζει την Πιτς οπότε κάτι ενδιαφέρον εκεί. Ειρωνικά, η μεγαλύτερη επιτυχία της στην χρόνια που είναι κρίμα γιατί το Northman ήταν εξαιρετικό. 

Πολύ διαφήμιση, κιόλας, βλέποντας μπάλα εδώ και μέρες έχω παρατηρήσει ότι είναι παντού στα μπιλμπορτνς. 

Αρκεί να μην έχει βλακείες σαν τις τελευταίες βλακείες τις Ντίσνεϊ που δεν κρύβει πια πόσο ύπουλη είναι βάζοντας πράγματα που δεν έχουν δουλειά σε παιδικά. Αλλά, ότι το παίζουν λίγο με την Πιτς ότι δεν σώζεται και ο Λουίτζι είναι κρατούμενος είναι λιγάκι αλλά εντάξει, λίγο αστείο στο κάτω-κατω και ελπίζω να το κρατήσουν έτσι.

Δεν θα τι δω σε σινεμά, κρατάω για την επανέκδοση του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών, αλλά πάλι με εκπλήσσει.

Επεξ/σία από achileesxi
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το θεωρω και τοσο εκπληξη.Απο το πρωτο trailer φαινοταν οτι θα γινει επιτυχια.Μιλαμε αλλωστε για μια απο τις πιο αναγνωρισιμες φιγουρες παγκοσμιως.Εισπρακτικα θα πηγαινε σιγουρα καλα ανεξαρτητου ποιοτητας ταινιας.Κανανε την ταινια και οικογενειακη-animated οποτε σιγουρα λεφτα.Ξερανε απο την αρχη βεβαια....

 

 

2MPiY7W.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Δεν το θεωρω και τοσο εκπληξη.Απο το πρωτο trailer φαινοταν οτι θα γινει επιτυχια.Μιλαμε αλλωστε για μια απο τις πιο αναγνωρισιμες φιγουρες παγκοσμιως.Εισπρακτικα θα πηγαινε σιγουρα καλα ανεξαρτητου ποιοτητας ταινιας.Κανανε την ταινια και οικογενειακη-animated οποτε σιγουρα λεφτα.Ξερανε απο την αρχη βεβαια....

 

 

2MPiY7W.gif

Δεν θα ήξερα, πέρα από ποδοσφαιρικά, δεν έχω καμία σχέση με το κόσμο των βιντεοπαιχνιδιών οπότε ναι το ξέρω το χαρακτήρα αλλά τόσο το θέμα? Μπράβο. Αυτό έχω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 377 εκατομμύρια συνολικά για τις πρώτες πέντε μέρες προβολής παγκοσμίως που την κατατάσσει στην πρώτη θέση των ταινιών κινουμένων σχεδίων και φυσικά και των ταινιών βασισμένη σε videogames. 

Είναι σε καλό δρόμο η ταινία, υπολείπεται αρκετή απόσταση ακόμα μέχρι τα τελικά νούμερα.

Σύντομα πάντως θα γίνει η εμπορικότερη ταινία βασισμένη σε videogames ξεπερνώντας το Warcraft στα 440 εκατομμύρια. Κλάψε Kojima! ΧΑΧΑΧΑΧΑ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...