Προς το περιεχόμενο

Προσοχή! Fake iphones... πολλά!


nikosjc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τεσπα για να μην την πατησει καποιος παντως, το κουτι του 12 ανοιγει η ζελατινα και ξεσφραγιζει ευκολα, δηλαδη και αληθινο να ηταν το κουτι δεν εχει σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι συναντήσεις ιδανικά να γίνονται αυστηρά σε δημόσιους χώρους και να υπάρχει κόσμος κοντά και κάμερες! 

 

Είχε τύχει σκηνικό όταν έφευγα κάποτε από ΚΤΕΛ Κηφισού. Ένας τύπος είχε ψαρωσει έναν μέσα στην καφετέρια του ΚΤΕΛ. Είχε κάτσει μαζί του στο τραπέζι, έδειξε κανονικά το κινητό πως είναι αυθεντικό και δουλεύει όλα καλά. Του είπε να πάνε σε μια γωνία έξω από την καφετέρια για να κάνουν την τράμπα. Πήγαν στην γωνία, του έδωσε τα λεφτά και του λέει, γύρνα πλάτη να στο βάλω το κινητό στην τσάντα σου. Του έβαλε 2 σαπούνια και έφυγε κύριος.

Όταν είχα φτάσει εγώ στα ΚΤΕΛ το άκουσα που έλεγε το σκηνικό στην αστυνομία (είχα καμιά ώρα μέχρι να φύγει το λεωφορείο).

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λετε για δημόσιους χωρους κλπ;Αφου κούριερ περίμενε.

 

2 λεπτά πριν, SilentVoice είπε

 

 

Είχε τύχει σκηνικό όταν έφευγα κάποτε από ΚΤΕΛ Κηφισού. Ένας τύπος είχε ψαρωσει έναν μέσα στην καφετέρια του ΚΤΕΛ. Είχε κάτσει μαζί του στο τραπέζι, έδειξε κανονικά το κινητό πως είναι αυθεντικό και δουλεύει όλα καλά. Του είπε να πάνε σε μια γωνία έξω από την καφετέρια για να κάνουν την τράμπα. Πήγαν στην γωνία, του έδωσε τα λεφτά και του λέει, γύρνα πλάτη να στο βάλω το κινητό στην τσάντα σου. Του έβαλε 2 σαπούνια και έφυγε κύριος.

Όταν είχα φτάσει εγώ στα ΚΤΕΛ το άκουσα που έλεγε το σκηνικό στην αστυνομία (είχα καμιά ώρα μέχρι να φύγει το λεωφορείο).

Τα ηθελε ο πισινος του,καλά να πάθει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, SilentVoice είπε

Οι συναντήσεις ιδανικά να γίνονται αυστηρά σε δημόσιους χώρους και να υπάρχει κόσμος κοντά και κάμερες! 

 

Είχε τύχει σκηνικό όταν έφευγα κάποτε από ΚΤΕΛ Κηφισού. Ένας τύπος είχε ψαρωσει έναν μέσα στην καφετέρια του ΚΤΕΛ. Είχε κάτσει μαζί του στο τραπέζι, έδειξε κανονικά το κινητό πως είναι αυθεντικό και δουλεύει όλα καλά. Του είπε να πάνε σε μια γωνία έξω από την καφετέρια για να κάνουν την τράμπα. Πήγαν στην γωνία, του έδωσε τα λεφτά και του λέει, γύρνα πλάτη να στο βάλω το κινητό στην τσάντα σου. Του έβαλε 2 σαπούνια και έφυγε κύριος.

Όταν είχα φτάσει εγώ στα ΚΤΕΛ το άκουσα που έλεγε το σκηνικό στην αστυνομία (είχα καμιά ώρα μέχρι να φύγει το λεωφορείο).

Καλά, ούτε σε ταινία αυτά!

Γυρίστε την πλάτη να σας βάλω το κινητό στην τσέπη! Δεν μπορώ να πιστέψω ότι γίνονται τέτοια σκηνικά! 

Πιο αποδοτικό είναι μόλις πάρεις τα λεφτά στο χέρι να το βάλεις στα πόδια τρέχοντας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Καλά, ούτε σε ταινία αυτά!

Γυρίστε την πλάτη να σας βάλω το κινητό στην τσέπη! Δεν μπορώ να πιστέψω ότι γίνονται τέτοια σκηνικά! 

Πιο αποδοτικό είναι μόλις πάρεις τα λεφτά στο χέρι να το βάλεις στα πόδια τρέχοντας. 

Στα ΚΤΕΛ ,στα μεγάλα πάρκινγκ  των ΣΜ ή των ΣΕΑ κυκλοφορούν απατεώνες που πουλάνε γυαλιά,κινητά,ρολόγια ,πιο παλια πούλαγαν και ραδιοκασετόφωνα αυτοκινήτων.Πρέπει να είσαι χαζός έστω και να καθίσεις να μιλήσεις μαζί τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Στα ΚΤΕΛ ,στα μεγάλα πάρκινγκ  των ΣΜ ή των ΣΕΑ κυκλοφορούν απατεώνες που πουλάνε γυαλιά,κινητά,ρολόγια ,πιο παλια πούλαγαν και ραδιοκασετόφωνα αυτοκινήτων.Πρέπει να είσαι χαζός έστω και να καθίσεις να μιλήσεις μαζί τους.

Το ότι βρίσκονται το γνωρίζω. Το ότι θα κάτσει κάποιος να πιστέψει "γύρισε την πλάτη να σου βάλω το κινητό στην τσέπη" και θα το κάνεις, μου είναι αδιανοητο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, SilentVoice είπε

Οι συναντήσεις ιδανικά να γίνονται αυστηρά σε δημόσιους χώρους και να υπάρχει κόσμος κοντά και κάμερες! 

 

Είχε τύχει σκηνικό όταν έφευγα κάποτε από ΚΤΕΛ Κηφισού. Ένας τύπος είχε ψαρωσει έναν μέσα στην καφετέρια του ΚΤΕΛ. Είχε κάτσει μαζί του στο τραπέζι, έδειξε κανονικά το κινητό πως είναι αυθεντικό και δουλεύει όλα καλά. Του είπε να πάνε σε μια γωνία έξω από την καφετέρια για να κάνουν την τράμπα. Πήγαν στην γωνία, του έδωσε τα λεφτά και του λέει, γύρνα πλάτη να στο βάλω το κινητό στην τσάντα σου. Του έβαλε 2 σαπούνια και έφυγε κύριος.

Όταν είχα φτάσει εγώ στα ΚΤΕΛ το άκουσα που έλεγε το σκηνικό στην αστυνομία (είχα καμιά ώρα μέχρι να φύγει το λεωφορείο).

Να σημειώσω πως αυτό είχε γίνει κάπου στο 2008. Τότε δεν είχαν όλοι σοσιαλ μίντια  με την μορφή της σημερινής ενημέρωσης, ούτε υπήρχαν τόσα marketplace.  Ο καθένας μπορεί να την παταγε. Ειδικά στα ΚΤΕΛ αν δεν έχει ζήσει Αθήνα και θέλει να πάει στο χωριό του με καινούργιο κινητό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ την πάτησα το 2009. Μέσα στη νύχτα ήρθε ο τσιγκανος, και μου παρουσίασε το κινητό. Μου έδειξε την κάμερα η οποία επειδή ήταν βραδυ έμοιαζε πολύ καλή. Ότι και καλά ήταν από το πλιάτσικο της Vodafone του 2008 στην Αθήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαίνετε στο λιμάνι στον πειραια, σε μερικά λεπτά θα σας ενοχλήσουν οι γνωστοί ρωμα και θα προσπαθήσουν να σας πουλήσουν 'γνήσια κλεμμένα΄ γυαλιά-ρολόγια armani και φυσικά  iphone στη ζελατίνα  ,άλλα απ ότι βλέπω εξελίχθηκαν και πουλάνε και διαδικτυακά.

και βέβαια  για να μην ξεχνιόμαστε το παλιό γνωστό κόλπο με την θήκη γυαλιών.σου δείχνει γνήσιο κινητό εξαρχής  και στο δίνει να το δουλέψεις αλλά όταν έχεις πληρώσει με  ταχυδακτυλουργικά το ανταλλάσσει και  σου βάζει ένα μοσχοσάπουνο στη θήκη και μην είδατε τον παναη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aromeo είπε

Εντωμεταξύ, άνοιξε ένας άνθρωπος ένα θέμα να αναφέρει κάτι σημαντικό και πετάχτηκε ο random τύπος κλασσικά να μας κουνήσει το δάχτυλο χωρίς λόγο για το πόσο έξυπνη αγορά έκανε που πήρε Samsung αντί για iPhone και πόσα λιγότερα λεφτά χάνει.  Πόσο θλιβερό να αναζητάς παλαμάκια και επιβεβαίωση για την αγορά ενός κινητού; 

Είναι ο γνωστός πόλεμος μεταξύ καλού και κακού, Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού , playstation και xbox , fifa και pro , apple και όλοι τους!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψωνιζω φτηνα αιφωνα απο εκει για δωρο στα προσωπατα να τη βγαζω φτηνα. Δεν ακουσα κανενα παραπονο και "απιστολη εξετελεσθη"...αρα ειναι καλο τηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Land-decked είπε

Παιδιά εγώ την πάτησα το 2009. Μέσα στη νύχτα ήρθε ο τσιγκανος, και μου παρουσίασε το κινητό. Μου έδειξε την κάμερα η οποία επειδή ήταν βραδυ έμοιαζε πολύ καλή. Ότι και καλά ήταν από το πλιάτσικο της Vodafone του 2008 στην Αθήνα...

καλα να παθετε οσοι εχετε την προθεση να αγορασετε κλεμενα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καταρχάς μόνο και μόνο από την τιμή καταλαβαίνεις οτι δεν παιζει 12 pro max και σφραγισμένο 512 αν είσαι πολυυυυυυυυυυυυυυ τυχερός κάνα 1450 θα το βρεις αντε να μετάνιωσε καποιος η του χάρισαν και δεν θέλει 1400 μεχρι εκεί όμως

με 1000 κανα 256 ναι μπορείς να βρεις

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...