Προς το περιεχόμενο

Αδυναμία πρόσβασης σε Facebook, Messenger και Instagram [Ενημέρωση]


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 338
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, Molpadia είπε

Ακόμα μια θεωρία που κυκλοφορεί τις τελευταίες ώρες είναι πως την ώρα που τα κοινωνικά δίκτυα έχουν πέσει, εκατομμύρια προσωπικά δεδομένα χρηστών πωλούνται σε εταιρείες και φυσικά πρόσωπα που έχουν λόγο να ενδιαφέρονται. Καταλαβαίνει κανείς τι μπορεί να σημαίνει αυτό.

Την ίδια στιγμή υπάρχουν αναφορές πως Facebook και Ιnstagraμ έχουν αποσυρθεί από το σύστημα το Σύστημα Ονοματοδοσίας Διαδικτύου DNS με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται για το μέλλον των δικτύων.

Όλα είναι σιωνιστική απάτη. 

Αν θέλετε απαντήσεις, αφήστε τα γραφεία τύπου του fb που ανακοινώνουν ότι λένε τα πραγματικά αφεντικά τους και ρωτήστε το γραφείο τύπου της κυβέρνησης του Ισραήλ, εκεί θα λάβετε καλύτερη απάντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω να ενημερωθώ σε τεχνολογικό Site και διαβάζω για επίθεση Κινέζων, πώληση των δεδομένων όλων των χρηστών και άλλες θεωρίες συνωμοσίας

Πόσο να αντέξω πχια;

Πάντως πέρα από την πλάκα, έχει βγει καμία σοβαρή βρώμα για το τι έγινε (σε επίπεδο Server μιλάμε, μην μου αρχίσει κανείς για τον κερατά τον Ερμή που στράβωσε σήμερα και είπε να ευθυγραμμιστεί); Γιατί είναι όντως πολύ περίεργο τέτοιος κολοσσός να είναι οφ εδώ και 5-6 ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Μπαίνω να ενημερωθώ σε τεχνολογικό Site και διαβάζω για επίθεση Κινέζων, πώληση των δεδομένων όλων των χρηστών και άλλες θεωρίες συνωμοσίας

Πόσο να αντέξω πχια;

Πάντως πέρα από την πλάκα, έχει βγει καμία σοβαρή βρώμα για το τι έγινε (σε επίπεδο Server μιλάμε, μην μου αρχίσει κανείς για τον κερατά τον Ερμή που στράβωσε σήμερα και είπε να ευθυγραμμιστεί); Γιατί είναι όντως πολύ περίεργο τέτοιος κολοσσός να είναι οφ εδώ και 5-6 ώρες.

κάποιος έβγαλε από την πρίζα τα κλιματιστικά των σέρβερ (είδες τι κάνουν οι καθαρίστριες όταν καθαρίζουν τα Data Centers / Servers Rooms)

εκτός αν είναι δουλειά εκ των έσω (κανένας απολυμένος υπάλληλος ΙΤ πήρε την εκδίκηση του από το μεγάλο αφεντικό.

πάντως καλό κουράγιο σε όσους/ες δουλεύουν στην εξυπηρέτηση πελατών στους ελληνικούς παρόχους.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlueBlade είπε

Μπαίνω να ενημερωθώ σε τεχνολογικό Site και διαβάζω για επίθεση Κινέζων, πώληση των δεδομένων όλων των χρηστών και άλλες θεωρίες συνωμοσίας...

Πάντως, πέρα απο την πλάκα, εγώ ήμουν τυχερός και κατάφερα να αγοράσω τα προσωπικά δεδομένα 7856 χρηστών σε τιμή χώμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ikorolis είπε

πάντως καλό κουράγιο σε όσους/ες δουλεύουν στην εξυπηρέτηση πελατών στους ελληνικούς παρόχους.

Πες το ψέμματα!!!

Επίσης, πιείτε και ένα ποτάκι στην υγειά αυτών που παλεύουν να επαναφέρουν το δίκτυο. NetAdmins, SysAdmins κτλ. Με τόσα που διακυβεύονται και τα δις να γίνονται φτερά στον άνεμο έχουν βγάλει ήδη άσπρες τρίχες και μένει να δούμε πόσα χρόνια θα χάσουν από τις ζωές τους.

1 λεπτό πριν, Eloy είπε

Πάντως, πέρα απο την πλάκα, εγώ ήμουν τυχερός και κατάφερα να αγοράσω τα προσωπικά δεδομένα 7856 χρηστών σε τιμή χώμα...

Σε παρακαλώ τώρα, να μιλάμε λίγο σοβαρά...

Having that said

Spoiler

Τιμούλα; Και έχεις κανά κονέ να φτιάξεις και εμάς που ψοφάμε για προσωπικά δεδομένα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, dimitrisgeorgo είπε

Τυπε εχω γ@μησει απο facebook και Instagram χωρίς να κεράσω ούτε ποτό. Γιατί να κλεισουνε ; Θες να με βάλεις σε εξοδα ;

Okcupid και Scout δοκιμασε. Στανταρακι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...