Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro max κωτσοβολος


Νικήτας Ράικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Stelpef είπε

Καλημερα παιδια να ρωτησω κατι αν αγορασω iphone 13 pro max απο σκρουτζομαγαζο οπου βλεπω οτι υπαρχει διαθεσιμο σε καποια μαγαζια θα φαω καμια φολα; εννοω οτι επειδη δεν ειναι απο istorm κοτσωβολο πλαισιο που ειναι επισημοι προμηθευτες τις apple

Από όσο ξέρω το Skroutz δεν έχει μούφα μαγαζιά μέσα και υπάρχουν αρκετοί που το έχουν παραγγείλει από εκεί. Αν εννοείς για την διαθεσιμότητα , θα σε γελάσω. Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις βέβαια! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, milopita είπε

Πάντως χθες το βράδυ που πήγα από Κωτσόβολο μου είπε το παλικάρι πως οι παραγγελίες Οκτώβρη - Νοέμβρη έχουν τελειώσει και πως τώρα τακτοποιούν τέλη Δεκέμβρη και έπειτα. Δεν ξέρω αν ισχύει για όλα τα καταστήματα ή μόνο το συγκεκριμένο! 
Όπως επίσης μου είπε πως έχουν θέμα τα τσιπ , για αυτό έχουν καθυστερήσει οι παραλαβές. Θέλει να πιστεύει λέει πως μέσα του μήνα θα έχω παραλάβει ! 

Καλά βρήκαν τώρα κάτι που διάβασαν με τα τσιπς και δεν έχουν ιδέα τι σημαίνει ...

Η apple ανακοίνωσε εδώ και καιρό πως μέχρι τον Φλεβάρη θα έχουν καλύψει τη ζήτηση και θα αρχίζουν να στοκάρουν.

Τώρα πότε θα αρχίζει να φέρνει στοκ ο προμηθευτής στην Ελλάδα ένας θεός ξέρει... 

Όποιος έχει την ευχέρεια να το πληρώσει(η και να βάλει δόσεις σε κάποια από αυτά τα μαγαζιά) να πάει από αμαζον η Σκρουτζ/ bestprice να είναι ήρεμο το κεφάλι του και να το έχει άμεσα.

Όποιος έχει κάνει ήδη παραγγελία στις αλυσιδες και περιμένει ήδη η καλύτερη λύση είναι να περιμένει ακόμα λίγο μέχρι τέλη του Φλεβάρη . Θα καλυτερεύσουν τα πράγματα θεωρώ.

Άποψη μου πάντα μην το πάρετε σαν ευαγγέλιο απλά είμαι 70+ μέρες στο περίμενε και έχω αξιολογήσει τη κατασταση

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου ήρθε μήνυμα από τον Κωτσόβολο σήμερα. Βέβαια είναι το ίδιο μήνυμα που μου έστειλαν και την πρώτη μέρα που το παράγγειλα, δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό. Αν έγινε και σε άλλον ας μας ενημερώσει 

0B4715FB-7910-45A1-A08F-7C68FC388986.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, Tasos19s είπε

Ξέρεις που είναι το πρόβλημα; 
Ο καταναλωτής έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης 

Δεν μπορείς να αγοράζεις κάτι με δόσεις ενώ δεν είναι διαθέσιμο. Αυτό είναι αυτονόητο θεωρώ. Σας είπαν και μου είπαν και ίσως γιατί και άμα και επειδή και αλλά αυτά όλα ήταν αναμενόμενα 

Δεν έχουν αυτοί το αγκάθι. Εσυ κι εγώ και όλοι μας φταίμε. 
Κανε υπομονή, περίμενε να έρθει, πάνε σε ένα κατάστημα όμορφα ωραία Γεια σας θέλω το τάδε τηλέφωνο. Το Έχετε; Ναι. Ωραία βάλε δόσεις παρτο και φύγε 

Που πας ξυπόλυτος στα αγκάθια και μετά φταίνε όλοι οι άλλοι κι εμείς ποτέ. 
 

Νομιζω όσοι κάνατε αυτό το πράγμα είστε λάθος 

Πχ άλλο παράδειγμα. Ακούω στις αντιπροσωπείες το τάδε αυτοκίνητο δεν υπάρχει και θέλει 9-10 μήνες για να έρθει. 
Ειναι δυνατόν να πάω να το πληρώσω, να κάνω δάνειο, να τρέχουν οι δόσεις και μετά να με φταίνε όλοι οι άλλοι; 

Δεν το παίρνεις μέχρι να είναι μέσα στο κατάστημα. Με ότι και να είναι αυτό

Και να δούμε μετά ποιος θα έχει το ζόρι 

Σκεψου τον κάθε Κωτσόβολο να περιμένει όλο το εμπόρευμα του 3-4 μήνες και να μην μπαίνει πελάτης στο μαγαζί  

Θα έχει ο πελάτης το ζόρι που θα έχει το ζεστό χρήμα στην τσέπη του, ή μήπως ο Κωτσόβολος θα τρέχει και δεν θα φτάνει να βρει εμπόρευμα για να κινηθεί η επιχείριση του; 

 

Μα και πλήρη πληρωμή να κάνεις(ντούκου 1300 στο site μέσω χρεωστικής), και πάλι 3 μήνες περιμένεις στο Κωτσόβολο. Αντίθετα, σε σκρουτζομάγαζο το παίρνεις αμέσως. Το ξέρω ότι ο όγκος των παραγγελιών είναι διαφορετικός, αλλά επίσης τους συμφέρει και να σου πουν ότι "το προϊόν είναι δυσεύρετο" και "γίνεται χαμός" για να σου βάλουν φέσι 200 και 300 ευρώ και να μη σου φανεί περίεργο. Το ίδιο φέσι το βάζουν και σε πολλά άλλα προϊόντα, τα οποία είναι όλά "τελευταία κομμάτια και στο τσακ προλάβαμε" για να πιάσουν κορόϊδα παππούδες, γιαγιάδες και αμόρφωτο κοσμάκη. Αμφιβάλλεις ότι πήγε κόσμος και αγόρασε εκθεσιακά iphone 128gb στα €1400 και βάλε με το φόβο ότι δε θα το ξαναβρούν αν δε το πάρουν; Υπάρχουν πολλά παιχνίδια που παίζονται μεταξύ των μεγάλων αλυσίδων για τα οποία ο καταναλωτής δεν έχει κανένα μερίδιο ευθύνης, παρά μόνο για την εμπιστοσύνη που έδειξε στη Dixons. 

Επεξ/σία από drouks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο πηρα τηλέφωνο στον κωτσοβολο για το 13 pro max 256gr που έχουν διαθέσιμο (μιας και το συγκεκριμένο εχω παραγγείλει), ο ένας μου είπε πως ειναι κρατημένο για άλλη παραγγελία με προτεραιότητα, η άλλη μου είπε πως είναι το εκθεσιακό του καταστήματος στη Λάρισα (και ναι το έχουν στην ίδια τιμή με το σφραγισμένο) και είναι επίσης κρατημένο για προπαραγγελια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Faxmi είπε

Εμένα πάντως μου ήρθε μήνυμα από τον Κωτσόβολο σήμερα. Βέβαια είναι το ίδιο μήνυμα που μου έστειλαν και την πρώτη μέρα που το παράγγειλα, δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό. Αν έγινε και σε άλλον ας μας ενημερώσει 

0B4715FB-7910-45A1-A08F-7C68FC388986.jpeg

Μου ήρθε και μένα χτες μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον κωτσοβολο! Με εξυπηρετούσε μια ευγενική κοπελίτσα και δεν μπόρεσα να τους τα χώσω όσο ήθελα..εχω κανει παραγγελία από 10/12 και είναι αντικαταβολη της λέω..τα λεφτά κατευθείαν χωρίς δόσεις και δεν έχει υπάρξει 2 μήνες ένα κινητό να το πάρω;

Μου λέει ότι πάει με σειρά προτεραιότητας και όταν την ρώτησα ποιον μηνα περίπου έχετε καλύψει δεν μου απάντησε! Της λέω λοιπόν ότι δεν θα περιμενω άλλο θέλω να ακυρώσω την παραγγελία και αυτή μου λέει να το αφήσουμε όπως ειναι και όταν έρθει το παίρνω αλλιώς το ακυρώνω τότε!

Και της λέω..οχι εντάξει ευχαριστώ δεν θελω..μέχρι να έρθει θα έχω πάρει το 14 🤣

Με τα πολλά μου ακυρώνει την παραγγελία και μετά από 3 λεπτά μου ερχετε στο βαιμπερ παρόμοιο μήνυμα με το δικό σου.. 🤷‍♂️

Επεξ/σία από Varouxis1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jannis123 είπε

Πριν λίγο πηρα τηλέφωνο στον κωτσοβολο για το 13 pro max 256gr που έχουν διαθέσιμο (μιας και το συγκεκριμένο εχω παραγγείλει), ο ένας μου είπε πως ειναι κρατημένο για άλλη παραγγελία με προτεραιότητα, η άλλη μου είπε πως είναι το εκθεσιακό του καταστήματος στη Λάρισα (και ναι το έχουν στην ίδια τιμή με το σφραγισμένο) και είναι επίσης κρατημένο για προπαραγγελια...

Τα εκθεσιακα στα καταστηματα που ειναι στο δικτυο διανομης της iSquare(Κωτσο/Public/MM/Plaisio)  ειναι ειδικα Demo Units και εχουν αλλο κωδικο προιοντος... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας γλεντάνε... καλά παίρνετε στα σοβαρά τι λέει ο κάθε υπάλληλος που θέλει να πουλήσει. Και χρησιμοποιείτε την προφορική συνομιλία ως επιχείρημα. Κάνεις από την άθλια αντιπροσωπεία της Apple δεν δίνει γραπτά εκτιμώμενο διάστημα παραλαβής. Στο εξωτερικό με το που πέφτει η παραγγελία σου στέλνουν εκτιμώμενο διάστημα παραλαβής γραπτά σε εμαιλ. Στο αμαζον επίσης. Άρα αν δεν παίρνετε από αμαζον και Σκρουτζ τι να κάνει η αντιπροσωπεία εδώ που έτσι και αλλιώς και οι ίδιους ξερούν ότι είναι άθλιοι, όποτε τα ψέματα τους τα λένε μόνο προφορικά και είναι καλυμμένοι...

Επεξ/σία από bioentre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, bioentre είπε

Σας γλεντάνε... καλά παίρνετε στα σοβαρά τι λέει ο κάθε υπάλληλος που θέλει να πουλήσει. Και χρησιμοποιείτε την προφορική συνομιλία ως επιχείρημα. Κάνεις από την άθλια αντιπροσωπεία της Apple δεν δίνει γραπτά εκτιμώμενο διάστημα παραλαβής. Στο εξωτερικό με το που πέφτει η παραγγελία σου στέλνουν εκτιμώμενο διάστημα παραλαβής γραπτά σε εμαιλ. Στο αμαζον επίσης. Άρα αν δεν παίρνετε από αμαζον και Σκρουτζ τι να κάνει η αντιπροσωπεία εδώ που έτσι και αλλιώς και οι ίδιους ξερούν ότι είναι άθλιοι, όποτε τα ψέματα τους τα λένε μόνο προφορικά και είναι καλυμμένοι...

Ο λόγος που το κάνουν; Τι κερδίζουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ξέρεις κάποιος υπεύθυνα να μας απαντήσει τι γίνεται με της παραγγελίες αν έχουν ξεκολλήσει; Αν έχουν καλυφθεί η παραγγελίες οκτωβρίου-νοεμβρίου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Marios2341 είπε

Ρε παιδιά ξέρεις κάποιος υπεύθυνα να μας απαντήσει τι γίνεται με της παραγγελίες αν έχουν ξεκολλήσει; Αν έχουν καλυφθεί η παραγγελίες οκτωβρίου-νοεμβρίου; 

Αδερφέ 17/11 και ακόμα ξύνονται 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...