Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro max κωτσοβολος


Νικήτας Ράικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Marios2341 είπε

Εγώ πάντως που παρήγγειλα το Σάββατο μου είπαν ότι το πολύ σε μήνα θα το έχω, pro max 128 sierra blue, κ ότι πλέων έρχονται γρήγορα, αυτοί που παρήγγειλαν οκτώβριο-νοέμβριο περίμεναν πολύ 

προκαταβολή έδωσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Marios2341 είπε

Εγώ πάντως που παρήγγειλα το Σάββατο μου είπαν ότι το πολύ σε μήνα θα το έχω, pro max 128 sierra blue, κ ότι πλέων έρχονται γρήγορα, αυτοί που παρήγγειλαν οκτώβριο-νοέμβριο περίμεναν πολύ 

Ζεις τη ζωή σου στα άκρα εσύ. Άκου εκεί το Σάββατο. Δεν διαβάζεις τι γίνεται εδώ ρε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Faxmi είπε

Ζεις τη ζωή σου στα άκρα εσύ. Άκου εκεί το Σάββατο. Δεν διαβάζεις τι γίνεται εδώ ρε; 

Το τερμάτισε. Το τρίμηνο πέφτει πρωτομαγιά. Δηλαδή και να του το φέρουν, που χλωμό το κόβω, τα καταστήματα θα είναι κλειστά εκείνη την ημέρα... Δεν το παίρνει ούτε με αίτηση. Τουλάχιστον δεν έδωσε προκαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς κάποιοι τους επιλέξαμε λόγω δόσεων, εκεί πατάνε. Αλλά να πληρώνεις για κάτι που δεν έχεις και δεν σε ενημερώνουν κιόλας, γιατί σε όλους λένε σε ένα μήνα θα το έχεις, σίγουρα δεν είναι σωστό και πρέπει να ψαχτούμε και κατά πόσο είναι νόμιμο. Προσωπικά αν σε ένα μήνα όπως με έχουν ενημερώσει δεν το έχω θα το ψάξω όσο μπορώ για να ιδρώσουν λίγο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, amanitis είπε

Δυστυχώς κάποιοι τους επιλέξαμε λόγω δόσεων, εκεί πατάνε. Αλλά να πληρώνεις για κάτι που δεν έχεις και δεν σε ενημερώνουν κιόλας, γιατί σε όλους λένε σε ένα μήνα θα το έχεις, σίγουρα δεν είναι σωστό και πρέπει να ψαχτούμε και κατά πόσο είναι νόμιμο. Προσωπικά αν σε ένα μήνα όπως με έχουν ενημερώσει δεν το έχω θα το ψάξω όσο μπορώ για να ιδρώσουν λίγο.

Είναι φυλαγμένοι από παντού. Τουλάχιστον όσο το έψαξα εγώ. Όχι τόσο για το κινητό αλλά για το γαμωτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, amanitis είπε

Δυστυχώς κάποιοι τους επιλέξαμε λόγω δόσεων, εκεί πατάνε. Αλλά να πληρώνεις για κάτι που δεν έχεις και δεν σε ενημερώνουν κιόλας, γιατί σε όλους λένε σε ένα μήνα θα το έχεις, σίγουρα δεν είναι σωστό και πρέπει να ψαχτούμε και κατά πόσο είναι νόμιμο. Προσωπικά αν σε ένα μήνα όπως με έχουν ενημερώσει δεν το έχω θα το ψάξω όσο μπορώ για να ιδρώσουν λίγο.

Ξέρεις που είναι το πρόβλημα; 
Ο καταναλωτής έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης 

Δεν μπορείς να αγοράζεις κάτι με δόσεις ενώ δεν είναι διαθέσιμο. Αυτό είναι αυτονόητο θεωρώ. Σας είπαν και μου είπαν και ίσως γιατί και άμα και επειδή και αλλά αυτά όλα ήταν αναμενόμενα 

Δεν έχουν αυτοί το αγκάθι. Εσυ κι εγώ και όλοι μας φταίμε. 
Κανε υπομονή, περίμενε να έρθει, πάνε σε ένα κατάστημα όμορφα ωραία Γεια σας θέλω το τάδε τηλέφωνο. Το Έχετε; Ναι. Ωραία βάλε δόσεις παρτο και φύγε 

Που πας ξυπόλυτος στα αγκάθια και μετά φταίνε όλοι οι άλλοι κι εμείς ποτέ. 
 

Νομιζω όσοι κάνατε αυτό το πράγμα είστε λάθος 

 

Πχ άλλο παράδειγμα. Ακούω στις αντιπροσωπείες το τάδε αυτοκίνητο δεν υπάρχει και θέλει 9-10 μήνες για να έρθει. 
Ειναι δυνατόν να πάω να το πληρώσω, να κάνω δάνειο, να τρέχουν οι δόσεις και μετά να με φταίνε όλοι οι άλλοι; 

Δεν το παίρνεις μέχρι να είναι μέσα στο κατάστημα. Με ότι και να είναι αυτό

Και να δούμε μετά ποιος θα έχει το ζόρι 

 

Σκεψου τον κάθε Κωτσόβολο να περιμένει όλο το εμπόρευμα του 3-4 μήνες και να μην μπαίνει πελάτης στο μαγαζί  

Θα έχει ο πελάτης το ζόρι που θα έχει το ζεστό χρήμα στην τσέπη του, ή μήπως ο Κωτσόβολος θα τρέχει και δεν θα φτάνει να βρει εμπόρευμα για να κινηθεί η επιχείριση του; 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το έχω ψάξει η αλήθεια είναι, αλλά θα αρχίσω γιατί εκεί βλέπω να πηγαίνει το θέμα. δεν γίνεται να μην υπάρχει κάποια ασφάλεια, κάτι

3 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

Ξέρεις που είναι το πρόβλημα; 
Ο καταναλωτής έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης 

Δεν μπορείς να αγοράζεις κάτι με δόσεις ενώ δεν είναι διαθέσιμο. Αυτό είναι αυτονόητο θεωρώ. Σας είπαν και μου είπαν και ίσως γιατί και άμα και επειδή και αλλά αυτά όλα ήταν αναμενόμενα 

Δεν έχουν αυτοί το αγκάθι. Εσυ κι εγώ και όλοι μας φταίμε. 
Κανε υπομονή, περίμενε να έρθει, πάνε σε ένα κατάστημα όμορφα ωραία Γεια σας θέλω το τάδε τηλέφωνο. Το Έχετε; Ναι. Ωραία βάλε δόσεις παρτο και φύγε 

Που πας ξυπόλυτος στα αγκάθια και μετά φταίνε όλοι οι άλλοι κι εμείς ποτέ. 
 

Νομιζω όσοι κάνατε αυτό το πράγμα είστε λάθος 

 

Πχ άλλο παράδειγμα. Ακούω στις αντιπροσωπείες το τάδε αυτοκίνητο δεν υπάρχει και θέλει 9-10 μήνες για να έρθει. 
Ειναι δυνατόν να πάω να το πληρώσω, να κάνω δάνειο, να τρέχουν οι δόσεις και μετά να με φταίνε όλοι οι άλλοι; 

Δεν το παίρνεις μέχρι να είναι μέσα στο κατάστημα. Με ότι και να είναι αυτό

Και να δούμε μετά ποιος θα έχει το ζόρι 

 

Σκεψου τον κάθε Κωτσόβολο να περιμένει όλο το εμπόρευμα του 3-4 μήνες και να μην μπαίνει πελάτης στο μαγαζί  

Θα έχει ο πελάτης το ζόρι που θα έχει το ζεστό χρήμα στην τσέπη του, ή μήπως ο Κωτσόβολος θα τρέχει και δεν θα φτάνει να βρει εμπόρευμα για να κινηθεί η επιχείριση του; 

 

συμφωνώ εν μέρει σε αυτό που λες γιατί πολλά προιόντα δεν είναι διαθέσιμα εκείνη τη στιγμή. Θα συμφωνούσα πλήρως αν μου έλεγαν θέλει ένα μήνα και πήγαινα σε μια εβδομάδα και έκανα φασαρία και δεν περίμενα.

Προσωπικά, αν μου έλεγε θέλει 3 μήνες πάλι θα το έπαιρνα για συγκεκριμένους λόγους και δεν θα μιλούσα ούτε θα μου ανέβαινε η πίεση στα ύψη. Αλλά αφού ξέρουν ότι δεν θα γίνει αυτό γιατί το λένε για να πουλήσουν; Εκεί είναι το θέμα για εμένα. Δεν ξέρω γιατί ο Κωτσόβολος και ο Χ Κωτσόβολος δεν φέρνει, δεν με ενδιαφέρει κιόλας αλλά όπως εγώ πρέπει να πάω κάθε μήνα να πληρώσω έτσι και αυτοί πρέπει να είναι σωστοί.

Όσο το μου είπαν είναι προφανές γιατί απευθύνομαι σε μια μεγάλη εταιρεία με τους εκπροσώπους τους που ξέρουν τι γίνεται και θεωρώ αυτονόητο ότι θα πουν την αλήθεια.

Για να συνοψίσω για εμένα το θέμα είναι ότι θέλω να γίνουν όπως μου είπαν και συμφωνήσαμε. Αν μου έλεγε από την αρχή "φιλαράκι θα έρθει σε 3 μήνες" ή "φιλαράκι δεν ξέρω πότε θα έρθει" εγώ θα ήμουν ΟΚ με αυτό. Στο κατάστημα μίλησα με 3 άτομα και οι 3 είπαν σε ένα μήνα. Κανείς δεν ήξερε τι γίνεται; Προσωπικά δεν το γνώριζα, το έμαθα μετά ψάχνοντας και από σχόλια φίλων μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, amanitis είπε

δεν το έχω ψάξει η αλήθεια είναι, αλλά θα αρχίσω γιατί εκεί βλέπω να πηγαίνει το θέμα. δεν γίνεται να μην υπάρχει κάποια ασφάλεια, κάτι

συμφωνώ εν μέρει σε αυτό που λες γιατί πολλά προιόντα δεν είναι διαθέσιμα εκείνη τη στιγμή. Θα συμφωνούσα πλήρως αν μου έλεγαν θέλει ένα μήνα και πήγαινα σε μια εβδομάδα και έκανα φασαρία και δεν περίμενα.

Προσωπικά, αν μου έλεγε θέλει 3 μήνες πάλι θα το έπαιρνα για συγκεκριμένους λόγους και δεν θα μιλούσα ούτε θα μου ανέβαινε η πίεση στα ύψη. Αλλά αφού ξέρουν ότι δεν θα γίνει αυτό γιατί το λένε για να πουλήσουν; Εκεί είναι το θέμα για εμένα. Δεν ξέρω γιατί ο Κωτσόβολος και ο Χ Κωτσόβολος δεν φέρνει, δεν με ενδιαφέρει κιόλας αλλά όπως εγώ πρέπει να πάω κάθε μήνα να πληρώσω έτσι και αυτοί πρέπει να είναι σωστοί.

Όσο το μου είπαν είναι προφανές γιατί απευθύνομαι σε μια μεγάλη εταιρεία με τους εκπροσώπους τους που ξέρουν τι γίνεται και θεωρώ αυτονόητο ότι θα πουν την αλήθεια.

Για να συνοψίσω για εμένα το θέμα είναι ότι θέλω να γίνουν όπως μου είπαν και συμφωνήσαμε. Αν μου έλεγε από την αρχή "φιλαράκι θα έρθει σε 3 μήνες" ή "φιλαράκι δεν ξέρω πότε θα έρθει" εγώ θα ήμουν ΟΚ με αυτό. Στο κατάστημα μίλησα με 3 άτομα και οι 3 είπαν σε ένα μήνα. Κανείς δεν ήξερε τι γίνεται; Προσωπικά δεν το γνώριζα, το έμαθα μετά ψάχνοντας και από σχόλια φίλων μου.

Γιατί αυτοί γνώριζαν ότι θα αργήσει 3 μήνες; 
Δεν το κατασκευάζουν αυτοί 

Επισης δεν πληρώνεις κάθε μήνα τον Κωτσο

Με την τράπεζα έχεις πάρε δώσε. Αυτοί σου έδωσαν το δάνειο 

Το μερίδιο ευθύνης νομίζω είναι 90/10 

Ας μην πλήρωνες. Δεν θα σου ανέβαινε η πίεση καθόλου τώρα 

Αν σου είπε ο υπάλληλος κι Εσυ το έδεσες κόμπο τότε πήγαινε σε αυτόν και ζητά τα ρέστα να δούμε 

 

Δεν είμαι της άποψης ότι καλά να πάθεις 

Αλλα η άποψη μου είναι αυτή που είπα. Δεν έπρεπε να πληρώσεις για κάτι που δεν πήρες την ώρα που πλήρωσες 

Σε τρεις μήνες από τότε βέβαια έχουν αλλάξει και οι τιμές. Τότε η διαφορά ήταν ανύπαρκτη. Τώρα υπάρχει διαφορά στην τιμή από επίσημο εισαγωγές σε καταστήματα ιντερνετικα

Κι εκεί χαμένος βγαίνει δηλαδή ο παθών 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε εμένα κάθεται περίεργο, να πληρώνεις για υπηρεσία/προιόν που δεν έχεις παραλάβει? 

Δεν θα έπρεπε οι δόσεις να ξεκινούν από την στιγμή που παραλαμβάνεις το προιόν στα χέρια σου?

Για αυτό, σε κανέναν, μα κανέναν ποτέ προπληρωμή για προπαραγγελία. Μην τους χρηματοδοτείτε την μπίζνα τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Μόνο σε εμένα κάθεται περίεργο, να πληρώνεις για υπηρεσία/προιόν που δεν έχεις παραλάβει? 

Δεν θα έπρεπε οι δόσεις να ξεκινούν από την στιγμή που παραλαμβάνεις το προιόν στα χέρια σου?

Για αυτό, σε κανέναν, μα κανέναν ποτέ προπληρωμή για προπαραγγελία. Μην τους χρηματοδοτείτε την μπίζνα τους.

Που να ξέρει η τράπεζα άμα έχεις παραλάβει; 
Έδωσε τα λεφτά στον Κώτσο και μετά κάθε μήνα ζητάει το ποσό από εσένα 

Τι σχέση έχει η τράπεζα με την παραλαβή του αντικειμένου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Alexandros Voulgaris είπε

Τιποτα απολύτως κι εγώ 25/11 ... Τους έστειλα στο τσατ πάλι σήμερα τις ίδιες @@ριες μου λέγανε...

Θα πάω μόλις σχολασω απ' το κατάστημα δουλεύει ένας γνωστός μου να τον ρωτήσω αν τον βρω ... Αν μου πει κάτι ενδιαφέρον θα ενημερώσω...

11/11/21 ΕΓΩ ! Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

Που να ξέρει η τράπεζα άμα έχεις παραλάβει; 
Έδωσε τα λεφτά στον Κώτσο και μετά κάθε μήνα ζητάει το ποσό από εσένα 

Τι σχέση έχει η τράπεζα με την παραλαβή του αντικειμένου; 

Δεν μιλάω για την τράπεζα per se. Μιλάω γενικώς για την συγκεκριμένη διαδικασία και τον παντελώς άκυρο κύκλο πώλησης. Θα έπρεπε να παίζει με τύπου προ-έγκριση και μόλις παραλάβεις ξερω γω, να πέφτουν και οι υπογραφές.

Μπορεί να μην στέκουν "εμπορικά" τα παραπάνω, αλλά σίγουρα ο παρών τρόπος είναι αποτρεπτικός. Απλά βασίζεσαι στα λόγια του πωλητή, ότι θα παραλάβεις σε 30 ημέρες και εκεί την πατάνε όλοι.

Το ρίσκο του πελάτη που θέλει να αγοράσει κάτι πριν από όλους day one κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Arina είπε

11/11/21 ΕΓΩ ! Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ !!

Πάντως χθες το βράδυ που πήγα από Κωτσόβολο μου είπε το παλικάρι πως οι παραγγελίες Οκτώβρη - Νοέμβρη έχουν τελειώσει και πως τώρα τακτοποιούν τέλη Δεκέμβρη και έπειτα. Δεν ξέρω αν ισχύει για όλα τα καταστήματα ή μόνο το συγκεκριμένο! 
Όπως επίσης μου είπε πως έχουν θέμα τα τσιπ , για αυτό έχουν καθυστερήσει οι παραλαβές. Θέλει να πιστεύει λέει πως μέσα του μήνα θα έχω παραλάβει ! 

Επεξ/σία από milopita
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια να ρωτησω κατι αν αγορασω iphone 13 pro max απο σκρουτζομαγαζο οπου βλεπω οτι υπαρχει διαθεσιμο σε καποια μαγαζια θα φαω καμια φολα; εννοω οτι επειδη δεν ειναι απο istorm κοτσωβολο πλαισιο που ειναι επισημοι προμηθευτες τις apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...