Προς το περιεχόμενο

Super Mario Movie (2022)


dekulinkgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ωραία φάση ρε παιδιά! Τα παιδικά μας χρόνια, τότε που δεν είχαμε έννοιες, που η ψυχή ηταν ακόμα αθώα μακριά απο ίντριγκες, απο τοξικές συμπεριφορές κλπ. 
 

Πηγα με φίλο μου κι ήμασταν οι μόνοι χωρίς παιδιά στην αίθουσα και μάλλον το απολαύσαμε και περισσότερο απο τα πιτσιρίκια 😜 Ειχα μεγάλο hype και η ταινία μου το ανταπέδωσε και μάλιστα το μεταγλωττισμένο άξιζε 100%. 

περιττο να πω οτι μόλις τελείωσε μπήκα να δω ποσο έχει το switch. 🤷‍♀️

Edit: επίσης η ταινία έχει ένα απλοϊκό μεν αλλά πολύ όμορφο μήνυμα. Να πιστεύεις στον εαυτό σου no matter what και να μην αφήνεις τη γνώμη των άλλων να σε επηρεάζει!!!

Επεξ/σία από margaritagr
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, margaritagr είπε

περιττο να πω οτι μόλις τελείωσε μπήκα να δω ποσο έχει το switch. 🤷‍♀️

mario odyssey,mario 3d world,mario 3d all stars και mario kart 8.Αυτα τα λιγα για αρχη.Μετα πας και σε luigis mansion 3 αν σου αρεσε το section με τον luigi.😆 ολα παιχνιδαρες παντως.

 

Το αναφερει και ο drinker στο παραπανω review οτι υπαρχουν φημες οτι το αρχικο σεναριο ηταν να ειναι η peach the star of the movie με τους υδραυλικους να ειναι ουσιαστικα κομπαρσοι.Μετα τα πρωτα drafts  η nintendo και ο Μiyamoto απαιτησε να γινουν rewrites.Oλα αυτα ειναι φημες βεβαια.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

mario odyssey,mario 3d world,mario 3d all stars και mario kart 8.Αυτα τα λιγα για αρχη.Μετα πας και σε luigis mansion 3 αν σου αρεσε το section με τον luigi.😆 ολα παιχνιδαρες παντως.

 

Το αναφερει και ο drinker στο παραπανω review οτι υπαρχουν φημες οτι το αρχικο σεναριο ηταν να ειναι η peach the star of the movie με τους υδραυλικους να ειναι ουσιαστικα κομπαρσοι.Μετα τα πρωτα drafts  η nintendo και ο Μiyamoto απαιτησε να γινουν rewrites.Oλα αυτα ειναι φημες βεβαια.

 

Τι να κάνει κι αυτός, έχει ένα narrative να υποστηρίξει για το πόπολο που τον ακούει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Lotof είπε

FB-IMG-1682172248736.jpg

Στην πραγματικότητα είναι υπερβολή αλλά αποδεκτή για πλάκα.

Μην ξεχνάμε ότι η Disney έχει εξαγοράσει την Marvel όπου τα νούμερα είναι σε άλλα επίπεδα.

Εξάλλου η Illumination έχει παρουσία στο τοπ10 των εμπορικότερων ταινιών κινουμένων σχεδίων. Δεν ήταν δηλαδή μια τυχαία επιλογή από την Nintendo.

Βέβαια δεν παύει η ταινία να είναι μια επιτυχία και ουσιαστικά δίνει απάντηση σε ερώτημα που είχε τεθεί στον Miyamoto κάποιες δεκαετίες πριν:

στο 6:37, βάλτε υπότιτλους.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σκηνές που ήταν στο ανθρώπινο κόσμο δεν μου άρεσαν και πολύ, όταν ήταν στον σύμπαν του παιχνιδιού πολύ καλύτερα. Επίσης μου άρεσαν τα πλάνα που θύμιζαν το βιντεοπαιχνίδι. Μου άρεσε αλλά αν και παιδικό περίμενα λίγο καλύτερο σενάριο

Η καλύτερη στιγμή μου:

Spoiler

Όταν ο donkey kong έκανε ποζεριές πριν τη μονομαχία στην αρένα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Ο Μάριο σώζει την Peach? Είναι ο ήρωας της ταινίας?

Δεν την έχω δει, βάλτε μου την απάντηση σε spoiler

Spoiler

Νικάνε με συλλογική προσπάθεια Mario , Peach , Donkey 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 23/04/2023 at 23:49, Bourdoulas said:
  Hide contents

Νικάνε με συλλογική προσπάθεια Mario , Peach , Donkey 

 

Ξέχασες όμως και

Spoiler

Την υποστήριξη από Luigi

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κράζω την ταινία αλλά βλέπω τι κατεύθυνση παίρνει το πράγμα. Από ταινίες με σούπερηρωες σε ταινίες βιντεοπαιχνιδιών για τα επόμενα 10 και βάλε χρόνια. Περισσότερο σαν αυτήν αντί για κανένα Resident Evil: Welcome to Racoon City φάση.

Αφού μιλάει το γνωστό...xrd-exrd.gif.c3eed8f5aa2ed3fdaa2d522d9cfd0a63.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, achileesxi είπε

Δεν κράζω την ταινία αλλά βλέπω τι κατεύθυνση παίρνει το πράγμα. Από ταινίες με σούπερηρωες σε ταινίες βιντεοπαιχνιδιών για τα επόμενα 10 και βάλε χρόνια. Περισσότερο σαν αυτήν αντί για κανένα Resident Evil: Welcome to Racoon City φάση.

Αφού μιλάει το γνωστό...xrd-exrd.gif.c3eed8f5aa2ed3fdaa2d522d9cfd0a63.gif

Δύσκολο να προκύψουν ταινίες που θα έχουν έσοδα στα επίπεδα των αντίστοιχων super heroes. Λίγες θα φτάσουν το $1δις. Αυτό είναι κατανοητό και από την λίστα με τις εμπορικότερες ταινίες βασισμένες σε videogames που δεν είχαν την ίδια επιτυχία. Πέρα του SM καμία άλλη δεν έχει ξεπεράσει τα 450 εκατομμύρια δολάρια στο box office.

Ανεξαρτήτως εσόδων σίγουρα θα δούμε περισσότερες σχετικές ταινίες και σειρές. Οι videogames ταινίες όμως δεν περιμένω να αντικαταστήσουν τις super heroes.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...