Προς το περιεχόμενο

Super Mario Movie (2022)


dekulinkgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bγηκαν και τα reviews.Οπως αναφερουν διασκεδαστικη ταινια,παρα πολλα easter eggs,οπτικα υπεροχο και οι VA πολυ καλοι,ακομα και ο chris pratt. Το μεγαλο αρνητικο της ταινιας που συμφωνουν σχεδον ολοι ειναι προφανως το σεναριο και ποσο απλο-αδιαφορο ειναι.Δηλαδη ειναι πιστο 100% στα παιχνιδια θα ελεγα.

Ελπιζω να παω Σαββατοκυριακο να το δω.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κόρη μου (5 χρονών), έχει λιώσει Mario Kart και Super Mario στο Switch.

Της είπα ότι ήρθε η ταινία στο σινεμά και με έχει τρελάνει. Μας βλέπω να πηγαίνουμε αύριο στην πρεμιέρα, βραδινή παράσταση και μετά όλο το βράδυ ξύπνιοι από την υπερένταση.

Αγαπημένοι της χαρακτήρες ο Luigi και ο Bowser

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, panther_512 είπε

Μας βλέπω να πηγαίνουμε αύριο στην πρεμιέρα, βραδινή παράσταση και μετά όλο το βράδυ ξύπνιοι από την υπερένταση.

Μπόλικο καφέ να έχεις. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Lotof είπε

Τα χάλασε τα τζιμανια στο rotten που είναι πιστό στο παιχνίδι και δεν έχει βάθος στην υπόθεση. Ο κοσμος για άλλη μια φορά διαφωνεί. 

IMG-6714.jpg

Μάλλον θέλουν οσκαρική υπόθεση όπως αυτή της live action ταινίας 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θαβουν με την ιδια δικαιλογια, που χρησιμοποιησαν οταν θαψανε και το Warcraft. οτι δεν εξηγει τους κανονες του συμπαντος, και απευθυνεται αποκλειστικα στους φανς. εγω με τον υδραυλικο ειμαι, διοτι ειναι αστεια η εξηγηση τους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KilliK είπε

το θαβουν με την ιδια δικαιλογια, που χρησιμοποιησαν οταν θαψανε και το Warcraft. οτι δεν εξηγει τους κανονες του συμπαντος, και απευθυνεται αποκλειστικα στους φανς. εγω με τον υδραυλικο ειμαι, διοτι ειναι αστεια η εξηγηση τους.

Μα ειναι μπουνταλαδες. Mario πας να δεις ρε φιλε οχι το νονο. Αντι να περασουν καλα καθονται και κραζουν για το σεναριο. Δηλαδη ποσο πιο out of place ειναι. Η ταινια ειναι fun ειναι τα παιδικα μας χρονια οσοι ειμαστε 30αριδες και απο εκει και περα τα αλλα ειναι χαζομαρες που διαβαζω απο τους δηθεν κριτικους του κωλου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι σήμερα στην βραδινή παράσταση εγώ και η μικρή μου θα περάσουμε φανταστικά. Κλείσαμε τα εισιτήρια και τώρα μετράμε τις ώρες.

To μόνο κρίμα ότι θα το δώ μεταγλωτισμένο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Spoiler
Spoiler
Αναφορά σε κείμενο

But we don't need a reason in this film, because Peach is not always being captured by Bowser, she's a 100% girl-boss. She has no flaws, she has no faults, she never had to train, she's just...she's Rey Skywalker basically, she's the best ever and she doesn't need saving from no fucking man, OK?
And...that's fine, I can actually get over the girl-boss parts, in fact, she't the hero of this film. Without her, there's no hero of the film. Mario bumbles his way through the entire film and then right at the end, all of a sudden, he's good at everything. He wasn't good at anything, now he's good at everything and then the film ends.

Οκ, είπαμε ότι τα Mario games δεν έχουν κάποιο σοβαρό στόρυ, αλλά βλάκας Mario και strong female protagonist Peach δεν είναι τα Mario games της Ιαπωνίας, αλλά η MURICAnised version. :P

Αλλά οκ, είναι πιο κοντά στα games από την παλιά ταινία...όχι ότι ήθελε πολύ κόπο. :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Οκ, είπαμε ότι τα Mario games δεν έχουν κάποιο σοβαρό στόρυ, αλλά βλάκας Mario και strong female protagonist Peach δεν είναι τα Mario games της Ιαπωνίας, αλλά η MURICAnised version. :P

Αλλά οκ, είναι πιο κοντά στα games από την παλιά ταινία...όχι ότι ήθελε πολύ κόπο. :P

 

Δυστηχως δεν γινεται πλεον να ειναι η peach damsel in distress.Ηδη απο το προηγουμενο παιχνιδι αρχισαν να το δειχνουν αυτο προς το τελος.

Αυριο πιστευω,ελπιζω να παω να την δω και θα γραψω αναλυτικη αποψη για την ταινια.

Παντως  εχω διαβασει καποιους "επαγγελματιες κριτικους" και πραγματικα να γελας.Λεει ενας οτι το cgi ειναι πολυ κακο και οτι η ταινια του 93 ειναι καλυτερη........

Δεν χρειαζεται να δει κανεις την καινουργια για να ξερει οτι θα ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη.

Επισης αλλη μια απορει-κραζει γιατι ο mario ντυνεται γατα σε μια φαση.

Τελος εδω ο john Leguizamo ανεφερε οτι δεν θα την δει γιατι not enough diversity........Oτι ναναι πραγματικα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, dekulinkgr είπε

Δυστηχως δεν γινεται πλεον να ειναι η peach damsel in distress.Ηδη απο το προηγουμενο παιχνιδι αρχισαν να το δειχνουν αυτο προς το τελος.

Παντως  εχω διαβασει καποιους "επαγγελματιες κριτικους" και πραγματικα να γελας.Λεει ενας οτι το cgi ειναι πολυ κακο και οτι η ταινια του 93 ειναι καλυτερη........

------

Επισης αλλη μια απορει-κραζει γιατι ο mario ντυνεται γατα σε μια φαση.

Αν την αλλάζουν ήδη από τα παιχνίδια, οκ τότε.

Καλά, η ταινία του 93, όχι. Ποτέ. Ακόμη και από χάλια ταινίες, έχω μια-δυο σκηνές που θυμάμαι και λέω "αυτές είχαν πλάκα". Από την παλιά Super Mario ταινία, δεν έχω καμιά.

Αν δεν ξέρουν γιατί έχει στολή γάτας ο Mario... ας παίξουν κανένα από τα παιχνίδια. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Αν την αλλάζουν ήδη από τα παιχνίδια, οκ τότε.

Καλά, η ταινία του 93, όχι. Ποτέ. Ακόμη και από χάλια ταινίες, έχω μια-δυο σκηνές που θυμάμαι και λέω "αυτές είχαν πλάκα". Από την παλιά Super Mario ταινία, δεν έχω καμιά.

Αν δεν ξέρουν γιατί έχει στολή γάτας ο Mario... ας παίξουν κανένα από τα παιχνίδια. :P

Πιο συγκεκριμενα στο  mario odyssey προς το τελος.Ενω ουσιαστικα ειναι story σωσε την peach στο τελος το αλλαζουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...